рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Основи скаутінгу

Основи скаутінгу - раздел Образование, ...


Управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації

 


Комунальний заклад

«Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді»

Запорізької обласної ради

 

 

Основи скаутінгу

Краєзнавчі та патріотичні

Аспекти

Методичні рекомендації

З проведення занять для керівників

Туристсько-краєзнавчих гуртків

  КЗ «ЗОЦТКУМ» ЗОР Запоріжжя, 2010

Скаутінг: з минулого в майбутнє

Ми всі живемо в суспільстві й ви­ховуємо своїх дітей для того, щоб вони могли жити саме в цьому суспільстві й саме в цьому світі. Людина, життя якої проходить серед людей і природи, має знати все про те, що… Байдуже, нерозумне ставлення до різних явищ природи й суспільних про­цесів дає, як правило, негативний ре­зультат:…

СТОРІЯ СКАУТСЬКОГО РУХУ

Засновник Скаутінгу Лорд Баден Пауел почав з організації скаутського табору у 1907 році на острові Броунсі у Великобританії. З тих часів скаутський… Баден Пауел народився 22 лютого 1857 року у Лондоні у незвичайній родині. Дід… Баден Пауэл завжди с легкістю та задоволенням вчився усьому новому, добре грав на піаніно та скрипці, і як…

ПОСТУЛАТИ СКАУТСЬКОГО РУХУ

Скаутінг припав до вподоби різним епохам і куль­турам. Існує загальноприйняте тлу­мачення основних постулатів скаутського руху. Вони викладені в… Метою скаутського руху є сприяння розвитку моло­дих людей для досягнень ними… Скаутський рух заснований на таких принципах:

СКАУТІНГ В УКРАЇНІ

Скаутінг у нашій країні пройшов нелегкий шлях. На цьому шляху було все: захоплення і нерозуміння, забуття і замовчування, завзята праця і навіть… На нашу думку, Скаутінг — це насамперед конкрет­ні, живі люди (і діти, і… Що стосується його елітарності, то ця думка спра­ведлива тільки в тому розумінні, що він вільний для виходу, і…

З ІСТОРІЇ ДИТЯЧИХ І МОЛОДІЖНИХ ОБ'ЄДНАНЬ

До початку XX ст. у світі було порівняно мало ди­тячих і молодіжних об'єднань. Здебільшого були клу­би з дитячими секціями, релігійні й спортивні… Якщо в середовищі працюючих підлітків перевага віддавалася демонстрації… «Перелітний птах» — це найбільш благополучне, ви­тончене, прекрасне й водночас дике утворення, яке будь-коли…

ПІДҐРУНТЯ СКАУТІНГУ

Про Скаутінг можна сказати, що він виник не на порожньому місці. Ґрунт для нього був підготовлений. Ситуація для нього склалася й у Росії. Соціально-економічне становище, традиції виховання, шкільний офіціоз, контроль… Принциповий поворот відбувався й у галузі фізич­ного виховання та спорту. Причини того були най­серйозніші. Адже в…

Пласт

У той самий період у Західній Україні в 1911 р. у Львові були створені перші скаутські гуртки. Керував ними син відомого українського поета Івана Франка Петро Франко, Іван Чмола та Олександр Тисовський. У 1912 р. з'явилися перші «осередки» нині на­ціональної організації «Пласт». Пластовий сеніор Олександр СИЧ висловив гасло заснування організації так: «Ті, хто не на життя, а на смерть готувався до вирішального бою за оволодіння свободою, доконче потребували самовідданих, загартованих морально і фізично патріотів, які готові були б кожної миті віддати життя за ідеали Нації і Держави і викристалізуватись в цій боротьбі як національна еліта»

