Наказ щодо особового складу

 

Наказ (рос. приказ) — розпорядчий документ, який вида­ється керівником установи. Накази з особового складу ре­гламентують прийняття на роботу, звільнення, переміщення, відрядження, відпустки, різні заохочення працівників. У заго­ловку такого наказу зазначають: Щодо особового складу.

Реквізити наказу:

1. Назва підприємства або установи, що видає наказ, або на­зва посади керівника.

2. Назва виду документа.

3. Назва місця видання наказу.

4. Номер документа.

5. Дата підписання.

6. Короткий зміст наказу (підзаголовок).

7. Текст наказу, який має дві частини:

• констатаційну (вступ — причина видання наказу; доказ — виклад основних фактів; висновок — мета видання наказу);

• розпорядчу, яка розпочинається словами: Наказую..., Пропоную..., Доручаю..., Зобов'язую... тощо. Має підрозділи, що включають слова: Зарахувати..., Призначити..., Здійсни­ти..., Оголосити..., Звільнити... тощо.

• Підстава для складання.

• Підпис керівника підприємства (установи).

У наказі повинно бути зазначено про безпосереднього вико­навця (прізвище та ініціали, посаду, номер телефону), а також візи посадових осіб, із якими погоджено проект наказу.

Кожен пункт наказу розпочинається з дієслова у неозначе­ній формі, яке має значення вказівки: призначити, перевести, звільнити, оголосити тощо. Записується воно великими літе­рами. Наприкінці кожного пункту зазначається підстава для його складання.

Накази щодо особового складу, за винятком окремих випад­ків, мають лише розпорядчу частину, починати яку рекомен­дують із прізвища, імені та по батькові працівника. Потім за­значають посаду (науковий ступінь, вчене звання, спеціаль­ність, розряд), найменування структурного підрозділу, дію, що оголошується наказом.

Після тексту розпорядчої частини записують підставу під­готовки наказу (розпорядження). Проект наказу (розпоря­дження) в разі потреби погоджується з відповідними посадови­ми особами, яких визначає керівник підприємства, установи, організації.

У груповому наказі (розпорядженні), який передбачає де­кілька питань, рекомендується розміщувати їх у такій послі­довності:

• прийняття на роботу (призначення на посаду);

• переведення на іншу постійну роботу (на цьому підпри­ємстві, в установі, організації);

• звільнення з роботи;

• надання відпусток;

• заохочення;

• стягнення.

У кожній групі питань прізвища працівників розміщують в алфавітному порядку.


 

Зразок наказу (групового)

Національний університет харчових технологій НАКАЗ 22.02.2005 м. Київ № 47-а 10. ПРИЗНАЧИТИ: 2. Заєць Ірину Олегівну на посаду провідного економіста відділу економічного аналізу з 25 лютого 2005 р. з посадовим окладом 3000 грн на місяць. Підстава: заява Зайцевої І.О. 3. Алексеєва Сергія Антоновича на посаду заступника головного бухгалтера за переведенням з Київського націо­нального економічного університету з посадовим окладом 3500 грн на місяць. Підстава: заява Алексеєва С.А., лист установи від 10.02.2005 №012-49. 11. ПЕРЕВЕСТИ: 2.1. Григоришин Ганну Володимирівну, бухгалтера II кате­горії відділу економічного аналізу, на посаду економіста І ка­тегорії цього самого відділу, за її згодою, з посадовим окла­дом 2800 грн на місяць. Підстава: заява Григоришин Г.В., згода керівників струк­турних підрозділів. 12. ЗВІЛЬНИТИ: 3.1. Птицю Дмитра Семеновича, провідного спеціаліста фінансового відділу, за переведенням до Державної нотарі­альної контори № 10, п. 5 ст. 36 КЗпП України. Підстава: заява Птиці Д.С., лист Державної нотаріальної контори № 10 від 15.02.2005 № 091-11. 3.2. Струве Катерину Федорівну, бухгалтера II категорії, за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України. Підстава: заява Струве К.Ф. 4. НАДАТИ: 4.1. Короткій Василині Андріївні, начальникові відділу роз­рахунків за відрядження, щорічну відпустку на 24 календарні дні з 1 по 25 березня 2005 р. за період роботи з 1 вересня 2004 р. по ЗО червня 2005 р. Підстава: графік відпусток. Керівник: (підпис) (ініціали, прізвище) Візи: