рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПЕРЕЛІК ПРОГРАМНИХ ПИТАНЬ

ПЕРЕЛІК ПРОГРАМНИХ ПИТАНЬ - раздел Образование, Перелік Програмних Питань...

ПЕРЕЛІК ПРОГРАМНИХ ПИТАНЬ

2. Історія розвитку обчислювальної техніки. Механічні та математичні першоджерела. 3. Системи числення. Принцип позиційності. Приклад перетворення числа з… 4. Булева алгебра. Основні поняття, закони і постулати булевої алгебри. Тотожні перетворення логічних виразів.

1.

Інформатика – це наука, що систематизує прийоми створення, збереження, відтворення, обробки і передачі даних засобами обчислювальної техніки, а також принципи функціонування цих засобів і методи керування ними.

Друге поняття в назві дисципліни- комп’ютер. Це пристрій, який перетворює інформацію шляхом виконання послідовності операці, що задана програмою.

І третє поняття- техніка. Це засоби людської діяльності, що створюються для здійснення процесів виробництва та обслуговування невиробничих потреб суспільства.

Таким чином, можна сказати, що навчальна дисципліна “Інформатика та комп’ютерна техніка” – є комплексною науковою й інженерною дисципліною, що вивчає всі аспекти проектування, створення, оцінювання, функціонування комп’ютерних систем обробки інформації, їх застосування і вплив на різні сфери людської діяльності.

Предметом цієї дисципліни є компьютерні засоби обробки та використання економічної інформації.

Інформація – сукупність сигналів, що сприймаються нашою свідомістю, які відбивають ті або інші властивості об'єктів і явищ навколишньої природи. Природа даних сигналів передбачає наявність принципових можливостей по їхньому збереженню, передачі й обробці.

Під даними розуміють інформацію, представлену в конкретних формах (зареєстровані сигнали).

Знання – це інформація, на підставі якої шляхом логічних міркувань можуть бути отримані певні висновки.

Серед основних форм представлення інформації можна назвати наступні:

· Символьно-текстова;

· Графічна;

· Звукова.

Нерідко предмет інформатики називають інформаційною технологією.

В інформатиці виділяють такі основні напрямки:

· Обчислювальну техніку (апаратне забезпечення);

· Програмне забезпечення;

· Засоби взаємодії апаратного і програмного забезпечення;

· Засоби взаємодії людини із апаратними і програмними засобами.

Питанням взаємодії приділяється особлива увага. Для цього навіть існує спеціальний термін – інтерфейс.

В інформатиці виділяють такі основні напрямки:

· Обчислювальну техніку (апаратне забезпечення);

· Програмне забезпечення;

· Засоби взаємодії апаратного і програмного забезпечення;

· Засоби взаємодії людини із апаратними і програмними засобами.

Питанням взаємодії приділяється особлива увага. Для цього навіть існує спеціальний термін – інтерфейс.

Властивості інформації

Повнота багато в чому характеризує якість інформації і визначає достатність даних для прийняття рішень. На вірогідність інформації впливає рівень «інформаційного шуму» (сторонніх… Адекватність інформації – ступінь відповідності об'єктивному стану даних.

Походження десяткової системи числення

Причини, по яких саме десяткова система виявилася загальноприйнятою, зовсім не математичного характеру. Десять пальців рук – от той первісний апарат…  

Нші системи числення і їх походження

Так, наприклад, досить широке поширення мала дванадцяткова система. Її походження зв'язане, безсумнівно, теж з рахунком на пальцях, а саме, тому що… Безсумнівні залишки дванадцяткової системи числення є в англійців – у системі… Помітимо, що з математичної точки зору дванадцяткова система мала б, напевно, деякі переваги перед десятковою,…

Подання інформації у двійковій системі числення. Принцип позиційності.

0 + 0 = 0, 0 + 1 = 1, 1 + 1 = (10)2 , а таблиця множення для двійкової системи має вигляд: х1 х2 …  

Основні елементарні логічні функції

2. кон’юнкція(І, логічне множення) – бінарна логічна функція, яка визначається виразом   та має таблицю істинності: x1 x2 f(x1, x2) …

Основні закони Булевої алгебри: аксіоми математичної логіки

     

Під алгоритмом розуміють набір точних інструкцій, що описують дії, які через кінцеву кількість кроків приводять до отримання результату розв'язання задачі.

Алгоритм є більш загальним поняттям, ніж програма, бо програма для обчислювальної машини - це запис алгоритму розв’язання якоїсь задачі у вигляді, придатному для виконання на конкретній обчислювальній машині.

Властивості алгоритму

  Як правило, процес алгоритмізації проходить декілька етапів деталізації: · спочатку складається укрупнена схема алгоритму, в якій відображаються найбільш важливі та суттєві зв'язки між…

Програмний запис алгоритму (на мові програмування).

Табличний запис алгоритмів напевно можна вважати однією з форм словесно-формульного запису алгоритму, тобто ви дотримуєтесь певної форми – табличної… Блок-схеми алгоритмів – це графічне представлення алгоритмів, доповнене… Псевдокод - метод використання звичайної мови для опису алгоритму, але з конструкціями, близькими до конструкцій…

Правила оформлення блок-схем алгоритмів

  Термінатор – відображає початок або кінець алгоритму*: Початок 5 /Y1vlzSiJbBXuGOI3kQeC2v6Wp4fgqBKLH9yTX60EYwd99yTdTvaE9OjYnG73GZhZ3sNl9i8sA6E…

Правила створення блок-схем

2. У блок-схемі кожен блок повинен з’єднуватись з іншими блоками за допомогою стрілок, що вказують напрямок потоку інформації. При цьому з блоку… 3. Блоки з’єднуються тільки вертикальними або горизонтальними лініями.… 4. Відстань між сусідніми лініями повинна бути не менше 3 мм для ліній потоків інформації та не менше 5 мм для інших…

Типи алгоритмів

  Теорія структурування стверджує, що якою б складною не була задача, схема…  

7.


