Гальмування противмиканням

При цьому способі гальмування (рис. 5.6) на час гальмуван­ня змінюється чергування двох фаз напруги, що подається на обмотки статора.

 

 

 

Під час роботи електропривода перемикач S знаходиться в положенні «Робота», що забезпечує чергування фаз напру­ги «АВС», яка подається на обмотки статора. Обертовий мо­мент при цьому має один напрямок, скажімо, за ходом го­динникової стрілки. У цьому напрямку обертається і ротор.

На час гальмування перемикач S знаходиться в поло­женні «Гальмування». При цьому змінюється чергування фаз напруги «ВАС», і обертовий момент змінює свій на­прямок на протилежний - проти годинникової стрілки. Але оскільки ротор продовжує обертатися в тому ж напря­мку, то в даному випадку обертовий момент двигуна вико­нує функцію гальмівного моменту, під дією якого і відбу­вається гальмування.

Цей спосіб гальмування значно простіший від попере­днього, оскільки потребує менше допоміжних комутаційних електричних апаратів і забезпечує швидке гальмування.

Але він має і ряд суттєвих недоліків:

- великі значення струму та моменту;

- можливий зворотний хід двигуна, якщо своєчасно не пе­реставити перемикач в нейтральне положення;

- неможливість регулювати час гальмування.

Крім описаних способів електричного гальмування в елек­троприводах деяких робочих механізмів використовують також механічне гальмування. Суть його полягає в тому, що на валу електродвигуна встановлюється барабан, який після відключення електродвигуна від джерела живлення затиска­ється колодками, чим і досягається гальмування вала двигуна та утримання його в нерухомому стані до повторного вмикання.