Документ

Це може бути рішення органу самоврядування, яке ви можете не просто оприлюднити, але й прокоментувати (анкета з великою кількістю питань, інструкція, розпорядження керівництва, наказ тощо).

2. Інтерв'ю

Наступне джерело інформації – інтерв'ю – розмова з особою, яка представляє чиїсь інтереси. Інтерв'ю може бути довільного розміру і підійде для публікації за будь-яких обставин. Як правило, інтерв'ю означає якусь послідовність питань-відповідей, що створює цільний матеріал на задану тему. Тому дуже важливо наперед вирішити, що ви хочете дізнатися від інтерв'юйованого, ретельно продумати питання.

3. Власні спостереження

Третє важливе джерело інформації – власні спостереження журналіста. Кількість прикладів нескінченна: хворий журналіст, що потрапив до ізолятору, черговий по їдальні учень, що отримав синець на спортивному змаганні. Навіть людина, що бере інтерв'ю, може не обмежуватися викладом питань-відповідей, а для яскравості розповісти про деякі цікаві деталі одягу співрозмовника, манери його поведінки, ситуацію, в якій відбувалася бесіда тощо. В кожному з випадків необхідно вміти помічати такі деталі, які допоможуть перенести уяву читача на місце події.