Використання традиційних нафтових палив з добавками.

Водень. Перспективним є використання водню як добавки до звичайних вуглеводневих палив.

Додавання водню до бензину дає можливість знизити викиди основних шкідливих компонентів у декілька разів. Додавати водень доцільно і до дизельного палива, що знижує витрати дизельного палива на 30% і, як результат, зменшення шкідливих викидів.

Спирти. Перспективним вважається використання в двигунах бензометанольних та бензоетанольних сумішей – так званих сумішевих палив. Оптимальною вважається 10-15% добавка метанолу або етанолу до бензину.

Значним недоліком при використанні в експлуатаційних умовах таких сумішей є їх низька стабільність, особливо при попаданні в суміш води.

Використання бензометанолових сумішей дає можливість зменшити викиди оксидів азоту і СmНn практично не знижуючи викиди СО. Частіше використовують суміші етанолу і бензину відомі під назвою газохол. Кількість етанолу в цих сумішах становить10-20%. Дослідження токсичності двигунів з іскровим запалюванням на цих сумішах виявили, що в порівнянні з бензином викиди СО зменшуються на 26%, СmНn – на 5%, оксидів азоту – на 6%. Встановлено також, що при використанні газохолу трохи більше зношуються деталі, які містять мідь, а зношування деталей, що містять залізо, хром і алюміній таке ж як і під час роботи на бензині. Етанол часто використовують як присадку для підвищення октанового числа палива.

Вода. Найпоширенішою присадкою до палив нафтового походження, яка впливає на перебіг робочого процесу, енергетичні і екологічні показники двигунів різного призначення, є вода.

В дослідженнях про вплив добавки води в бензинових двигунах на вміст шкідливих речовин у ВГ отримано дещо суперечливі результати. Практично в усіх дослідженнях спостерігається зменшення викидів оксидів азоту і СО, що пояснюється зниженням температури в циліндрах двигуна і покращенням сумішоутворення. В більшості випадків спостерігається збільшення викидів вуглеводнів через зниження температури пристінкового прошарку, де відбувається гасіння полум’я. При випробуваннях дизельних двигунів з нерозділеною камерою згоряння під час роботи на дизельному паливі і з подаванням води у впускний трубопровід в кількості, що дорівнює витраті палива, встановлено зменшення викидів оксидів азоту в 1,6 рази і незначного погіршення економічності. Викиди СО і сажі при цьому збільшуються відповідно у 1,4 і 1,3 рази. Практично в усіх дослідженнях при додаванні води спостерігається підвищення викидів СmНn. При 30%-вій добавці води до дизельного палива вміст бенз(а)пірену зростає в 10 разів.