Це були загони тих са­мих скаутів, але більш релігійної та військової спрямо­ваності, наповнені «українським змістом» і пристосо­вані під потребу українського населення на території Галичини. З початком Першої світової війни «Пласт» не міг нормально розвиватися, але після війни з новою силою почав свою роботу, охопивши своїм ідея­ми молодь Галичини й Волині. У 1930 р. польський уряд заборонив «Пласт», і він пішов у підпілля. Але в Закарпатті продовжував існувати й проводити літні по­льові табори, тому що ця територія входила до скла­ду Чехо-Словаччини. З початком Другої світової війни молодь, вихована в «Пласті», приєдналася до боротьби за звільнення України, багато хто опинився в таборах переміщених осіб у Німеччині й Австрії. У 1947 р. поча­лася еміграція на інші континенти. Так його представ­ники з'явились в Австралії, Аргентині, Великобританії, США, Канаді й створили Конфедерацію пластових ор­ганізацій (КУПО). «Пласт» відновлений в Україні в 1991 р. під назвою Націонална Українська скаутська організація «ПЛАСТ» і є, на цей час самою численною скаутською організацією в країні.

 

ВНЕСОКУ СЬОГОДНІШНІЙ СВІТ

У 1996 р. була створена в Криму Асоціація скау­тів України (АСУ), у яку ввійшли представники різних областей України: Києва, Миколаєва, Ялти,… Скаутінг дожив до наших днів не тільки завдяки іде­ології, що може…

ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ

В Україні молодь і діти мають безліч проблем. Вони залишаються однією з найбільше соціально незахищених груп суспільства. За рідкісним винятком,… Молоддю часто маніпулюють, її нерідко викорис­товують як засіб досягнення…  

Скаутінг як метод патріотичного

Виховання та формування

Національної самосвідомості

Молоді

 

Аналіз світового досвіду виразно свідчить, що - важливим фактором економічного і соціального поступу держави, консолідації нації, становлення патріотизму її громадян є національна ідея.

 

Національна ідея – це уявлення громадян про їхню оптимальну національно - консолідуючу поведінку на власну користь і благо нації. Тобто це є енергетична думка народу про себе, свої права, обов’язки і здобутки, вияв потреб, можливостей і розуміння самоцінності кожного народу та збереження само ідентичності

Національна ідея -дуже важливе питання, що вимагає особливої уваги з погляду виховання. Допомога молоді в розвитку особистої прихильності демократичному способу життя, особливого відношення до своєї Батьківщини (виховна мета) буде важливим результатом заходів, пов'язаних із придбанням знань про предмет.

На нашу думку Українська національна ідея:

- має відповідати інтересам і людини, і суспільства, і держави;

- об’єднувати, а не протиставляти представників різних регіонів весь багатоетнічний Український народ ;

- враховувати менталітет, світогляд народу;

- мобілізувати її прихильників і противників на здобутки сучасні і майбутні ;

- бути зрозумілою і малому і старому;

- сприйматися владою,адже саме вона популяризуватиме ідею;

- не відлякувати сусідів, бути конструктивним інструментом у міжнародних відносинах;

- бути реальною і перспективною.

При цьому особливу увагу треба приділяти тій об’єктивній реальності, що національна ідея має об’єднати в єдину націю як цілісну одиницю світового співтовариства дві групи народу –тих хто орієнтований на національне відродження і європейські цінності, і тих, хто є прибічниками комуністичної ідеології, бо всі вони, у нашому часі, і є Український народ.

Виходячи з цього Українською національною ідеєю має стати імператив: «Шляхом злагоди до процвітання».

Саме ця ідея на часі. Вона близька і зрозуміла всьому народові, може наш погляд, сформувати свідомість, дух нації, який стане рушійною силою розбудови правової демократичної держави.

Шлях до вирішення виховних завдань, в першу чергу, проходить через ефективну історико-краєзнавчу освіту, яка заснована на нових критеріях оцінки взаємовідносин суспільства і природи, їх гармонічних взаємовідносин.

