Критерії оцінювання

Для контролю знань студентів заочної форми навчання використовуються:

- перевірка індивідуально-лабораторних робіт;

- перевірка контрольних робіт;

- іспит.

Таблиця 2

Розподіл балів, що присвоюється студенту з дисципліни

№ п/п Вид роботи Сума Балів
  Аудиторна робота:  
Виконання та захист лабораторних робіт (2 лаб.р * 5 бал.)
Виконання контрольної роботи
Захист контрольної роботи
Іспит (усно-письмовий)
Сума

 

Оцінка за контрольні роботи виставляється згідно з існуючим положенням за чотирьох бальною системою: „відмінно”, „добре”, „задовільно”, „незадовільно”.

У якості основних критеріїв оцінювання контрольної роботи запропоновані наступні:

- повнота виконання завдань;

- правильність виконання завдань;

- здатність студента до творчого застосування набутих ним знань, вмінь та навичок, а саме : диференціювати, інтегрувати та уніфікувати знання, застосовувати правила, методи, принципи та закони у конкретних ситуаціях; встановлювати різницю між фактами та наслідками ; інтегрувати схеми, графіки, діаграми, тощо;

- здатність студента викладати матеріал на папері логічно, послідовно, з дотриманням вимог ЕСТД.

Оскільки контрольні роботи складаються з декількох запитань та задач, доцільно відповідь кожного з цих питань та задачі оцінювати окремо, а потім на цій основі виводити підсумкову оцінку.

Виходячи з вищесказаного запропоновані наступні критерії оцінювання робіт:

1. При перевірці виконання контрольної роботи за відповідь на кожне питання завдання виставляться диференційована оцінка у відповідності до наступних вимог:

„ВІДМІННО” - виставляється, якщо при відповіді на питання студент виявив всебічні, систематизовані, глибокі знання програмного матеріалу. Уміння вільно виконувати завдання, передбаченні програмою. Знання основної і додаткової літератури, передбачених програмою, на рівні творчого використання.

„ДОБРЕ” - виставляється, якщо при відповіді на питання студент виявив повне знання програмного матеріалу, успішне виконання завдань і засвоєння основної літератури, передбаченої програмою, на рівні аналогічного відтворення.

„ЗАДОВІЛЬНО” - виставляється, якщо при відповіді на питання студент виявив повні знання основного програмного матеріалу у обсязі, що необхідні для подальшого навчання і роботи, здатність упоратися з виконанням завдань передбачених програмою, на рівні репродуктивного відтворення.

„НЕЗАДОВІЛЬНО” - виставляється, якщо при відповіді на питання студент виявив серйозні прогалини в знаннях основного матеріалу, припустився принципових помилок при виконанні завдання на рівні нижче репродуктивного відтворення.