Основні поняття рекреології

Рекреаційний потенціал— це сукупність природних, культурно-історич­них і соціально-економічних передумов організації рекреаційної діяльності на певній території.

Рекреаційні ресурси— об'єкти і явища природного та антропогенного походження, що мають Сприятливі для рекреаційної діяльності якісні і кількісні параметри і виступають матеріальною основою для територіальної організації оздоровлення і лікування людей, формування і спеціалізації рекреаційних районів (центрів) та за­безпечують їх економічну ефективність.

Рекреаційні ресурси є історично змінюваним поняттям, що обумовлюється їх.обсягом і можливостями використання.

Рекреаційні умовипредставляють собою сукупність компонентів і властиво­стей природного середовища, які сприяють рекреаційній діяль­ності (характер ландшафту і кліматичні особливості, наявність мінеральних джерел, біорізноманіття,, можливості для занять тими чи іншими видами спорту і т. ін.), але при цьому не є її ма­теріальною базою.

Рекреаційною територієюназивається територія, що використову­ється для оздоровлення людей. При цьому слід розрізняти рекреаційні території для короткочасної (лісопарки, зелені зони міст, водні об'єкти тощо) і тривалої (приморські райо­ни, лікувально-санаторні комплекси і т. п.) рекреаційної діяль­ності.

Рекреаційний об'єкт— місце з обмеженою площею, що використову­ється для відпочинку (лісова галявина, пам'ятка природи, пляж тощо).

Рекреаційна ємність— здатність території забезпечувати для певного числа відпочиваючих психофізіологічний комфорт і можливість спортивно-оздоровчої діяльності без деградації природно-тери­торіального чи антропокультурного комплексу і швидкого зно­шування соціального обладнання.

Рекреаційне навантаження— це сукупність безпосередніх впливів лю­дини на природно-територіальний комплекс, насамперед на рослинний покрив (витоптування, ущільнення ґрунту, знищення фітомаси тощо).