Портфелі грошового ринку.

Цей різновид портфелів ставить своєю метою повне збереження капіталу. До складу такого портфеля включаться переважно чи готівка швидко реалізовані активи.

Слід зазначити, що одне з «золотих» правил роботи з цінними паперами говорить: не можна вкладати всі засоби в цінні папери - необхідно мати резерв вільної готівки для рішення інвестиційних задач, що виникають зненацька.

Дані економічного аналізу підтверджують, що при визначених допущеннях бажаний розмір коштів, що призначається на непередбачені цілі, так само, як і бажаний розмір коштів залежить від процентної ставки. Тому інвестор, вкладаючи частину засобів у грошову форму, забезпечує необхідну стійкість портфеля. Готівка може бути конвертована в іноземну валюту, якщо курс національної валюти нижче, ніж іноземної. Таким чином, крім збереження засобів досягається збільшення вкладеного капіталу за рахунок курсової різниці.

Високою ліквідністю володіють і портфелі короткострокових фондів. Вони формуються з короткострокових цінних паперів, тобто інструментів, що звертаються на грошовому ринку.