Задача № 14

Громадянин H., що їхав на мотоциклі, не помітив перетягнутої над дорогою вірьовки, внаслідок чого отримав удар в шию і випав на дорогу. Був доставлений в ЛОР відділення Вінницької обласної лікарні ім. М.І.Пирогова у важкому стані. Хворий сидить, тому що в лежачому положенні задихається.

Лор status: припухлість і садна шкіри передньої поверхні шиї, підшкірна емфізема, виражені синюшність губів, акроціаноз і участь в диханні міжреберних м'язів. При пальпації шиї виявлено, що тіло під'язикової кістки знаходиться вище звичайної локалізації. При непрямій ларингоскопії - голосові складки в парамедіанному положенні, практично не рухливі. Hа рентгенограмі шиї визначається "світлий" проміжок між нижнім краєм гортані і верхнім краєм груднини.

1. Поставте діагноз.

2. Яка, на Вашу думку, причина парамедіанного положення голосових зв'язок?

3. Призначте лікування, основні його етапи (а,б,в,г)?

 

Задача № 15

Хворій С., 67 років. В Уральській міській лікарні через декілька хвилин після струмектомії виконали верхню трахеотомію, а через три місяці нижню (з приводу рубцевого стенозу шийного відділу трахеї).

С. – канюляр протягом трьох років.

Явища стенозу гортані і трахеї супроводжувались періодично різким кашлем, ядухою, кровотечею з країв трахеостоми, які покриті масивними грануляціями.

Останні 7 місяців кожні 20-30 хвилин хвора виконувала, туалет внутрішньої трахеотомічної трубки.

У зв’язку з вищеописаним поступила в ЛОР клініку Вінницького університету.

ЛОР статус: справжні голосові складки нерухомі, зімкнуті, зімкнуті між собою, гортанне дихання відсутнє; рубцева облітерація шийного відділу трахеї, дихання через подовжену трахеотомічну трубку утруднене.

Під інтубаційним наркозом виконана ларинготрахеостома.

Просвіт грудного відділу трахеї і бронхів І-го порядку широкий, вільний.

Однак і після операції у хворої в фазі форсованого видиху і при кашльових поштовхах з’явились напади ядухи, причиною яких було різке звуження діаметра трахеї за рахунок випинання в її просвіт задньої стінки (яка втратила тонус) і наближення одна до одної бокових.

1. Поставте післяопераційний діагноз.

2. Гадана причини цієї патології.

3. Основні методи лікування в післяопераційному періоді.