ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Ділянка лікарні на 900 ліжок з поліклінікою на 750 відвідувань займає територію 9,5 га. Площа зелених насаджень займає 66 %. Система забудови лікарні змішана. Зелені насадження розміщені у вигляді прикорпусних садів. В загальному в лікарні на одного хворого припадає 26 м кв. саду. Лікарняні сади розташовані з південної сторони, за 4 м від лікувальних корпусів, вони обладнані альтанками і лавками для відпочинку. На території лікарні є майданчик для лікувальної фізкультури (20x15 м), доріжка для прогулянок хворих (250 м) з позначеними дистанціями для відпочинку через кожні 50 м. По периметру лікарняної ді­­лян­ки відсутня захисна смуга зелених насаджень. Ізоляція лікувальних корпусів господарського двору і патологоанатомічного корпусу здійснюється чагарниками. Породи зелених насаджень на ділянці - фруктові дерева, каштани, тополі, липи, чагарники - шипшина, бузок, бузина. Оцініть умови перебування хворих на території лікарняної ділянки.

2. Під час обстеження повітряного середовища в лікарняній палаті на чотири ліжка хірургічного відділення отримали такі результати: температура повітря - 22 оС, відносна вологість - 68 %, швид­кість руху повітря - 0,1 м/с, концентрація диоксиду вуглецю -0,1 %. Дайте гігієнічну оцінку мікроклімату та якості повітря у палаті.

3. Нормальному відпочинку хворих заважає шум. Із 582 опитаних хворих 430 вказали, що їх турбує шум (73 %). Вимірами встановлено, що вдень у палатах при наявності хворих рівень шуму коливається від 53 до 74 дБА, вночі рівень нижчий – 43-50 дБА. Спектр шуму низькочастотний. У коридорах відділень при звичайній діяльності персоналу і хворих рівень шуму становить 60-79 дБА. Запропонуйте заходи, направлені на зниження рівня шуму (зовнішнього і внутрішньолікарняного) у відділеннях лікарні.