Задача 7

Хворий П., 33 роки 11.10.95р. відчув біль у правому вусі, шум, зниження слуху, Біль іррадіював в зуби, праву скроню. Температура тіла 38.2 градусів. Захворювання пов'язує з грипом. Лікувався дома самостійно (закапував спиртові краплі у вухо, накладав компреси). Через 8 днів був госпіталізований в ЛОР-відділення міської лікарні у зв'язку з посиленням болю в правій половині голови. Після парацентезу, антибіотикотерапії температура тіла, біль у правому вусі значно зменшились. Hе дивлячись на це загальний стан хворого погіршувався. З'явились слабкість, поганий апетит, запаморочення, розлад рівноваги, біль в області потилиці, який іррадіював в задню поверхню шиї.

Отоскопія: барабанна перетинка гіперемована, розпізнавальні знаки відсутні, в задньо-нижньому квадранті є "слід" парацентезу. Слух: ШМ сприймається з відстані 0.8, РМ - з 2м.

Неврологічний статус: порушення флангової ходи, адіадохокінез, промахування вправо при вказівній пробі, спонтанний горизонтальний, крупнокаліберний ністагм вправо, знижений тонус м'язів правої руки.

1. Поставте діагноз.

2. Назвіть групи симптомів, які бувають при ускладненні, що виникло у хворого на фоні гострого середнього отиту.

3. Призначте допоміжні методи дослідження.

4. Лікування ускладнення у хворого П.