8.

Класифікація за призначенням

Один з найбільш ранніх методів класифікації. Він зв'язаний з тим, як комп'ютер застосовується. По цьому принципу розрізняють* великі ЕОМ (електронно-обчислювальні машини), міні-ЕОМ, мікро-ЕОМ і персональні комп'ютери.

і=1
Ri<=Ri+1
Початок
Ввід масиву R
Prom=Ri
Ri=Ri+1
Ri+1=Prom
i=i+1
i<N
Вивід масиву R`
Кінець
так
ні
так
ні

Великі ЕОМ. Це наймогутніші комп'ютери. Їх застосовують для обслуговування дуже великих організацій і навіть цілих галузей. За кордоном комп'ютери цього класу називають мєйнфреймами (mainframe). Штат обслуговування великої ЕОМ складає до кількох десятків людей. На базі таких супер комп'ютерів створюють обчислювальні центри, що включають у себе кілька відділів або робочих груп.

Міні-ЕОМ. Від великих ЕОМ комп'ютери цієї групи відрізняються зменшеними розмірами і, відповідно, меншою продуктивністю і вартістю. Такі комп'ютери використовуються підприємствами, науковими установами і навчальними закладами. Для організації роботи з міні-ЕОМ також потрібен спеціальний обчислювальний центр, хоча і не такий численний, як для великих ЕОМ.

Мікро-ЕОМ. Комп'ютери даного класу доступні багатьом підприємствам. Для обслуговування такого комп'ютера досить невеликої обчислювальної лабораторії в складі кількох людей. Мікро-ЕОМ знаходять також застосування й у великих обчислювальних центрах. Там їм доручають допоміжні операції, для яких нема рації використовувати дорогі суперкомп'ютери. Наприклад, попередня підготовка даних.

Персональні комп'ютери (ПК) призначені для обслуговування одного робочого місця. Незважаючи на свої невеликі розміри і відносно невисоку вартість, сучасні персональні комп'ютери мають чималу продуктивність. Багато сучасних персональних моделей перевершують великі ЕОМ 70-х років, міні-ЕОМ 80-х років і мікро-ЕОМ першої половини 90-х років.

Особливо широку популярність персональні комп'ютери одержали після 1995 р. у зв'язку з бурхливим розвитком Інтернету. Персонального комп'ютера цілком достатньо для використання всесвітньої мережі як джерела наукової, довідкової, навчальної, культурної і розважальної інформації.

Класифікація персональних комп'ютерів

До останнього часу моделі персональних комп'ютерів умовно розглядали в двох категоріях: побутові ПК і професійні ПК. Зараз границі між професійними і побутовими моделями значною мірою стерлися, і сьогодні в якості побутових нерідко використовуються високопродуктивні професійні моделі, а професійні моделі, у свою чергу, комплектуються устроями для відтворення мультімедійної інформації, що раніше було характерно для побутових пристроїв.

. Новий стандарт установлює наступні категорії персональних комп'ютерів*:

· Consumer PC (масовий ПК);

· Office PC (діловий ПК);

· Mobile PC (портативний ПК);

· Workstation PC (робоча станція);

· Entertainment PC (розважальний ПК).

Відповідно до специфікації PC99 більшість персональних комп'ютерів, що є присутнім у даний час на ринку, потрапляють у категорію масових ПК. Для ділових ПК мінімізовані вимоги до засобів відтворення графіки, а до засобів роботи зі звуковими даними вимоги взагалі не пред'являються. Для портативних ПК обов'язковим є наявність засобів для створення з'єднань віддаленого доступу, тобто засобів комп'ютерного зв'язку. У категорії робочих станцій підвищені вимоги до пристроїв збереження даних, а в категорії розважальних ПК – до засобів відтворення графіки і звуку.

Класифікація за рівнем спеціалізації

За рівнем спеціалізації* комп'ютери поділяють на універсальні і спеціалізовані. На базі універсальних комп'ютерів можна збирати обчислювальні системи довільної конфігурації.

Спеціалізовані комп'ютери призначені для рішення конкретного кола задач. До таких комп'ютерів належать, наприклад, бортові комп'ютери автомобілів, судів, літаків, космічних апаратів. Спеціалізовані комп'ютери, що об'єднують комп'ютери підприємства в одну мережу називають файловими серверами. Комп'ютери, що забезпечують передачу інформації між різними учасниками всесвітньої комп'ютерної мережі, називають мережними серверами.

Класифікація по типорозмірах

Персональні комп'ютери класифікуються по типорозмірах у такий спосіб*:

· Настільні (desktop);

· Портативні (notebook);

· Кишенькові (palmtop).

Настільні моделі найпоширеніші. Вони є часткою робочого місця. Ці моделі відрізняються простотою зміни конфігурації за рахунок нескладного підключення додаткових зовнішніх приладів або встановлення додаткових внутрішніх компонентів.

Портативні комп'ютери зручні для транспортування. Особлива привабливість ноутбуків** пов'язана з тим, що їх можна використовувати як засіб зв'язку. Їх можна підключати до настільних комп'ютерів, що використовуються стаціонарно.

Кишенькові моделі виконують функції «інтелектуальних записних книжок». Вони дозволяють зберігати оперативні дані й одержувати до них швидкий доступ.

