рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Бібліотека

Бібліотека - раздел Образование, Компютерні діагностичні системи КДС У Папку Librar Ви Можете Поміщати Txt Файли І Htm Файли. Ці Файли Можна Скача...

У папку librar ви можете поміщати txt файли і htm файли. Ці файли можна скачати на сервері. Система пошуку дозволяє шукати інформацію в них по наборі ключових слів.

 

Для роботи з первинним пацієнтом клацніть по написі Первичный прийом.

У вікні, що з'явилося,Паспортні дані необхідно обов'язково ввести прізвище, дату народження, ріст і вага. Якщо програма неправильно визначила стать на прізвище, потрібно його установити самому. Програма сама визначає період життя, і чи є ріст і вага нормальним для введеного віку. Ці параметри також можна змінити, що робиться дуже рідко. Інші параметри є необов'язковими, але можуть виявитися корисними для добору пацієнтів, наприклад за місцем роботи. Праворуч угорі є чорне вікно, у якому повідомляється підказка по тому елементу, на якому встановлений курсор миші (клацати не потрібно).

 

Закінчивши заповнення паспортних даних, клацніть по кнопці Що далі?. З'явиться вікно вибору з заголовками.

Паспорт:

Там ви вже тільки що були.

Запис в історію хвороби:

Аналогічно веденню медичної карти вручну можна записувати інформацію і зберігати в ЕСМД, туди ж можна ввести результати діагностики.

Обстеження по розділах медицини:

Клацніть по цьому написі. Ви побачите вікно зі списком областей діагностики. Внизу буде знаходитися вікно з коментарем. Коментар відноситься до виділеного синім кольором рядка. Списком можна рухатися за допомогою миші або стрілок вгору-вниз. Клацніть по квадратику поруч з рядком Порушення обміну вітамінів. Так можна позначити кілька областей діагностики. Клацніть по кнопці Застосувати.

Вікно, що з'явилося, служить для опитування пацієнта. Угорі буде напис Питань 112 Синдромів 26. Програма припускає задати вам 112 питань, але реально буде задано менше, тому що будуть відсіяні питання, що утратили в час опитування діагностичну цінність. Хоча в деяких випадках ЕСМД підключає для аналізу додатково синдроми і кількість питань може навіть збільшитися. Ви бачите в першому рядку таблиці питання Досліджувати механізми протиінфекційного захисту. Відповісти на запитання можна такими способами: клацнувши мишкою по великій кнопці “+” якщо Ви згодні, ”-“ -якщо не згодні,”?”-якщо не знаєте. Зручніше використовувати кнопки клавіатури праворуч, замість знака питання потрібно натиснути “*”. Програма видасть Вам нове питання Млявість, стомлюваність.Якщо на перше питання ви дали помилкову відповідь, поверніться на нього (або мишкою, або стрілками вниз), виправте і клацніть по кнопці, що з'явилася, Продовжити [Enter](можна натиснути клавішу Enter). Для деяких питань потрібно ввести числовий параметр (якщо він невідомий натисніть “*”). В елемент, що вгорі з'явився, впишіть число і натиснітьEnter. Внизу видно вікно з коментарем. Деякі питання супроводжуються ілюстраціями. Ілюстрації зберігаються в папці IMAGES, якщо програма там не знаходить ілюстрацію, вона буде намагатися завантажити їх з сервера. Збережіть після завантаження із сервера в папку IMAGES. Для збільшення ілюстрації клацніть по значку Збільшувальна лупастільки разів, скільки потрібно.Закриється ілюстрація автоматично після відповіді, або звичайним чином по натисканню хрестика. Динаміка –дозволяє подивитися, який був параметр при попередніх відвідуваннях. Малюнок – викликати ілюстрацію, Книга –подивитися опис даного симптому або синдрому в бібліотеці.

Очистити весь список симптомів можна, або натискаючи Deleteдля кожного рядка, або поставивши курсор миші на список, натиснути правукнопку миші і вибрати меню Очистити весь список. Важливі симптоми можна виділити червоним, використовуючи кнопку з галочкою, тоді при перегляді результатів діагностики синдроми зв'язані з цими симптомами теж будуть червоними.

У нижньому вікні бачимо список синдромів, по яких ЕСМД проводить опитування. Виділений рядок -синдром, аналізований у даний момент. Якщо в результаті опитування синдром виявився негативним, він зі списку виключається. Позитивні синдроми здобувають знак “+”. На синдром можна також кликнути і подивитися коментар до нього. Якщо Ви цілком упевнені заздалегідь без комп'ютера про те, що синдром позитивний або негативний, клацнувши на знак питання в списку синдромів, можна його зробити інтуїтивновідомим, це дозволить скоротити число питань при опитуванні, але зловживати цим не можна. Це можна зробити також використовуючи комбінацію клавіш Ctrlі “+”, або Ctrlі “-” Такі інтуїтивні синдроми будуть друкуватися великими буквами.

По закінченню опитування програма запропонує Перейти до перегляду результатів діагностики. Відповісти Так.

