рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ВІРУС ВЕЗИКУЛЯРНОГО СТОМАТИТУ

ВІРУС ВЕЗИКУЛЯРНОГО СТОМАТИТУ - раздел Образование, До родини Rhabdoviridae відносяться майже 80 вірусів, що уражують ссавців, риб, комах та рослини Вірус Везикулярного Стоматиту (Bbc) Належить До Роду Vesiculovirus, Ку...

Вірус везикулярного стоматиту (BBC) належить до роду Vesiculovirus, куди входять 10 серотипів, патогенних для ссавців. Це: Індіана (Indiana virus), Нью-Джерсі (New-Jersay virus), Бразилія (Brasilia virus), Аргентина (Argentina virus), Пірі (Piry virus), Кокал (Cocal virus), Чандіпура (Chandipura virus), Ic-фахан (Isfahan virus), Мабара (Mabara virus), Anaroc (Alagoas virus).

Вірус везикулярного стоматиту патогенний для великої рогатої худоби та свиней. Передається комарами (трансмісивний шлях). Для людини вирус слабкопатогенний. Найбільш вивченим і типовим представником роду є BBC серотипу Індіана. За морфологією та молекулярно-біологічними властивостями вірус везикулярного стоматиту є типовим рабдовірусом. До складу віріона входять додатково протеїнкіназа та ще декілька ферментів, що беруть участь у "дозріванні" вірусу. Це: іРНК-гуаніл- та метилтрансфераза, поліадені-латтрансфераза та інші ферменти. Частина з них може бути клітинного походження. Протективним антигеном і антигеном, що визначає розподіл на серотипи, є глікопротеїн. Білок N є групоспецифічним антигеном.

Стратегія вірусного геному та репродукція.Вірус репродукується у цитоплазмі. Вірусний геном функціонує у складі нуклеокапсиду в асоціацій з білками N, NS, L. Усунення принаймні одного з цих білків зупиняє транскрипцію. Формування віріона відбувається за участю клітинних мембран. Вірус викликає прогресуюче і незворотне пригнічення синтезу білків у клітині. Вірус добре культивується у первинно-трипсинізованих, диплоїдних та перещеплюваних культурах клітин із формуванням чіткої цитопатичної дії та вірусних бляшок під різними типами покриттів, у тому числі під бентонітовим покриттям.

У людини викликає везикулярний стоматит – захворювання слизової оболонки рота, горла (у вигляді грипоподібної інфекції), язика, шкіри. Характеризується везикулярним висипом із прозорим вмістом.

Епідеміологія.Вірус везикулярного стоматиту та інші віруси, віднесені до роду везикуловірусів, викликають захворювання у коней, великої рогатої худоби та свиней. Для людини малопатогенні. Передаються комарами роду Aedes (арбовіруси). Вірус репродукується в організмі комах.

Вірусологічна діагностикабазується на виділенні збудника із вмісту везикул та з крові хворого в культурі клітин або через організм мишей-сисунців. Ідентифікація виділеного агенту здійснюється в РІФ, ІФА, РН, РЗК. Серологічна діагностика спрямована на виявлення специфічних антитіл методами ІФА та РЗК.

Лікування.Проблема етіотропної терапії не вирішена.

Профілактика,як правило, не застосовується.


[1] Вірусна етіологія сказу доведена П. Ремленже у 1903 році.

 

[2] Першу вакцину проти сказу Луї Пастер приготував з "фіксованого" типу вірусу сказу. Послідовно пасивуючи "вуличний" тип вірусу сказу через мозок кролика, досліднику вдалося (на 133 пасажі інфікування кролика від кролика) знизити первинний інкубаційний період захворювання з 15-20 діб до 7 діб. Луї Пастер отримав вірус, який втратив вірулентні властивості та викликав захворювання з постійний коротким інкубаційним періодом. Цей тип вірусу сказу науковець назвав "фіксованим" (virus fixe) типом вірусу сказу. Отриманий вірус дослідник ліофілізував над КОН.

[3] Перше щеплення проти сказу з лікувальною метою зробив Луї Пастер 6 липня 1885 року 8-річному Йозефу Мáйстеру з Майссенгота (Ельзас), якого покусав хворий на сказ пес. Покусаний хлопчик не помер і дорослим довгий час служив швейцаром у Пастерівському інституті (м. Париж).

[4] На сучасному етапі не бажано застосовувати культуральні інактивовані вакцини, при культивуванні ослабленого віруса на лініях різних клітин.

[5] Режим дозування і схему імунізації визначає лікар у кожному конкретному випадку, залежно від термінів, локалізації і виду укусу, наявності попередніх імунізацій проти сказу.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

До родини Rhabdoviridae відносяться майже 80 вірусів, що уражують ссавців, риб, комах та рослини

Структура Рабдовіруси від грецьк rhabdos палка прутик мають форму кулі від гвинтівки або коротких паличок один кінець яких заокруглений а... Віріони рабдовірусів мають складну будову Вони містять суперкапсид... Геномом рабдовірусів є лінійна нефрагментована РНК з негативною полярністю мінус РНК У складі геному виявлено...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ВІРУС ВЕЗИКУЛЯРНОГО СТОМАТИТУ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Репродукція збудника сказу.
Репродукція рабдовірусів відбувається у цитоплазмі клітини-хазяїна. Рабдовируси зв'я

ЗБУДНИК СКАЗУ
Сказ[1](rhabies, син. гідрофобія) ─ повільне вірусне інфекційне захворювання з групи вірусних зоонозів, яке розвивається внаслідок укусу або ослинення

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги