Крокова напруга

Напруга кроку буде залежати від:

· Відстані людини до точки замикання на землю. Чим більша відстань, тим менша крокова напруга і небезпека ураження.

· Від розмірів кроку. Чим більший крок, тим більша різниця потенціалів і більшою є небезпека ураження.

· Від якості і розміру взуття людини. Використання діелектричних бот, калош зменшує напругу кроку і небезпеку ураження.

· Від питомого опору грунту, на якому стоїть людина. Асфальтове покриття грунту, ізоляція підлоги зменшує напругу кроку і небезпеку ураження.

 

Виходячи з крокової напруги необхідно невеликими кроками і не відриваючи ноги від землі або стрибком, відштовхуючись обома ногами одночасно.

Напруга дотику UДОТ – це різниця потенціалів двох точок електричного ланцюга, котрих одночасно торкається людина

UДОТ = IЛ*RЛ де, IЛ – струм, який проходить через людину по шляху “рука-ноги”. При торканні до корпусу першого електродвигуна людина опиниться під напругою дотику, рівній різниці потенціалів заземлювача j` і точки землі j``, де розміщується чоловік , тобто U`ДОТ = j`- j``. При торканні людиною другого двигуна напруга дотику U``ДОТ = j`- 0 = j`. Це найбільш небезпечний випадок дотику торкання, так як напруга досягає максимального значення.

При нормальному режимі роботи електроустановки допустиме значення UДОТ = 2 В, а струм що проходить через людину, не повинен перевищувати 0.3 мА . В аварійному режимі, тобто при появі на неструмоведучих частинах установки напруга внаслідок порушення ізоляції, допустиме значення UДОТ = 36 В, а IЛ=6 мА(при дії більше 1 с), ті ж параметри для побутових електроустановок становлять відповідно 12 В і 2 мА.