Таким чином, формування національної самосвідомості є одним з пріоритетних завдань навчально-виховної діяльності позашкільних закладів освіти, і без сумніву шкільних бібліотек та музеїв. Робітники культури, як і виховники, мають стати цементуючим фрагментом фундаменту національної ідеї.

Історія - це причинно-наслідкові зв'язки фрагменту розвитку еволюції біосфери планети Земля.

Кожне покоління прокладає свій життєвий шлях. І якщо дорослі спроможні жити за інерцією, то діти та підлітки мають психологію пошуку і спрямовані робити такі речі, які до них ще нікому не судилося робити.

Нові реалії функціонування українського суспільства особливо гострими висвітлюють проблеми національної самосвідомості українського народу, формування екологічної культури підростаючого покоління, виховання почуття патріотизму та шановного відношення до культурно - історичної спадщини Батьківщини.

Формування в учнівської молоді патріотичної свідомості через дослідження і знання своєї "Малої" Батьківщини імовірно може стати тим ідеологічним фундаментом, дуже потрібним сьогодні для Незалежної України.

Шлях до вирішення цих завдань, в першу чергу, проходить через ефективну історико-краєзнавчу освіту, яка заснована на нових критеріях оцінки взаємовідносин суспільства і природи, їх гармонічних взаємовідносин.

Формування національної самосвідомості є одним з пріоритетних завдань навчально-виховної діяльності у позашкільних закладах освіти.

Національна самосвідомість стимулює у людини цікавість не тільки до історичного минулого свого народу, але й до його майбутнього і є невід'ємною частиною духовного життя нації та суспільної свідомості.

Діяльність позашкільних учбових закладів особливо важлива сьогодні, адже вони відіграють роль активних центрів соціалізації особистості дітей та підлітків.

Тому в умовах додаткової освіти шляхом продуктивної історико-краєзнавчої діяльності реально можливо досить ефективно докласти зусиль для подолання кризових явищ щодо національно-патріотичного виховання, засвоєння дітьми та учнівською молоддю високих життєвих цінностей.

Обумовлені фактори:

1. Існування нагальної потреби якісного оновлення підходів до організації краєзнавчої діяльності з дітьми.

2. Можливість через активну фізичну та інтелектуальну діяльність в умовах природного середовища зберегти генофонд нації.

3. Підвищення ресурсного статуту повноцінних ігрових рольових програм в умовах модельних та краєзнавчих польових таборів щодо моделювання життєвих та історичних процесів минулого.

4. Необхідність залучення дітей та підлітків до активно-діяльного засвоєння суспільних установок та моральних цінностей, опанування навичками виконання певних суспільних ролей, поглиблення знань історичних та природних процесів.

Основна ідея:

Краєзнавство - дієва потреба служіння Батьківщині через дослідження історії, культури та природи рідного краю (Малої Батьківщини).

Краєзнавство як цілісна еколого-історична діяльність є синтезом туристсько-краєзнавчої, спортивно-пошукової та ігрової роботи, яка базується на розумінні необхідності узгодження стратегії розвитку природи зі стратегією розвитку людини на основі ідеї універсальності природних і суспільно-історичних зв'язків, розвитку особистої відповідальності за стан довкілля на місцевому, регіональному, національному і глобальному рівнях, а значить спрямованої на формування національної самосвідомості та громадсько-патріотичного виховання дітей та підлітків.

Патріотизм - усвідомлена любов та дієва потреба служіння Батьківщині.

Патріотичне виховання - це невід'ємна частина громадського виховання, яка містить в собі систематичну й цілеспрямовану діяльність органів державної влади та суспільних організацій щодо формування у громадян високої патріотичної свідомості, почуття вірності своїй Батьківщині, готовності до виконання громадського обов'язку й конституційних обов'язків по захисту інтересів Батьківщини.