Класифікація по сумісності*

Апаратна сумісність. В галузі персональних комп'ютерів сьогодні найбільше поширені дві апаратні платформи IBM PC та Apple Macintosh. Приналежність комп'ютерів до однієї апаратної платформи підвищує сумісність між ними.

Крім апаратної сумісності існують інші види сумісності: сумісність на рівні операційної системи, програмна сумісність, сумісність на рівні даних.

Класифікація по типу процесора, що використовується

Навіть якщо комп'ютери належать до однієї апаратної платформи, вони можуть різнитися по типу процесора, що використовується.

 

 


 

61. 9.Правила роботи з папками, файлами та ярликами в середовищі OC Windows. Папки спеціального призначення: Мой компьютер, Корзина, Сетевое окружение.

У Windows документи та прикладні програми зберігаються у файлах. Групу файлів на магнітному диску об’єднують у папку за ознакою, яку визначає сам користувач. Папки та файли можуть об’єднуватись у папку більш високого рівня, яка має назву батьківської.

У папці зберігається інформація про розмір файлу, дату останнього внесення змін до нього та атрибути. Папка може містити об’єкти різної природи:

· принтер;

· диск;

· файли і інші папки;

· набір програм для керування операційною системою (“Панель управления”) тощо.

Створення нових папок

Для створення нової папки треба у папці “Мой компьютер” вибрати папку, в якій потрібно її створити. Потім вибрати з головного меню пункт “Файл”, а з підменю, що розкриється, - пункт “Создать”. З наступного підменю треба вибрати пункт “Папка* .

Перейменування папок

Можна також виконати команду „Переименовать” в меню „Файл” або в контекстному меню. 3. Перегляд змісту папок Щоб переглянути зміст папки, треба її відкрити. Це можна зробити такими способами:

Робота з файловою структурою ПК

 

1. Програма "Провідник" ( MS Explorer)

У середовищі ОС Windows для роботи з файлами та папками створено зручний стандартизований додаток – провідник.

Провідник - це спеціальна програма, призначена для керування файловою системою Windows. Вона забезпечує доступ до локальних та мережних ресурсів, у тому числі до магнітних дисків. Провідник показує вміст папок, дозволяє відкривати, копіювати, переміщувати, видаляти, перейменовувати папки і файли, запускати програми, виводити на екран зображення дерева папок.

Причому, для виконання цих операцій не треба розкривати безліч папок на екрані, що захаращує екран і ускладнює роботу. Усі операції виконуються в одному вікні провідника за допомогою маніпулятора “мишка”.

Викликати програму "Провідник" можна за допомогою меню Пуск/Програми або клацнувши правою кнопкою миші на одній із папок спеціального призначення чи на кнопці "Пуск" *. Потім з контекстного меню вибрати пункт "Проводник". Після цього на екрані з’являється вікно програми *

2. Структура дерева папок на диску

Вікно "Провідника" має стандартні елементи керування: заголовок, головне меню, панель інструментів, статутний рядок. В заголовку вікна показано вміст якої папки показано в цьому вікні.

Площина вікна поділяється на дві частини. В лівій ("Все папки") відображається структура всіх папок комп’ютера (іерархія папок), а в правій – вміст папки, що виділена в лівій половині вікна.

Якщо зафіксувати курсор миші на якійсь папці в дереві папок, то вона стає виділеною і папка розкривається, одночасно в правій половині вікна буде показано її вміст.

Переміщуватися по дереву папок можна за допомогою смуг прокручування *, клавіш керування курсором або мишки.

Коренем дерева є папка "Рабочий стол" *, від неї відходить основна гілка – стовбур, від якого відгалужуються стандартні папки, розміщені на робочому столі – “Мій комп’ютер”, “Корзина”, "С", "D", "Е" і т.д. Дерево папок "перекинуте" догори ногами: його "корінь" знаходиться зверху, а "гілки" ростуть униз.

Папки, перед якими в дереві папок в прямокутнику стоїть знак "+" містять вкладені папки, але в дереві цей вміст не показано. Папки з поміткою "-" також містять вкладені папки, але їх вміст показано, тобто від таких папок відходять "гілки" з назвами вкладених папок.

Якщо встановити курсор миші на символ "+" перед якоюсь папкою і клацнути лівою кнопкою миші, то її вміст розкривається і відповідно символ "+" змінюється на "-". Одночасно біля папки з’являється нова гілка з іменами папок, що вкладені в неї.

Зафіксувавши курсор миші на символі "-" – папка закривається і внутрішня гілка зникає, символ "-" змінюється на "+".

3. Робота з вікном провідника

Хоча половини вікна провідника зв’язані між собою інформаційно, вони мають певну незалежність.

Змінюючи ширину вікна провідника, ми розширюємо або звужуємо праву його половину, незалежно від того, яку границю переміщуємо.

4. Робота з деревом папокРозкриття і закриття папок у дереві

Щоб розкрити папку у дереві папок треба клацнути лівою кнопкою миші по символу “+” перед її зображенням. При цьому від піктограми папки відгалужується гілка, на якій розміщуються усі вкладені папки і символ “+” перед папкою перетворюється на “–“.

Такого ж ефекту можна досягти, якщо зробити папку виділеною і натиснути на клавіатурі клавішу “+” або стрілку праворуч (“”).

Закрити (згорнути) папку можна також двома способами:

· клацнути лівою кнопкою миші по символу “–“ перед розкритою папкою;

· виділити розкриту папку і натиснути на клавіатурі клавішу “–“ або стрілку ліворуч (“”).

Закривати можна папку будь-якого рівня, незалежно від того, скільки рівнів вкладених папок у ній розкрито.

