Продукти фотохімічного синтезу

В останній час, розглядаючи забруднення атмосфери міст i великих промислових центрів, велику увагу почали приділяти вмісту в нiй озону. Раніше (до 1967 р.) вважалося, що наявність озону в повітрі свідчить про його чистоту. Зараз ця думка змінилась. Через те, що озон — сильний окисник, вiн є проміжним продуктом фотохімічних реакцій в умовах забрудненої атмосфери.

Дiя озону на організм людини спричиняє подразнення слизової оболонки, очей, кашель, задуху, спазми дихальних шляхів. Призводить до виникнення серцево-судинних захворювань. Особливо небезпечний він для дітей, тому що вони, в результаті більш рухливого способу життя, споживають значно більшу кількість повітря. Дуже шкiдливo озон впливає на рослинність, спричиняючи передчасне старіння.

Утворені в результаті фотохімічних реакцій за участю озону оксиданти ПAH i ПБН подразнюють слизові оболонки людини, зменшують прозорість атмосфери, пошкоджують рослини, руйнують гуму i ці властивості проявляються за дуже малих концентрацій. Деякими дослідженнями встановлено, що за інтенсивного фотохімічного смогу спостерігається захворювання тварин. Осо6ливу небезпеку оксиданти створюють для осіб з порушеннями органів дихання.