Заходи по енергозбереженню.

 

З метою економії енергії почали використовувати енерготехнологічне комбінування на різних рівнях: а) проведення екзот- і ендотермічних процесів в одному обсязі; б) теплоту утворення продуктів однієї установки використовують для забезпечення роботи іншої; в) об’єднують виробників енергії і споживачів.

Впровадження нових технологій, що потребують менших затрат енергії, мають стати основними орієнтирами подальшого розвитку економіки. У нас є великі резерви для економії енергії. Фахівці стверджують, що споживання енергії можна скоротити:

· у побуті – на 34%;

· на транспорті – на 24%;

· у малому товарному виробництві – на 22%;

· у промисловості – на 13-33%.

Зі споживаної в побуті енергії 779% припадає на опалення приміщень,15% - на теплові процеси, 5% споживається побутовою технікою, 1% витрачається на освітлення, роботу телевізора та радіоприймача.

Україна успадкувала від колишнього СРСР надзвичайно неефективну, енергоємну й матеріаломістку промисловість.

До великих споживачів енергії відносяться металургія, будівельний комплекс, сільське господарств хімія органічного синтезу.

Крім того, інший аспект цієї проблеми – морально-етичний. Марнотратство енергетичних і матеріальних ресурсів багато в чому зумовлене ставленням до природи і її багатств.