Виділення папок у дереві

Якщо розкривати або закривати папки у дереві клацанням по символах “+” та “–“, вони не стають виділеними і у правій половині вікна інформація не змінюється, бо не змінюється виділена папка.

Папки у дереві можна виділяти за допомогою фіксації курсору миші на їх піктограмах або назвах.При переміщенні по дереву за допомогою клавіш-стрілок на клавіатурі папки, через які ми проходимо, послідовно стають виділеними.

Робота з файлами і папками у вікні провідника

Спочатку треба у дереві папок виділити папку, в якій передбачається створення нової папки. Після цього треба скористатися послугами меню вікна *,…   Після цього у правій половині вікна створюється нова папка. Подальші дії стандартні: треба ввести ім’я нової папки і…

Переміщення об’єктів за допомогою провідника

Якщо передбачається переміщення кількох файлів (об’єктів), то їх можна перемістити усі разом. Для цього потрібні файли треба виділити за допомогою…

Копіювання об’єктів за допомогою провідника

Пошук об’єктів за допомогою провідника Досить часто виникають ситуації, коли користувач не пам’ятає, де саме… При цьому на екран виводиться діалогове вікно пошуку файлів Для організації пошуку треба вказати пошукове ім’я (у полі…

Об'єкти комп. мережі

  12. Типи комп. Мереж Існують такі типи комп. мереж: однорангова мережа – це…  

Класифікація мереж за топологічною ознакою

Загальні відомості про мережу Інтернет. Стік протоколів ТСР/ІР

 

Служби Internet

FTP – служить для передачі файлів в Інтернеті. Використовується спеціальним прикладним протоколом. E- mail – електронна пошта.Mail Lists – списки розписки. Use Net. Telenet – це служба віддаленого керування комп’ютерами. IRC- служба, призначена для прямого спілкування у режимі реального часу. ICQ – призначена для пошуку мережної IP – адреси людини, підключеної в даний момент до Інтернету.


 

Гіперпростір Word Wide Web

Програми для перегляду Web-сторінок називають броузерами. Броузер виконує відображення документа на екрані, керуючись командами, що автор документа… Правила запису тегов містяться в специфікації особливої мови розмітки,… Адреса URL складається з трьох частин:

Електронна пошта

Система електронної пошти дозволяє доставити повідомлення на будь-який комп'ютер, включений у мережу Інтернет. Повідомлення може містити текст або… Всі користувачі електронної пошти мають унікальні адреси. Адреса користувача… Користувач набирає текст листа в спеціальній програмі, що називається поштовим клієнтом. Ця програма, у залежності від…

Загальна характеристика і складові частини ППП Microsoft Office.

Пакет прикладних програм (ППП) - це комплекс програм, призначений для розв’язування задач певного класу. Інтегрований ППП Microsoft Office стандартної комплектації – це чотири великих… Основними програмами Microsoft Office є:

Системи створення презентацій PowerPoint, хоча деякі з них можна використовувати і самостійно. Вони значно розширюють можливості основних офісних програм, не збільшуючи складність роботи з ними.

Об’єднання документів у підшивки Microsoft Binder. Досить часто виникає необхідність у гібридних документах, що складаються з фрагментів, підготовлених у різних програмах.

Photo Editor використовується для редагування графічних зображень – тонування, зміни їх розміру, повороту на вказаний кут, конвертування з одного графічного формату в інший. Photo Editor дозволяє обробляти зображення не тільки на комп’ютері користувача, але й на сторінках Internet.

Редактор формул Microsoft Equation . Дозволяє створювати і вставляти в документ математичні, фізичні, хімічні формули, використовуючи в них різноманітні спеціальні символи, стилі, індекси тощо.

Побудова простих діаграм Microsoft Graph . Дозволяє швидко створювати не дуже складні діаграми і вставляти їх у текстовий документ або презентацію.

Перетворення слів у графічні зображення WordArt. Дозволяє надзвичайно легко виконувати різноманітні перетворення тексту: розтягувати, згинати і перефарбовувати тощо. Працює тільки у середовищі інших програм (Word, Excel).

Вставка у документ графічних зображень ClipArt. ClipArt Gallery дозволяє переглянути тисячі файлів з графічними зображеннями і вставити вибране у текстовий, табличний документ або презентацію.

Створення організаційних діаграм Microsoft Organization Chart. Надає користувачу інструментальні засоби, необхідні для реорганізації усієї структури керування будь-якою компанією.


22. Створення зв’язків між різними додатками ППП Microsoft Office.

– Способи обміну даними між різними додатками ППП Microsoft Office.

Microsoft Office надає в розпорядження користувачів цілий ряд засобів для організації обміну даними між документами одного або кількох додатків. Залежно від результатів, які треба одержати, можна скористатися одним із таких способів обміну даними:

- командами меню Правка;

- технологією Drag and Drop (перетягнути і залишити);

- засобами зв'язування і впровадження об'єктів (команда Об'єкт меню Вставка);

- гіпертекстовими посиланнями.

За допомогою засобів обміну даними можна формувати складові документи, що містять дані з різноманітних джерел. Прикладом складового документа є підготовлений у Word звіт, що включає дані про обсяг випуску і продажі товарів на сьогоднішній день. Ці відомості знаходяться в базі даних Access і постійно обновляються. При підготовці звіту створюється складовий документ Word, у який включають відповідний об'єкт Access. Організувавши зв'язок між звітом і базою даних, можна домогтися, щоб усі зміни в базі даних автоматично відбивалися й у документі Word.