Примітка: Переглянути результати діагностики можна і не доводячи до кінця опитування. Клацніть Що робити?.Потім Результати діагностики.

Ви побачите вікно зі списком синдромів (якщо вони звичайно виявлені). Деякі з них будуть виділені червоним кольором, це ті синдроми, в які входять позначені симптоми, або симптоми які пов'язані з відзначеними скаргами (див нижче ). Дуже часто ЕСМД виводить і синдроми які не стосуються до обраної області, але поставлені виходячи з уведених даних.

Зробіть подвійний клік на обраному симптомі. Під ним з'явиться список критеріїв, по яких він поставлений. Унизу також буде вікно з коментарем. Там додалося меню Формула. Кликнувши по ньому, Ви побачите список критеріїв і формулу об'єднуючих їх для постановки синдрому. Зміст формул простий. Знак “+” між аргументами означає, що для постановки синдрому повинний бути присутнім один з них. Якщо перед дужкою цифра, наприклад 3, це означає, що повинні бути присутнім три симптоми зі списку. Якщо аргументи записані типу ABC,це означає, що повинні бути присутнім усі три для постановки синдрому.

Угорі списку синдромів є кнопка з малюнком діаграми. Клацніть по ній. У вікні, що розкрилося, буде видна діаграма зв'язків синдромів. Такі зв'язки будуються щодо того синдрому, на якому стояв курсор. Унизу причини, угорі наслідку. Кожен кружок має номер, по цьому номері можна знайти його найменування в списку внизу. Ви можете клацнути по цікавлячому кружечкові і потім пошукати причини або наслідки для нього, клацнувши по відповідній кнопці. Якщо такий пошук можливий, програмазапитає Готово чи провестиподальше опитування. Якщо відповісте так, Ви повернетеся у вікно опитування і повторите коло. Якщо щось буде знайдено, діаграма зміниться. Діаграму можна роздрукувати, кликнувши по клавіші з малюнком принтера. Тому що розмір і форма діаграми може виявитися самої різної, потрібно провести настроювання. Клацнувши по кнопочкам біля напису Осередокустановите величину малюнка як Вам зручно. Також підберіть розмір шрифту для кружків і тексту(клавіші Т иГ). Роздрукуйте кликнувши по кнопці з принтером. Для збереження установок перед Поверненнямпоставте позначку - Зберегти установки. Повернутися до звичайного списку можна, клацнувши по кнопочці із стрілкою нагору. Натиснувши по кнопці Що даліви знову повернетеся до вікна вибору. Подивіться Рекомендації.

Тепер має сенс ввійти в Запис в історію хвороби.Клацніть там в елемент Дані паспорти, висновки і рекомендації.Зібрана інформація з'явиться у вікні. Робота з ним описана .

Інші способи діагностики відрізняються тільки завданням вихідної інформації для комп'ютера.

Диференціальна діагностика:

Використовується для перевірки уже відомого синдрому.

Клацніть по рядку. У вікні, що з'явилося, буде видний список класів згідно МКБ-10. Напроти класу намальований квадратик зі знаком “+”. Клацніть по цьому значку. Клас розкриється і буде видний список підкласів, а в квадратику буде знак “-“. Якщо кликнути по цьому значку список підкласів закриється. Тепер клацніть по підкласі. Нижче з'явиться список синдромів, які належать цьому класу. Можна включити будь-які з них у список, що буде перевірятися при опитуванні. Існує інший спосіб пошуку потрібних симптомів. Клацніть по кнопці Пошук, замість списку класів з'явиться список усіх слів вхідних у найменування синдромів. В елемент під кнопками Застосувати і Список упишіть перші букви шуканого слова. Нижче автоматично будуть з'являтися схожі слова і списки синдромів. Після закінчення вибору натисніть кнопку Застосувати.

Обстеження по скаргах:Використовується для діагностики, відштовхуючи від скарг пацієнта. Робота аналогічно вище викладеної.

Параклиническая діагностика:Використовується у випадку, коли є результати аналізів і необхідно відшукати синдроми, зв'язані з ними. Робота аналогічно вище викладеної.

 

Проведення скрининга

Для роботи з первинним пацієнтом клацніть по написі Первичный прийом.

 

 

З'явиться вікно зі списком скринингов. Скрининг це набір питань, присвячений відповідній тематиці. Виберіть цікавлячий Вас скрининг. Якщо Ви не медик за фахом, можливо, Вас зацікавить скрининг “Оцінка стану здоров'я”, він не вимагає спеціальних медичних знань, крім навички виміру артеріального тиску.

Вводити інформацію можна, або неспредственно оглядаючи пацієнта, або використовуючи заповнені анкети. Зразки анкет і інструкції з їхнього заповнення ви знайдете в папці DOCUM. Для зменшення розміру папера, деякі анкети для заповнення використовують квадрати. Номера в квадраті потрібно обводити відповідно до інструкцій.

Якщо уведення виробляється з папера потрібно установити режим Уведення з анкети, при цьому інтерфейс буде цілком відповідати листкові. Якщо уведення виробляється безпосереднім опитуванням пацієнта, установите режим Опитування.

