ПОСТУЛАТИ СКАУТСЬКОГО РУХУ

 

Скаутінг припав до вподоби різним епохам і куль­турам. Існує загальноприйняте тлу­мачення основних постулатів скаутського руху. Вони викладені в Конституції Всесвітньої організації скаут­ського руху й не мають яких-небудь принципових роз­біжностей. Статути всіх національних організацій — членів Всесвітньої організації скаутського руху (ВОСР) розроблені відповідно до них. Віднедавна скаутська ор­ганізація України одержала таке право, ставши членом Всесвітньої організації скаутського руху. .Отже: «Скаутський рух є добровільним, не політич­ним, виховним рухом для молодих людей, відкритим для всіх, незалежно від їхнього походження, расової належ­ності або віросповідання, відповідно до мети, принципів і методів, розроблених засновником руху...»

Метою скаутського руху є сприяння розвитку моло­дих людей для досягнень ними повного інтелектуаль­ного й духовного потенціалу як індивідуумів, як відпо­відальних громадян і як членів місцевих, національних і міжнародних співтовариств...

Скаутський рух заснований на таких принципах:

• Обов'язок перед Богом (відданість духовним принципам, вірність релігії, що їх виражає, взяття на себе обов'язків, що з цього випливають).

(Хоча досі проблема обов'язків скаута перед Богом залишається дискусійною.)

• Обов'язок перед іншими (вірність своїй країні в гармонії з розвитком світу, взаєморозуміння й співпра­ця на місцевому, національному й міжнародному рів­нях, участь у розвитку суспільства з визнанням і пова­гою достоїнств співвітчизників і цілісності природно­го світу).

• Обов'язок стосовно себе (відповідальність за влас­ний розвиток).

Скаутський метод — це система прогресивної само­освіти через спілкування й закон; навчання через прак­тику; верховенство в малих групах, що включає прогре­сивне відкриття, відповідальність і підготовку (під ке­рівництвом дорослих) до самоконтролю, спрямовано­го на розвиток характеру й здобуття знань, упевненос­ті в собі, надійності й здатності як до співпраці, так і до керівництва; прогресивні й стимулювальні програ­ми різноманітних заходів, засновані на інтересах учас­ників (включаючи ігри, корисні навички й службу сус­пільству), реалізовувані переважно на відкритому пові­трі й у прямому контакті з природою.