Основні елементи ел. таблиці

Основними структурними елементами електронної таблиці можна вважати робочу книгу (файл електронної таблиці, складається з робочих аркушів (від 1 до 256, по замовчуванню – 3); і робочий аркуш.( вікно, в якому формується електронна таблиця, діаграма або макрос – спеціальна програма на мові Visual Basic.)Кожен робочий аркуш може містити незалежну від інших аркушів інформацію, хоча окремі аркуші можна зв’язати один з одним за рахунок посилань на окремі комірки і групи комірок.Для переходу від одного робочого аркуша до іншого існують спеціальні ярлики аркушів, які розміщуються у нижній частині вікна, ліворуч від горизонтальної лінійки Стандартно вони мають назву “Лист” з відповідним номером, але її можна замінити будь-якою іншою. Таблиця поділяється на колонки (стовпці) і рядки. Кожний аркуш містить 256 колонок. Колонкам присвоюються літерні імена від A до IV. Рядки кожного аркуша мають числову нумерацію від 1 до 65536 . На перетині колонок та рядків розташовані комірки з відповідними координатами. Тобто координати першої клітини аркуша - A1, а останньої - IV16384. Декілька суміжних комірок можна об'єднати у блок (діапазон). Координати блоку задаються координатами першої та останньої клітини блоку, розділеними двокрапкою. Табличний курсор – це виділена комірка, до якої можна записувати або редагувати записану раніше інформацію. Характерною рисою табличного курсору є подвійна чорна рамка з чорним прямокутничком у правому нижньому кутку. При підведенні курсору мишки до цієї рамки він перетворюється на білу стрілку . Чорний квадратик на рамці праворуч – це маркер заповнення. При встановленні на нього курсору мишки останній перетворюється на чорний хрестик. Переміщувати табличний курсор у інше місце таблиці можна за допомогою маніпулятора “мишка” або клавішами переміщення курсору . Зовсім новим елементом вікна є рядок формул, який використовується для введення і коригування даних, розміщених у виділених комірках. Рядок формул, як правило розміщується під панелями інструментів, над таблицею, і призначений для введення і редагування даних у комірках таблиці.

Основні кнопки панелі інструментів “Стандартная” співпадають з кнопками однойменної панелі інструментів текстового редактора Word. Додаткові кнопки :вставка формули підрахунку суми даних стовпця або рядка;виклик майстра формул;сортування даних;виклик майстра діаграм…

Панель інструментів “Форматирования” також містить додаткові кнопки специфічного призначення:об’єднати комірки і відцентрувати в них дані;збільшити (зменшити)кількість цифр після коми;процентний формат даних;грошовий формат.