Патріотичне виховання спрямоване на формування і розвиток особистості, що володіє якостями громадянина - патріота Батьківщини, й здатної успішно виконувати обов'язки в мирний та воєнний час. Як показав наш досвід, досить ефективним у вирішенні цих завдань є синтез краєзнавства та скаутінга.

Скаутінг, як система колективного виховання

Серед проблем, від розв'язання яких, на нашу думку, залежить виживання людства можна виділити чотири: війна, екологія, хвороби та егоїзація… Проблема егоїзації пов'язана з розвитком бізнесу, який спирається на… Одним із шляхів реалізації колективного виховання і є скаутський Рух або Скаутінг.

Мета, принципи і метод Скаутського руху

Мета скаутського руху, яка визначає зміст його діяльності, полягає в тому, щоб "через участь скаутів у місцевих, національних і міжнародних… Таке визначення відображає головний принцип виховання - усі складові… Скаутінг має особливе значення у формуванні концепції обов'язків громадянина. Ця мета є фундаментальною і її треба…

Принципи скаутського руху

Їх слід неухильно дотримуватися як закону, переконання кожного на шляху до досягнення мети, оскільки вони представляють Кодекс поведінки, що… Три фундаментальних принципи Скаутінгу є законом для кожного. Це: 1. Обов 'язок перед Богом.

Скаутська присяга

Скаутський закон: 1. Честі Скаута слід довіряти. 2. Скаут вірний.

Скаутський лідер

Лідер скаутської групи чи організації, як і кожний скаут, має беззаперечно приймати Закон і Присягу й керуватися ними у своєму приватному житті та в… Скаутський метод- це система прогресивної самоосвіти через: - Присягу і Закон;

Краєзнавство, Скаутінг і потреби дитини

На формування системи потреб особистості дитини, яка розвивається, впливають родичі, вчителі, друзі, весь навколишній світ. Найбільш значущі у цій… перша група - загальні природні соціальні потреби;

Скаутський табір

Метою скаутського табору є створення найсприятливих умов для: - застосування Скаутського методу в єдності всіх його елементів; - стимулювання цілісного розвитку дітей і молодих людей;

Технологія

Полягає у використанні скаутського метода та педагогічних технологій на основі активізації діяльності вихованців. Зміст навчального виховного процесу включає такі необхідні складові: 1. Проведення рольових програм, тренінгів, інсценування пошукових та проблемно-пошукових ситуацій, спрямованих на…

Прогнозовані результати

У результаті цілеспрямованої краєзнавчої роботи з впровадженням Скаутського методу передбачається: - створення пошукових краєзнавчих програм з метою формування повноцінного,… - створення модельних експедиційних літніх та міжсезонних таборів пошуково-виховного напрямку;

ОСТАННЄ ПОСЛАННЯ БАДЕН-ПАУЕЛА

Дорогі скаути, якщо ви коли-небудь бачили п’єсу «Пітер Пен», ви напевно пам’ятаєте, як головний пірат весь час готувався промовити свою передсмертну… Пам’ятайте, мене ви чуєте в останній раз і, тому ще раз подумайте над тим, що… У мене було саме щасливе життя, яке можна собі уявити. И я хочу, щоб кожен з вас прожив таке ж щасли­ве життя.

Другий обласний

польовий скаутський практикум «Гілея - 2010»

Присвячений 65-й річниці Перемоги

У Великій Відчизняній Війні

Гри та конкурси

(Умови проведення)

Конкурс Візитна картка загону

 

Кожна команда у веселій, гумористичній (сатиричній) формі повинна представити свій навчальний заклад (організацію), розкрити основні напрямки своєї роботи, обіграти назву, проблеми щодо спілкування між собою та збереження спадщини рідного краю.

Конкурс туристської пісні про Велику

Вітчизняну війну

Кожна команда повинна представити одну або дві пісні, присвячені Великій Вітчизняній війні Кулінарне шоу «Рівні можливості»  

Партизанська стежина

Патрулі стартують через кожні 7 хвилин, маючи на руках маршрутні листи, де фіксуються всі етапи і штрафи, додаткові хвилини до загального часу…

Старт.

Партизанське вогнище. Кожна команда за допомогою одного сірника повинна розпалити вогнище при допомозі природного матеріалу і закип’ятити 0.5 літри води. Кожен додатковий сірник, виданий суддею, — 2 балів штрафу. Виконане завдання - 5 балів. Про матеріали команди повинні попіклуватись до початку гри.

2. Партизанське щастя. Команда за п’ять хвилин повинна відкопати свій обід, який закопаний до найкращих часів. Але треба бути обережним, не всі продукти можна їсти. Не уклався в час - 2 бали штрафу. За кожен викопаний продукт + 2 бали,

3. Не легка здобич. Команді зав’язуються руки і видаються дві кружки, якими вони повинні перелити воду з однієї миски у другу, щоб здобути важливе доручення. Завдання вважається виконаним коли сосуд з дорученням більшою частиною опиниться без води. Все залежить від правильної організації команди. Виконане завдання + 5 бали.

4. Розтяжки. На стежці зустрілося небезпечне місце, де ворог поставив розтяжки (дві пляшки з водою сполучені між собою тонким дротом, який перетинає шлях). При обмеженні видимості (очі зав'язані) два розвідника повинні пройти ділянку і не вибухнути. Вербальне спілкування неможливе, але при допомозі умовних знаків (свист, клацання і т. д.) команда може своїм розвідникам допомогти уникнути небезпеки і залишитися неушкодженими. Кожен «вибух» — це не лише мокрі ноги, але і 3 бали штрафу.

5. Партизанська шифрована пошта. Командир переправився на інший берег, а в цей час група роздобула цікаву інформацію, яку необхідно скопіювати і передати командиру через річку на інший берег (а це не менше 10 метрів). Командир, розшифрувавши інформацію, повинен повернути її групі і визначити подальші дії команди. Втрачена або нерозгадана шифровка — 5 хвилин штрафу.

6. Непрохідне болото. Перед командою виникає непрохідне болото, а на ньому розкидані купини. Команда повинна перейти болото за допомогою двох жердин. Падіння— 3 бали штрафу.

7. Колоди-гойдалки. Між деревами прив’язані дві довгі колоди, а зверху страхувальна мотузка, з однією звисаючою мотузкою. Учасники повинні перейти по цих колодах, тримаючись за звисаючу мотузку. Падіння – 3 бали штрафу

8. Мишоловка. Три розвідники по черзі повинні пройти серію з 3 — 4 «мишоловок». На кілках вбитих в землю, лежить щаблина, яка не повинна впасти, (партизани товстими не бувають). Кожна не пройдена мишоловка — 3 бали штрафу.

9. Цирк.Над річкою натягнуті дві вірьовки (одна над іншою). Рух здійснюється по черзі приставним рухом «рука – нога» особою до потоку. Знаходження на вірьовці двох учасників заборонено. Перед проходженням учасники зобов'язані обв'язатися страхувальним кінцем («булінь»), а карабін пристебнути у верх вірьовки (муфтувати не обов'язково). Кожен зрив учасника - 3 хвилини штрафу.

10. Нещасний випадок. Команда опиняється у кручі. Вони мають тільки шість мотузок однакової довжини, щоб зійти у низ. Мотузки необхідно зв’язати різними вузлами, і прив’язати до дерева. Після цього учасник команди в’яже на собі Булінь і команда спускає учасника. Останній спускається самотужки. На все дається 5 хвилин. Вузли які необхідно знати (булінь, гріпвайн, прямий, брамшкотовий, провідник зустрічний, академічний, удавка). Кожен невірно зав'язаний вузол 1 бал штрафу. Невкладення у час 3 бали штрафу. Виконане завдання без штрафів +5 балів.

