Скаутінг, як система колективного виховання

 

Серед проблем, від розв'язання яких, на нашу думку, залежить виживання людства можна виділити чотири: війна, екологія, хвороби та егоїзація особистості.

Проблема егоїзації пов'язана з розвитком бізнесу, який спирається на індивідуальність. Що можна цьому протиставити? Тільки колективне виховання, вміння відчути іншу людину, співвідносити свої дії та вчинки з потребами інших людей.

Одним із шляхів реалізації колективного виховання і є скаутський Рух або Скаутінг.

Скаутінг існує майже 100 років і користується популярністю серед представників різних культур і народів. Це найбільша у світі громадсько-молодіжна виховна організація, що нараховує у своїх лавах 28 мільйонів членів у 216 країнах.

Частково це можна пояснити універсальним характером цінностей Скаутінгу й можливості широкого використання його методу. Однак є і інші, переконливіші причини. Більшість хлопців та дівчат мріють (незалежно від культури, національності або соціального стану) про дружбу з однолітками, щоб разом пізнавати навколишній світ, фактично підсвідомо моделюючи подальше життя.

Усі підлітки хочуть бути частиною команди, досліджувати нові землі та брати участь у пригодах. Від початку скаутінг відповідав цим очікуванням. Він вловив суть молодіжного духу і задовольнив його насущні питання. Скаутінг розвивався без сторонньої допомоги в міру того, як тисячі юнаків ставали читачами книги "Скаутінг для юнацтва". Всього через кілька років після того, як полковник британської розвідки Баден Пауел організував перший пробний табір на острові Броунсі. Успіх скаутінгу у тому, що молодь захоплюється його ідеями.