Засоби консолідації і створення зведених таблиць, надані Excel, дозволяють згрупувати необхідні дані і включити їх у звіт Word. A якщо ви плануєте підготувати доповідь у невеличкій аудиторії, використовуючи матеріали звіту, варто створити презентацію PowerPoint.

Пакет Microsoft Office поставляється з цілим набором додатків, що застосовуються для створення діаграм, формул, карт, спеціальних ефектів тощо. Список цих додатків відображається в діалоговому вікні “Вставка об'єкта”. Всі додатки використовують технологію зв'язування і вставки об'єктів і працюють за однаковими принципами.


Eлементи вікна Word.

Вікно текстового редактора MS Word має всі основні елементи вікон операційної системи Windows. Вікна документів, які обробляються у текстовому редакторі можуть займати весь… Вікно текстового редактора може містити декілька панелей інструментів, які можуть розміщуватись у різних місцях вікна…

Основні операції з текстом в Word. Введення, редагування і форматування тексту.

– Видалення, копіювання і переміщення фрагментів тексту. У редакторі Word під блоком розуміють виділений текст. Виділений текст… Виділений текст можна перемістити, скопіювати в інше місце документа, знищіти, змінити тип шрифту, колір фону тощо. …

Виділення тексту шрифтом і розміром

Для зміни розміру літер на панелі інструментів “Форматирование” є спеціальний список “Размер”. Він також розкривається і має смугу прокручування.… За допомогою кнопок панелі інструментів “Форматирование” можна легко змінити… «Полужирный» – виділення напівжирним шрифтом; «Курсив» – виділення курсивом (нахиленим шрифтом); «Подчеркнутый»

Після цього кнопка маркера стає натиснутою, а курсор миші перетворюється на маркер і за його допомогою можна виділити будь-який фрагмент документа.

Щоб зняти виділення з якогось фрагмента, треба знову розкрити палітру маркера, вибрати кнопку “Нет” і повторити виділення у цьому режимі.

Якщо інший фрагмент треба виділити тим же кольором, розкривати палітру немає потреби. Достатньо просто клацнути по самій кнопці “Цвет шрифта”, бо… Окремі фрагменти документа можна виділити рамками. Для цього треба спочатку…

Подібні дії можна виконувати за допомогою спеціальної панелі інструментів “Таблицы и границы”, яку можна викликати на екран стандартним способом (через меню “Вид”), або за допомогою спеціальної кнопки на панелі інструментів “Стандартная” – «Панель границ». За допомогою інструментів цієї панелі можна змінювати товщину, стиль і колір ліній рамки тощо.


 

 

Створення, відкриття і збереження текстового документу. Засоби захисту файлу.

– Формати, в яких можна зберігати документ Word. – Захист файлу паролем. Створення будь-якого документа починається командою Файл - Создать на екрані з’являється вікно Создание документа, яке…

Друк документу в текстовому редакторі Word.

– Встановлення параметрів друку; – Організація друку документа; – Переривання друку документа.

Текстовий редактор Word. Панель інструментів „Стандартная”.

  - створити файл; -вставит гіперпосилання; - відкрити; - панель границь;

Текстовий редактор Word. Панель інструментів „Форматирование”.

  - стилі та форматування; - нумерований список; - стиль; - маркерований список;

Текстовий редактор Word. Панель інструментів „Таблицы и границы”.

- створити таблицю; - стиль автоформату таблиці; - ластик; - напрям тексту; - тип лінії; - сортування за зростанням;

Текстовий редактор Word. Панель інструментів „Колонтитули”.

 

- вставити номер сторінки;

- кількість сторінок у документі;

Дата і час друку, які вставляють у документ не конкретні дані, а посилання на них. Конкретного значення вони набувають під час друку документа і відображають значення на момент друку.

Забезпечує перехід до нижнього колонтитулу і повернення до верхнього.

- викликає на екран діалогове вікно “Параметры страницы” з вкладкою “Макет”. За її допомогою можна встановити різні колонтитули для парних та… - вставляє авто текст, який містить слова:-СТОРІНКА-; автор, сторінка№, дата;… Службове, сторінка№, дата; Створено; Сторінка X з Y.

Робота з редактором формул Microsoft Equation.

Для створення математичних формул будь-якого рівня складності фірма Microsoft створила спеціальний редактор формул MS Equation, який викликається з… Щоб створити формулу, треба спочатку викликати редактор Equation за схемою: … Меню “Вставка”  Команда “Объект”  Елемент “Microsoft Equation 3.0”

При цьому на екран виводиться вікно редактора формул зі своїм меню і панеллю інструментів, а у місці текстового курсору розкривається поле для створення формули з характерною рамкою.

Панель інструментів містить ряд кнопок, кожна з яких розгортає список специфічних елементів або символів

Панель інструментів містить і ряд шаблонів стандартних конструкцій, таких як корені з показником ступеня та без нього, дріб, сума, інтеграл тощо.

Текстовий курсор може розміщуватись як на рівні окремих елементів формули, так і на першому рівні формули. Щоб визначитись з рівнем розташування текстового курсору, елементи поточного рівня підкреслюються тонкою лінією, яка блимає разом з курсором. Будь-який елемент або шаблон, який викликається з панелі інструментів або вводиться з клавіатури, розміщується на поточному рівні. Таким чином можна створювати конструкції типу корінь під коренем або ступінь у ступені.

Створення формули завершується клацанням за межами рамки поля формули.

Меню “Размер” Пункт “Определить” Щоб змінити розмір якогось елемента треба його виділити у переліку і ввести… Для відновлення початкових значень розміру елементів формули на цьому діалоговому вікні є кнопка “По умолчанию”.

Розташування формул у текстовому документі

Для відтворення такої комбінації в одному рядку треба використати лінійку з маркерами табуляції. Натиснувши клавішу “Tab” перед формулою,… Якщо формула складна і має кілька “поверхів”, то номер формули буде записано… Меню “Формат” Команда “Шрифт” Вкладка “Интервал”

Створення та впорядкування списків в Word.

– Можливості їх створення і налагодження. Для переліку якихось об’єктів у текстовому документі використовують списки,… · маркірований список – перед кожним елементом списку стоїть якийсь символ;

Створення маркірованого списку

· за допомогою кнопки “Маркеры” ( ) на панелі інструментів “Форматирование”; · за допомогою команди “Список...” меню “Формат” (вкладка “Маркированный”); … · за допомогою контекстного меню.

Налагодження маркірованого списку

На лінійці положенню маркера “Отступ первой строки” відповідає положення маркера списку, а маркеру “Выступ” – положення тексту у другому і подальших… Ці, а також додаткові параметри списку можна змінити за допомогою діалогового… Кнопки-стрілки “Положение маркера” дозволяють встановити відступ маркера від лівого поля аркуша у сантиметрах, а…

Створення нумерованого списку

· за допомогою кнопки “Нумерация”( ) на панелі інструментів “Форматирование”; · за допомогою команди “Список...” меню “Формат” (вкладка “Нумерованный”); … · за допомогою контекстного меню.

Налагодження нумерованого списку

За допомогою кнопки “Шрифт...” можна змінити вид шрифту номера елемента списку. У полі “Формат номера” можна дописати додаткові символи, які треба виводити… Список “Нумерация” дозволяє вибрати тип нумерації.

Створення багаторівневого списку

Після цього використовується стандартний порядок дій: треба виділити абзаци, які будуть перетворюватись на елементи списку і викликати діалогове…

Налагодження багаторівневого списку

У цьому вікні, за допомогою списку рівнів “Уровень” треба виділити номер рівня, параметри якого користувач хоче змінити, і встановити для нього: · символ для відокремлення номера поточного рівня від номера наступного рівня… · тип нумерації – за допомогою списку “Нумерация”;

Сервісні можливості Word. Макроси. Статистика документу.

– Призначення макросів і отримання статистики документу. Макроси Створити або використати макроси можна за допомогою команди Сервис/Макрос.

Впровадження та робота з графічними об’єктами в Word.

– Робота з екранною графікою; – Вставка і налагодження графічних об’єктів в Word. Офісний пакет WordArt дозволяє вставляти у текстовий документ різні текстові фрагменти у нестандартному вигляді.…

Впровадження та робота з графічними об’єктами

· У графічній програмі виділяють малюнок і копіюють його в буфер обміну, використовуючи команду „Копировать” з меню „Правка”. · Потім повертаються в Word і встановлюють курсор у те місце документа, куди… · Відкривають меню „Правка” і вибирають підпункт „Специальная вставка”.

Використання графіки з ClipArt

Меню “Вставка”  Пункт “Рисунок”  Команда “Картинки...” У документ можна вставляти також картинки із спеціальних графічних файлів… Меню “Вставка”  Пункт “Рисунок”  Команда “Из файла...”

Налагодження графічних об’єктів у текстовому документі

Зміну параметрів виділеної картинки можна також виконувати за допомогою діалогового вікна “Формат рисунка”, яке викликається за схемою: Меню “Формат”  Команда “Объект” Це вікно містить декілька вкладок, за допомогою яких можна змінювати колір фону рисунка, змінювати розташування…

Створення малюнків в текстовому редакторі Word.

– Форматування елементів малюнка. Панель інструментів “Рисование” призначена для створення простих схем і… За допомогою кнопок, розташованих на панелi „Рисование” легко зображувати лiнiї, стрiлки, елiпси, прямокутники, кола,…

Видавничі можливості Word. Створення колонок, буквиць, змісту, зносок.

MICROSOFT WORD належить до текстових редакторів, які надають багато можливостей автоматичної верстки документа, до яких належить: · створення колонок і буквиць; · створення колонтитулів і зносок;

Зноски

Створити зноску в документі дуже просто: для цього треба виконати команду „Сноска” з меню „Вставка”. Сноски можуть бути звичайними і кінцевими. Всі параметри зносок задаються в діалогових вікнах „Сноска” і „Параметры сноски”.

Іноді доводиться вносити до документа пояснення окремих слів або фрагментів. Ці пояснення можна оформити у вигляді зносок. Спочатку треба встановити текстовий курсор праворуч від слова, до якого робиться зноска, а потім викликати на екран діалогове вікно “Сноски” за схемою:Меню “Вставка” Þ Команда “Сноска...”

У цьому вікні можна вибрати тип зноски: “Обычную” або “Концевую”, а також тип нумерації: “Автоматическая” або “Другая” .

За допомогою кнопки “Параметры...” на екран викликається діалогове вікно “Параметры сносок”, яке дозволяє змінювати нумерацію, місце розташування та інші параметри зносок.

Після клацання по кнопках “ОК” у нижньому рядку цих вікон, на місці текстового курсору у тексті з’являється номер або маркер зноски, а у нижній частині сторінки з’являється поки ще порожня зноска з таким номером. Користувачу лишається тільки ввести текст зноски і клацнути мишкою у іншому місці документа.

Якщо перед фрагментом із зноскою вставити додатковий текст або вилучити зайвий і цей фрагмент переміститься на іншу сторінку, зноска автоматично переміститься разом з цим фрагментом. У випадку, коли на тій сторінці є свої зноски, нова зноска отримає новий номер. Текст зноски можна вилучати. Для цього достатньо вилучити у тексті номер зноски або її маркер.

MS Word дозволяє переглядати текст зноски без переходу до кінця сторінки. Достатньо підвести курсор миші до слова, позначеного зноскою, як над ним з’являється текст зноски.

Створення змісту

Щоб створити зміст документа треба виконати попередні операції: 1. перш за все визначити рівні заголовків: головний заголовок, заголовок… 2. кожному з рівнів заголовків присвоїти відповідний стиль: головному заголовку – “Заголовок 1”; заголовку розділу –…

Додаткові можливості текстового редактора Word. Робота з авто текстом та авто заміною.

Автотекст є засобом прискореного введення досить складних конструкцій тексту. Він дозволяє зберігати текст або графіку у спеціальному списку (рис.… Якщо якась текстова конструкція використовується досить часто, то її слушно… Ввести текст Виділити текст Þ Меню “Вставка” Þ

Створення закладок і гіперпосилань

Меню “Вставка” Þ Команда Закладка... Þ Ввести ім’я закладки Þ Кнопка “Добавить”.Ім’я закладки обов’язково повинно починатись із букви і не… Для переходу до закладки треба викликати діалогове вікно переходу “Найти и заменить”, у списку “Объект перехода”,…

Гіперпосилання на закладки у поточному документі

Меню “Вставка” Þ Команда “Гиперссылка…” На наступному етапі слід скористатися кнопкою “Обзор і у діалоговому вікні “Закладка”, яке при цьому… Гіперпосилання на файли. Для вставки гіперпосилання на якийсь файл…

Поняття ел. таблиці

Пакети прикладних програм, призначені для обробки електронних таблиць, називають табличними процесорами. Найбільш відомими табличними процесорами, призначеними для роботи в середовищі…  

Основні елементи ел. таблиці

Основні кнопки панелі інструментів “Стандартная” співпадають з кнопками однойменної панелі інструментів текстового редактора Word. Додаткові кнопки… Панель інструментів “Форматирования” також містить додаткові кнопки…

Типи даних ел. таблиці

Число- одна або кілька цифр, перед якими може стояти знак “мінус”, а в середині – “кома”, яка відокремлює дробову частину числа від цілої;… Формула - послідовність даних, що починається символом “дорівнює” і містить… Дата - фактично це спеціальний формат числа в діапазоні від 1 до 65380. Першому числу відповідає дата 1 січня 1900…

Створення і редагування таблиць

Меню “Формат”  Команда “Ячейки…”  Вкладка “Выравнивание” Щоб текст розмістився у вузькій комірці у кількох рядках, треба на вкладці… Вкладка “Выравнивание” діалогового вікна “Формат ячеек” також дозволяє виконувати горизонтальне та вертикальне…

Використання приміток, імен блоків

Не отображать – комірка з приміткою зовні нічим не відрізняється від інших комірок таблиці; Только индикатор – комірка з приміткою позначена червоним трикутничком у… Примечание и индикатор – комірка з приміткою позначена червоним трикутничком, а також поруч завжди відображене поле з…

Друк робочої книги

Вибір параметрів друкованого аркуша. Параметри вкладки “Страница” забезпечують зміну: розмірів друкованого аркуша (Excel забезпечує вибір як… Налагодження полів сторінки. При натисненні кнопки “Поля” панелі інструментів… Важливим елементом оформлення друкованої сторінки є колонтитули. Для створення колонтитулу, на вкладці “Колонтитулы” є…

Створення і редагування гістограми

Процес редагування об’ємної гістограми потребує більше часу оскільки гістограма має більше елементів. На першому етапі приберемо з гістограми… Команди „Формат стенок” і „Формат основания” контекстного меню дозволяють…  

Створення і редагування кругової діаграми

Для побудови діаграм існує спеціальний інструмент – майстер діаграм, який викликається однойменною кнопкою на панелі інструментів… На першому кроці “майстра діаграм” користувач вибирає тип майбутньої діаграми… На другому етапі можна за допомогою поля “Диапазон” змінити координати вибраного діапазону;за допомогою перемикача…

Створення і редагування гістограми

Процес редагування об’ємної гістограми потребує більше часу оскільки гістограма має більше елементів. На першому етапі приберемо з гістограми… Команди „Формат стенок” і „Формат основания” контекстного меню дозволяють…  

Формули

Якщо посилання на якісь комірки таблиці залежать від місця комірки, до якої записується формула, то слушно використовувати відносну адресацію. При… Інколи трапляються випадки, коли при копіюванні формули координати якоїсь…  

Математичні…функції ЕКСЕл

Округл– округляє аргумент за математичними правилами; Произвед– обчислює добуток від множення усіх елементів списку; Римское– перетворює арабське число у римське (текстового типу, що не дозволяє використовувати результат перетворення у…

Статистичні

Макс– знаходить максимальне значення із списку значень; Мин– знаходить мінімальне значення із списку значень; Срзнач– знаходить середнє арифметичне списку значень;

Текстові

Левсимв– з аргументу виділяє вказану кількість лівих символів; має 2 аргументи: комірку з текстовими даними і кількість лівих символів, які треба… Сцепить– склеює кілька текстових фрагментів в один; може містити від 2 до 30… Повтор– повторює вказаний текст встановлену кількість разів; має 2 аргументи: текстову константу або координати…

Дата-час

День – перетворює дату на день місяця (число від 1 до 31); Деньнед– перетворює дату на день тижня (число від 1 до 7); має 2 параметри:… Сегодня – повертає поточну дату з таймера комп’ютера у стандартному для дат форматі (аргументів не має, але дужки…

Фінансові

Створення і використання списків

Новий список записується у полі “Элементы списка:”, до якого можна потрапити, зафіксувавши курсор миші на кнопці “Добавить” діалогового вікна або… Списки використовуються для автоматичного заповнення комірок даними. Треба…

Засоби сортування в Microsoft Excel

Сортувати можна як всю таблицю, так і її частину. Щоб відсортувати всю таблицю можна встановити табличний курсор у будь-яке місце ключового стовпця… Цей спосіб забезпечує сортування за даними тільки одного ключового поля. Якщо… Сортування за допомогою меню “Данные”.

Налагодження параметрів сортування

· звичайний (за алфавітом або числовим рядом) або за даними списків; · сортувати рядки таблиці або стовпці; · враховувати регістр або ні.

Фільтрація даних в базі даних Excel

Із усіх засобів фільтрації даних найбільш простою, доступною, прийнятною і зручною є, безумовно, функція Автофільтр. Після застосування даної… Крім значень полів, кожен із списків містить ще три елементи: Всі, Перші 10,… Функція автоматичного відображення на екрані перших десяти записів списку, яка активізується вибором елемента Первые…

Основні можливості програми Power Point.

Слайди презентації можуть містити: текст; таблиці;діаграми;рисунки; відеокліпи;звуковий супровід (музику або голос);гіперпосилання на інші слайди… Запуск PowerPoint відбувається за наступною схемою:

Основні можливості програми OutLook.

Вікно програми схоже на будь-яке вікно інших додатків пакету Microsoft Office. В лівій частині вікна розташована панель Outlook (Ярлики Outlook у… - Календарь – дозволяє спланувати робочий день, тиждень, місяць (рис. 17). … - Контакти – аналог записничка, інформація з якого доступна у всіх додатках Microsoft Office (рис. 18).

Основні поняття штучного інтелекту

Сучасні інтелектуальні інформаційні технології – це технології обробки інформації і вирішення задач за допомогою комп’ютерів, спираючись на… Результати досліджень по штучному інтелекту використовуються в інтелектуальних… В дослідженнях по штучному інтелекту можна виділити два основні напрямки:

Основні моделі представлення знань.

З точки зору штучного інтелекту знання можна визначити як формалізовану інформацію, на яку посилаються в процесі логічного висновку. Для зберігання даних використовуються бази даних (їм властиві великий обсяг і… База знань – це сукупність знань, які описуються з використанням обраної форми представлення. База знань є основою…

– Конец работы –

Используемые теги: перелік, програмних, питань0.06

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПЕРЕЛІК ПРОГРАМНИХ ПИТАНЬ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Перелік екзаменаційних питань з нормативного курсу Міжнародне приватне право
Міжнародне приватне право... Поняття міжнародного приватного... Розвиток науки міжнародного приватного права Розвиток науки міжнародного приватної...

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ З КУРСУ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО СЕМЕСТРОВОГО КОНТРОЛЮ ЗА ЗМІСТОВИМИ МОДУЛЯМИ
ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ... АВТОР КОРНІЄНКО Т М... Київ...

Перелік питань до модульної контрольної роботи з дисципліни Правознавство , Основи права 3. Дайте визначення поняття громадянського суспільства та назвіть його ознаки
Перелік питань до модульної контрольної роботи... з дисципліни Правознавство Основи права... Дайте визначення держави та назвіть її ознаки...

НФОРМАЦІЙНА КУЛЬТУРА СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ-КОРИСТУВАЧА КОМП’ЮТЕРА ТА ЙОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. КОРИСНІ ПОРАДИ З ПИТАНЬ ОСВОЄННЯ ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ
НФОРМАЦІЙНА КУЛЬТУРА СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ КОРИСТУВАЧА КОМП ЮТЕРА ТА ЙОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОРИСНІ ПОРАДИ З ПИТАНЬ... Нтерактивне знайомство з програмою... Отже припустимо що нова програма якимсь чином одержана і встановлена на комп ютер Що ж тепер зробити щоб навчиться...

Стаття 8 Кримінально-виконавчого кодексу України передбачає перелік основних прав засуджених, які чітко врегульовані КВК України
На підставі даної статті всю сукупність прав засуджених до позбавлення волі можна умовно поділити на три групи... Перша групавключає в себе конституційні права які характеризуються сукупністю... Друга групаохоплює сферу соціально економічних прав на засуджених розповсюджуються право на працю освіту охорону...

Щодо деяких питань зовнішньої політики України у її відносинах з НАТО
На сьогодні, 15 двосторонніх документів регулюють відносини Україна-НАТО. Ще 17 внутрішніх правових актів України та НАТО слугують правовою базою… Цей сигнал України був позитивно сприйнятий у Брюсселі, і вже в квітні на… У червні 2005 р на реалізацію рішень Вільнюського засідання Комісії Україна-НАТО, Генсекретарю НАТО під час його…

ЛЕКЦІЯ З нормативної дисципліни Цивільний захист Тема 3.1.2. Планування заходів з питань цивільного захисту
З нормативної дисципліни Цивільний захист... Тема Планування заходів з питань цивільного захисту... Час хвилин...

На головній сторінці сайту переліку курсів вибрати необхідний Інформатика ДІДЕС
romanova poltava gmail com... На головній сторінці сайту переліку курсів вибрати необхідний Інформатика...

Відображення питань автоматизації формування фондів
Важливим завданням при відтворенні історії вітчизняного бібліотекознавства є вивчення його національної специфіки.”1 “Значення дослідження розвитку… Збільшенню ефективності НІР сприяє розробка тем, які пов’язані з перебудовою… Уявляється, що практична реалізація цієї плідної ідеї безпосередньо залежить від вирішення цілого ряду теоретичних і…

0.028
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам