Поняття і структура валютного ринку

Валютний ринок — це сукупність економічних та організацінних форм, що пов'язані з купівлею або продажем валюті різних країн;

- це механізм, за допогою якого встановлюються правові та економічні взаємовідносини між споживачами і продавцями валют, які вимагають обміну і використання різних іноземних валют;

- це сегмент ринку грошей де виникають валютні відносини у ході операцій купівлі/продажу іноземних валют за допомогою ФКУ та нормативно- правовий апарат , що регулює їх дії.

Валютний ринок виконує функції:

- своєчасне здійснення міжнародних розрахунків;

- регулювання валютних курсів;

- диверсифікація валютних резервів;

- страхування валютних ризиків;

- отримання додаткового доходу на різнице у курсах;

- проведення валютної політики,що ґрунтується на державному регулюванні національної економіки і реалізації погодженої політики в межах світового господарства.

Суб’єктами валютного ринку є:

1.макрорівень- центральні банки;

2.комерційні банки, що мають ліцензію на проведення валютних операцій;

3.фірми, що здійснюють зовнішню торгівлю або капіталовкладення за кордоном;

4.приватні особи, що їздять за кордон, здійснюють перекази валют, купують валюту з метою нагромадження та здійснюють інші неторговельні угоди.

До валютного ринку як системи входить підсистема валютного механізму і валютних відносин. Під першою маються на увазі правові норми й інститути, що репрезентують ці норми на національному та міжнародному рівнях. До другої входять щоденні зв'язки, в які вступають фізичні та юридичні особи з метою здійснення міжнародних розрахунків, кредит них та інших грошових операцій, що спрямовані на придбання або продаж іноземної валюти.

У системі валютного ринку можна виділити:

* міжнародний валютний ринок;