Практична робота № _23_

Тема:Створення запитів за допомогою майстра та в режимі конструктора

Мета:Засвоєння призначення запитів та звітів, вироблення вмінь та навичок їх створення в середовищі СУБД Access .

Обладнання:ПК, середовище СКБД ACCESS, інструктивні картки.

Короткі теоретичні відомості

База даних – це файл спеціального формату, що містить інформацію, структуровану заданим образом.

Для доступу до даних є гнучкий і зручний засіб – запити. Для однієї і тієї ж таблиці можна створити безліч різних запитів, кожний з який може витягати з таблиці лише малу частину інформації, але саме ту, котра в даний момент необхідна. У результаті роботи запиту з загальної вихідної бази формується результуюча таблиця, що містить частину інформації. При створенні результуючої таблиці можна не тільки вибирати інформацію з бази, але й обробляти її. При роботі запиту дані можуть упорядковуватися, фільтруватися, поєднуватися, розділятися, змінюватися і при цьому ніяких змін у базових таблицях може не відбуватися.

Створення запиту до бази починається з відкриття вкладки Запити, діалогового вікна База даних і щиглика по кнопці Створити. У вікні Новий запит задають ручний режим створення запиту вибором пункту Конструктор. Далі вибирають ті таблиці бази, на яких буде заснований запит. Вибір здійснюється у вікні Додавання таблиці. Обрані таблиці заносяться у верхню панель бланка запиту після натискання кнопки Додати. Рядки нижньої панелі бланка запиту визначають структуру запиту, тобто Структуру результуючої таблиці, у якій будуть міститися дані, отримані за результатами запиту. Рядок Поле заповнюють перетаскуванням назв полів з таблиць у верхній частині бланка. Кожному полю майбутньої результуючої таблиці відповідає один стовпець бланка запиту. Рядок Ім'я таблиці заповнюється автоматично при перетаскуванні полючи. У рядку Сортування можна задати види сортування. Бувають випадки, коли поле повинне бути присутнім у бланку запиту, але не повинно відображатися в результуючій таблиці. У цьому випадку можна заборонити його виведення на екран, скинувши відповідний прапорець. У рядку Умова відбору записують той критерій, по якому вибирають запису для включення в результуючу таблицю. По кожному полю можна задавати свою умову відбору.

Якщо в умові добору вказати команду LIKE […...] у відповідному стовпці, то користувач сам зможе задати параметр добору. У дужках указується будь-який текст, адресований користувачу.

Для створення запиту, що робить обчислення в одному зі стовпців замість імені поля записують формулу. Таке поле називають полем, що обчислюється. Воно існує тільки в результуючій таблиці. Формула записується так: указується назва поля, що обчислюється, потім ставиться двокрапка, потім в квадратних дужках назви полів, що беруть участь у розрахунку, а також знаки математичних операцій. По натисканню клавіш Shift + F2 відкривається допоміжне вікно Область уведення. У ньому можна ввести як завгодно довгу формулу, а потім по натисканню ОК перенести її в бланк запиту.

Завдання:

1. Ввімкнути комп'ютер.
2. Запустити MS ACCESS до дії.
3. Виконати завдання згідно з ходом роботи.

4. Результати роботи зберегти командою Файл, Сохранить как…за шляхом D:ГрупаХХХпрактична23Access(де ХХХ визначає назву групи).

5.Прозвітуватись про виконання роботи, віповісти на запитання викладача.

6. Завершити роботу. Вимкнути комп'ютер. Прибрати робоче місце.

Хід роботи:

Для бази даних (Студент-Група), створеної у лабораторній роботі №21, створити запити для відображення даних згідно умов:

1. Вивести ПІБ, групу та сер. бал студентів, що отримують підвищену стипендію (Сер_бал>=10)

2. Вивести ПІБ, групу та сер. бал студентів, що отримують звичайну стипендію (7<=Сер_бал<10)

3. Вивести інформацію про групи де кількість студентів перевищує 20 або група навчається на 3 або 4 курсі.

4. За заданим з клавіатури прізвищем вивести інформацію про студента та його групу (запит з параметром).

5. Вивести інформацію про кількість груп на кожному курсі (підсумковий запит).

6. Видалити з БД тих студентів середній бал яких нижчий за 3,0 (запит на видалення).

7. Вивести ПІБ, групу та середній бал студента з урахування коефіцієнту 1,1: Сер_бал*1,1 ( запит з обчисленням)