Додаткові можливості текстового редактора Word. Робота з авто текстом та авто заміною.

– Використання авто тексту і авто заміни.

Автотекст є засобом прискореного введення досить складних конструкцій тексту. Він дозволяє зберігати текст або графіку у спеціальному списку (рис. 8), а потім використовувати довільну кількість разів, користуючись унікальним ім’ям.

Якщо якась текстова конструкція використовується досить часто, то її слушно помістити до списку автотексту за схемою:

Ввести текст Виділити текст Þ Меню “Вставка” Þ

Підменю “Автотекст” Þ Команда “Автотекст...” Þ Вкладка “Автотекст” Þ Ввести ім’я елемента Þ Натиснути кнопку “Добавить”

Після цього, якщо включено режим “Автозавершение для автотекста и дат” на вкладці “Автотекст” діалогового вікна “Автозамена”, при вводі тексту, достатньо ввести початкові літери імені цього елемента, як над рядком вводу виведеться весь елемент з автотексту (рис. 9). Щоб вставити його в документ треба натиснути клавішу Enter. Якщо натиснути іншу клавішу, то автотекст видаляється з екрана і можна продовжувати введення тексту вручну.

Автозаміна за принципом дії нагадує автотекст, але заміна введеного тесту на елемент із списку автозаміни виконується автоматично, без натиснення клавіші Enter. Як правило, цю сервісну функцію використовують для виправлення стандартних помилок. Наприклад, слово “Україна” вводиться з маленької літери. За допомогою автозаміни можна автоматично виправляти цю помилку, навіть не сповіщаючи про це користувача.

Автозаміна формується за допомогою спеціального діалогового вікна, яке викликається за схемою:

Меню “Сервіс” Þ Команда “Автозаміна...” Þ Вкладка “Автозаміна”

До поля “Заменить:” слід внести слово, яке треба заміняти (наприклад, слово з помилкою), а до поля “На:” – слово, на яке буде виконуватись заміна (слово без помилки). Після цього треба клацнути по кнопках “Добавить” і “ОК”.

Але автозаміна не буде виконуватись, якщо на вкладці “Автозамена” діалогового вікна не включити прапорець “Заменять при вводе”.

Це діалогове вікно містить ще цілий ряд прапорців, які включають автоматичне виправлення стандартних помилок, таких як: перше слово речення введено з малої літери; дві перші літери слова введені з великої літери; перша літера слова маленька, а інші – великі (така ситуація виникає, якщо випадково була натиснута клавіша Caps Lock) тощо.