11. Страхувальна мотузка. Через бурну гірську річку натягнута мотузка. Кожен учасник повинен перейти на інший бік за допомогою страхувальної мотузки. Страхують учасники команди. Обхід учасником випробування 2 бали штрафу

12. Мінне поле. На ділянці, обмеженій лежачою на землі вірьовкою, знаходиться три протипіхотні міни (консервні банки). Необхідно розміновувати мінне поле, використовуючи металевий щуп (кілочки від намету). Кожна незнайдена міна - 2 бали штрафу. Кожен «вибух» — це 3 бали штрафу. Знайдена міна + 2 бали

13. Влучний постріл. Група сама визначає, хто кидатиме по мішені залізною кулею.

( всього 3 мішені), кожне непопадання — 2 бали штрафу, попадання +2 бали

14. Переноска постраждалого. Петлі з шлеї, згорнуті «вісімкою» (такі петлі застосовувалися і в роки Великий Вітчизняної війни) - зручний засіб для перенесення постраждалого. «Постраждалий» вставляє ноги в «вісімка», другий учасник допомагає другу звалювати на плече. При важкому «пораненні» необхідно майструвати з двох жердин носилки.

Необережне поводження з «постраждалим» — 3 хвилини штрафу.

15. Партизанський дозорний.Міцно обв’язавшись страхувальною мотузкою, дозорний по тросовій драбині, яка звисає з гілки дерева, дряпається до гори, де читає наказ командування для даної групи (для різних груп завдання може бути різним), спустившись вниз, повідомляє азимут руху для своєї групи. Першу сходинку дробини команда зав’язує самотужки. Необхідно знати три вузли (схоплюючий, вісімка - провідник, стрем’я)

16. Рух по азимуту.Отримавши азимут, по якому слід рухатися, група визначає по компасу напрям на місце, де заховані «човни». Відстань до них може бути більше 200 — 300 метрів.

17. Лісове плавання.На двох саморобних човниках (дві жердини з щаблинами-відсіками для кожного «весляра») потрібно слаломуючи, пройти складну маркіровану трасу між деревами-перешкодами, переступаючи через «дерева», нагинаючись під навісами «мостами». При знакові R (реверс) потрібно рухатися кормою вперед. Кожне торкання перешкоди -1 хвилина штрафу. «Розбите» судно — 5 хвилин штрафу.

18. Топографія - диктант.Група читає донесення з сусіднього партизанського загону. У ньому окремі слова замінені топографічними знаками. Потрібно розшифрувати всі знаки. Кожен нерозшифрований знак + 1 хвилина штрафу.

19. «Снігова сліпота».Партизанська група отримала «снігову сліпоту»- одразу чотири людини нічого не бачать (пов'язки на очах). Їм необхідно поставити двосхилий намет на 10 кілочках. Лише командир залишився зрячим. Він дає поради-рекомендації, що і кому потрібно робити. Потрібно укластися в три хвилини. Кожен загублений кілочок — 1 хвилина штрафу. Намет не поставлений—10 хвилин штрафу. Саме тут можна бути отримати азимут-напрямок на фініш.

20. Санітарка. Два розвідника (розвідниця і розвідник - мінус 5 хвилин) по черзі повинні проповзти серію з 3 - 4 «мишоловок» та тягнути «пораненого» під щаблиною на кілочках, вбитих в землю, яка не повинна впасти, (партизани товстими не бувають). Кожна не пройдена мишоловка + 3 хвилини штрафу.

Фініш.

Відновлення і прочитання карти-донесення.Знайшовши керівника партизанського з'єднання, зв'язкові отримують завдання: розмоклу, таку, що перетворилася в деяких місцях в пазли карту відновити і прочитати секретну інформацію і пройти останні 30 метрів гусячим кроком до фінішу. Саме після цього буде дано відсіч часу.

