Задача 2

Хворий Р., протягом 6 років лікувався періодично з приводу лівостороннього хронічного гнійного епітимпаниту. Захворювання пов'язує з перенесеним кором в 9 річному віці. 2 тижні назад з'явився інтенсивний біль в лівій скроневій області, підвищилась температура тіла до 37.8 градусів. Через тиждень після цього поступив в ЛОР-стаціонар обласної лікарні у зв'язку з тим, що аналгетики не зменшували головного болю. Загальний стан хворого задовільний.

При отоскопії лівого вуха виявлена крайова перфорація в задньо-верхньому квадранті з переходом на pars flaccіda, гній з неприємним запахом, шорсткість стінок надбарабанного простору.

Неврологічний статус: хворий дещо апатичний, втрачає можливість розуміти мову (сенсорна афазія) і вказувати назву предметів (амнестична афазія), легкий парез правої руки; помірно виражені ригідність потиличних м'язів і симптом Керніга. Хворий відмічає, що інтенсивність болючості і можливості приведення підборіддя до грудей змінюється. В перші дні ці симптоми були більш вираженими (ремітуючий перебіг менінгіального синдрому).

При дослідженні спинномозкової рідини знайдено 106 клітин в 1мм3; загальний аналіз крові: 10200 лейкоцитів в 1мм3, переважно нейтрофіли

1. Про які захворювання можна думати?

2. Які обстеження необхідні для уточнення діагнозу?

3. План лікування?