Уведіть паспортні дані пацієнта: Прізвище, Ім'я, По батькові, рік народження, місце роботи. При введенні прізвища програма сама встановлює заголовні букви і визначає стать пацієнта. У випадку, коли на прізвище програма не в змозі визначити стать, потрібно самостійно його установити. Якщо по закінченні введення натиснути ENTERбуде зроблений перехід у наступний елемент уведення.

Якщо необхідно змініть Дату заповнення.

Заповните інформацію в такий спосіб. Якщо це великий квадрат з цифрами клацніть по потрібній цифрі. Для скасування неправильної оцінки повторіть клік до зникнення оцінки.

Якщо це елемент для введення цифрових даних клацніть по ньому, і коли там з'явиться курсор, введіть число. Якщо число буде в звичайних межах, курсор, можливо, перескочить в інше вікно (іноді потрібно натискати ENTER). Якщо число буде поза межами з'явиться повідомлення Прийняти дані? У залежності від ситуації або дозволите прийняти дані, або виправіть параметр. Для нечислових параметрів клацніть по тим рядкам. Там повинний з'явитися знак “+”. Заповнивши першу сторінку, переходите на наступну, кликнувши по закладці.

По деяких симптомах можна одержати додаткову інформацію, установивши на нього курсор миші і натиснувши кнопку F1.

Закінчивши введення інформації, клацніть по кнопці Обробка. У новому вікні з'явиться результат обробки введеної інформації. Можна додати також список позитивних симптомів, кликнувши по “+ симптоми ”. Текст можна звичайним способом редагувати, а також роздрукувати, кликнувши по кнопці Рекомендації. Кнопка печатки Висновки буде доступна тільки для печатки висновків профосмотров.

ОпціїàЗаголовок дозволяє установити потрібну величину полів при друці, а також напису різними шрифтами заголовка, наприклад: заголовок – Поліклініка №1, підзаголовок Результат скринингового обстеження. Опціїà Установка рядків на листі корисні при використанні матричного принтера. Можна установити число рядків на першій сторінці, тоді при друку першої сторінки буде запит на друк наступної.

Примітка: Кількість символів у рядку при печатці цілком відповідає кількості символів на екрані, якщо результат висновку на друку Вас не задовольняє, просто змініть ширину вікна.

Роздрукувавши текст клацніть кнопку Назад у введення, якщо з цим пацієнтом робота закінчена, клацніть Вийти.

Для роботи з раніше обстежуваним пацієнтом клацніть по написі Повторный прийом.З'явиться вікно зі списком пацієнтів. Клацнувши по заголовках стовпців таблиці: Прізвище, Дата народження, Прийом, Файлможна робити сортування списку, як по зростанню, так і по спаданню.

Додаткова інформація

Багато елементів мають додаткові меню викликувані правоюклавішею миші. Зміст дії зрозумілий з назв команд. Не бійтеся експериментувати і пробувати. Інтерфейс програми буде постійно поліпшуватися, але зберігати наступність з дійсною версією.

Ширину стовпців можна змінювати, підводячи курсор до лінії стовпця на заголовку до зміни його форми. Потім натиснути ліву кнопку і не відпускаючи неї тягти. Якщо список великий, можна використовувати пошук прізвища. Клацніть в елемент Пошук по прізвищу і вводите перші букви. Комп'ютер буде шукати і показувати першу з прізвищ, що задовольняють умовам пошуку.

Зробивши подвійний клацання по обраному рядку, завантажите медичну карту пацієнта. Далі робота така ж як з первинним пацієнтом за винятком того, щоб раніше введені дані не заважали роботі необхідно нативнути кнопку Очистити дані.

Якщо пошук у списку не увінчався успіхом клацніть кнопку Назаді поверніться у вихідну позицію.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Компютерні діагностичні системи КДС

Компютерні діагностичні системи КДС... Компютерні діагностичні системи КДС... А АВИЦЕННА БЕЛАРУСЬ Компьютеризованный комплекс POINTS Нейрофункциональная...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Бібліотека

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Експертні та інтелектуальні системи в медицині та фармації
Сучасний технологічний фундамент наукової та клінічної медицини виник і розвивається саме "на стику наук", на основі потенціалу різних областей науки і техніки, які об’єднуються загальним

Поняття експертної системи
Одним з найбільш визначних практичних досягнень в області штучного інтелекту є розробка експертних систем. Експертна система (ЕС) - це різновид комп’ютерних сис

Методика (етапи) розробки ЕС.
В даний час склалася визначена технологія розробки ЕС, що включає наступні шістьох етапів: ідентифікація, концептуалізація, формалізація, виконання, тестування і досвідчена експлуатація.

Переваги використання експертних систем
EC мають ряд позитивних якостей і переваг над людиною-експертом, а саме: • сталість - професійні якості людини-експерта можуть серйозно змінюватись з часом; • лег

Приклади застосування експертних систем
Найбільш ефективне застосування експертні системи одержали в діагностиці, не тільки медичній, але й у технічній, економічній тощо. Великий вплив на розвиток експертних систем зробила розро

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги