Програмний запис алгоритму (на мові програмування).

Словесний запис алгоритмів передбачає використання засобів звичайної мови, але з ретельно відібраним набором слів та фраз, що не допускають повторень, синонімів, двозмістовностей, зайвих слів. Крім того, дотримуються певні правила форми запису, порядку виконання дій, використання математичних символів.

Табличнийзапис алгоритмів напевно можна вважати однією з форм словесно-формульного запису алгоритму, тобто ви дотримуєтесь певної форми – табличної і використовуєте скорочений запис.

Блок-схеми алгоритмів – це графічне представлення алгоритмів, доповнене елементами словесного запису. Кожен пункт алгоритму відображається на схемі якоюсь геометричною фігурою – блоком (блочним символом), причому різним за типом виконуваних дій блокам відповідають різні геометричні фігури.

Псевдокод - метод використання звичайної мови для опису алгоритму, але з конструкціями, близькими до конструкцій структурних мов програмування. Це дозволяє створювати машинно-незалежний опис процесу розв'язання задачі, що допускає подальше використання мов програмування.