 

Гра «Печерний ведмідь»

 

Команда, з двох чоловік з приладдям кам’яного часу, повинна пройти складний лабіринт переплетених між собою мотузок, По сигналу гравці, взявши рукою мотузку, починають ходу по лабіринту. Переходити з однієї мотузки на іншу можна, дійшовши до чергового вузла або дерева. Лабіринт веде до різних по висоті рівнів (інколи доводиться вставати «на курчата», а інколи опускатися до самої землі).

Складність полягає не лише в тому, що мотузки лабіринту різного діаметру, а сам він має декілька «мертвих петель», в які краще не потрапляти, так як з них дуже складно вибиратися, але ще і в тому, що лабіринт учасники проходять у повній темноті (в них зав'язані очі).

Першими трьома парами, які успішно фінішували встановлюється контрольний час. Якщо наступна команда, попаде в «мертву петлю», перевищить цей час, вона знімаються з гри. Залік для команди йде по учасникові, який фінішує другий. Можливий облік кращого проходження одного з учасників, який стає абсолютним чемпіоном.

Чемпіонат «найкращий хвіст»

 

Кожному гравцю прив’язується хвіст спеціальним вузлом. Гравці за командою повинні зірвати хвіст у супротивника в межах зазначеної території. Виграє той, хто лишається з хвостом. Учасникам забороняється доторкатися до супротивника, штовхати і бити. Також учаснику забороняється доторкатися до свого хвоста.

Рольова гра. «Злови як що зможеш»

 

В грі може брати участь необмежена кількість учасників.

Учасники гри розподіляються на три групи (пропорції 1*3*6) : блохи, мисливці, звірі. Гра проводиться на обмежені маркером території.

Блохи ловлять мисливців, а мисливці звірів. Після того як блоха торкається до мисливця він стає дикуном людожером і допомагає ловити мисливців. Мисливець зловлений людожером вибуває. Звір зловлений мисливцем перетворюється на пса, котрий допомагає ловити звірів. Зловлені псом звірі вибувають з гри, також зловлені блохою собаки теж вибувають.

Через деякий час на поляну випускають санітарів, які полюють за блохами і людожерами. Після зустрічі з санітаром блохи й людожери вибувають.

Перед початком гри кожному учаснику видається картка згідно з роллю. Коли його ловлять він відає свою картку, і картки тих кого він зловив. В кінці через дві години визначаються найкращі.

Санітари не входять до учасників гри.

 

Алярм » – тривога

 

У разі об’явлення Алярму всі учасники заходу з керівниками збираються на плацу у центрі табору ( не більш, як за10 хвилин) час фіксується керівником гри, та подальшому діють згідно ввідній.

 

Порядок евакуації учасників з місця

Проведення масових заходів

Під час виникнення

Надзвичайних ситуацій

 

Загальні положення

Евакуація учасників здійснюється згідно з затвердженим планом. Відповідальність за здійснення покладається на відповідальну особу згідно з… Відповідальна особа повинна стежити за повідомленнями місцевої метеослужби впродовж проведення заходу.

Порядок дій при евакуації

В разі виникнення надзвичайної ситуації відповідальна особа повинна: негайно повідомити про початок евакуації дітей рятувальні служби МНС, органи місцевої влади (пожежну службу, міліцію, швидку допомогу) а

Порядок дій при виникненні надзвичайних

Ситуацій

3.1. При повені (паводку): По сигналу оповіщення про погрозу повені й про евакуацію невідкладно, у… Вимкнути електроприлади.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Учасників масових заходів у випадку виникнення

Надзвичайних ситуацій

 

Загальні положення

1.2. В правилах застосовуються наступні основні поняття: надзвичайні ситуації - обставини, які пов'язані із загрозою життю (здоров'ю)… безпека мандрівника - особиста безпека мандрівника, схоронність їхнього майна й не завдання збитків природному…

ПЕРСОНАЛЬНЕ СПОРЯДЖЕННЯ СКАУТА

  1. Сірники, папір, шматочок сухого спирту або огарок свічки, збільшувальне… 2. Ніж (Перочинний)

ДЛЯ НОТАТОК

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

– Конец работы –

Используемые теги: основи, скаутінгу0.049

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Основи скаутінгу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Основы планирования. Теоретические основы управления проектами. Основы планирования. Планирование проекта в MS Project 7
Использованная литература В В Богданов Управление проектами в Microsoft Project Учебный курс Санкт Петербург Питер г...

Ведение в курс "Основы экономической теории" (Введення в курс "Основи економiчної теорiї)
В працях Ксенофонта 430 355 рр. до н. е Платона 427 347 рр. .о н. Аристотеля 384 322 рр. до н. е а також мислителв стародавнього Риму, нд, Китаю… Але не кожна економчна думка розвиваться у систему поглядв ста економчним… Н в рабовласницькому, н у феодальному суспльств ще не снувало струнко системи економчних поглядв на економчн процеси.…

ОСНОВИ ТЕОРIЇ КIЛ, ОСНОВИ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ... ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ...

Функциональные основы проектирования: антропометрия, эргономика и технология процессов, как основа назначения основных габаритов здания
Семестр... специальности Промышленное и гражданское строительство... Городское строительство и хозяйство Лекция Функциональные основы...

Логические основы работы ЭВМ. Основы понятия и операции алгебры логики
Введение... Логические основы работы ЭВМ Основы понятия и операции алгебры логики Прикладное программное обеспечение...

Экономические основы технологического развития тема “ Основы технологического и экономического развития”
Особенностью современного развития технологий является переход к целостным технолого-экономическим системам высокой эффективности, охватывающим… В практической деятельности экономиста и финансиста технология является… Именно за счет прибыли, полученной от своевременно и разумно вложенных в технологию средств, и достигается…

Истоки и теоретические основы паблик рилейшнз. Истоки и теоретические основы паблик рилейшнз (ПР)
Смоленский государственный университет... Н Н Розанова ПАБЛИК РИЛЕЙШНЗ Пособие к семинарским занятиям...

Модуль 1. ПРИРОДНИЧОНАУКОВІ ОСНОВИ УЯВЛЕНЬ ПРО НАВКОЛИШНЮ ДІЙСНІСТЬ Тема 1. Основи концепцій представлення детермінованої фізичної картини макросвіту
Тема Основи концепцій представлення детермінованої фізичної картини макросвіту... Лабораторная работа... Дослідження моделей геометричних і динамічних уявлень про об єкти...

Модуль 1. ЕСТЕСТВЕННОНАУЧНЫЕ ОСНОВЫ ПРЕДСТАВЛЕНИЙ ОБ ОКРУЖАЮЩЕЙ ДЕЙСТВИТЕЛЬНОСТИ Тема 1. Основы концепций представления детерминированной физической картины мира
Модуль ЕСТЕСТВЕННОНАУЧНЫЕ ОСНОВЫ ПРЕДСТАВЛЕНИЙ ОБ ОКРУЖАЮЩЕЙ ДЕЙСТВИТЕЛЬНОСТИ... Тема Основы концепций представления детерминированной физической картины... Из наблюдений установлять теорию через теорию исправлять наблюдения есть лучший способ к изысканию правды...

Деление клеток - основа размножения и роста организмов Деление клеток - процесс, лежащий в основе размножения и индивидуального развития всех живых организмов. Основную роль в делении клеток играет ядро. На окрашенных препаратах клетки содержимое ядра в
В процессе деления ядра нуклеопротеины спирализуются, укорачиваются и становятся видны а световой микроскоп в виде компактных палочковидных… Она в десятки раз продолжительнее митоза. В эту фазу происходит синтез молекул… В анафазе центромеры делятся, сестринские хроматиды отделяются друг от друга и за счет сокращения нитей веретена…

0.036
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам