Культурно-історичні умови та перспективи розвитку туристсько-рекреаційної сфери регіону.

Латинська Америка має сприятливі природні та культурно-історичні умови для розвитку туризму й відпочинку. Серед визначних природних пам’яток – водоспади Ігуасу, Анхель, ландшафти Анд, високогірне озеро Тітікака, океанські пляжі Бразилії(Копакабана, Іпанема), Мексики (Акапулько) тощо. У численних історичних та археологічних музеях представлені рідкісні експонати епох мая та інків.

Центром туризму є район Карибського моря, який щорічно відвідують до 20 млн осіб. Їх приваблюють клімат, завжди тепле море, чудові пляжі, мальовничі пейзажі, умови для підводного полювання та риболовлі, а також пам’ятки історії та культури. Розвинутий тут гральний і розважальний бізнес. Головні центри туризму: Ямайка, Пуерто-Ріко, Барбадос, Багамські Острови, Трінідад і Тобаго, Аруба тощо.

До списку культурної спадщини ЮНЕСКО внесено 107 об’єктів.

Незважаючи на деякі сприятливі передумови, туристична сфера в Латинській Америці розвинута недостатньо, що зумовлено її териториальною віддаленістю від інших регіонів світу, надто жарким кліматом, нерозгалуженою туристичною інфраструктурою в багатьох країнах (крім Карибського басейну).

[4] с. 415-466 ; [5] с. 224-229; [6] с. 274-276.

Лекція №8: „Структура економіки та особливості розміщення рекреаційних ресурсів Африки”(1 год.).

1. Економіко-географічна характеристика Африки.

2. Північна Африка.

3. Західна Африка.

4. Центральна Африка.

5. Східна Африка.

6. Південна Африка.