Порядок захисту дипломної роботи

При підготовці до захисту дипломної роботи студент повинен скласти тези доповіді або доповідь і погодити її з керівником роботи, яка мусить включати:

– повне найменування теми дипломної роботи і обґрунтування її актуальності;

– мету і задачі, поставлені студентом при розробці дипломної роботи;

– результати проведених аналітичних досліджень;

– виявлені напрямки і можливості оптимізації предмету дослідження на прикладі бази переддипломної практики;

– висновок про можливість реалізації пропозицій дипломної роботи і їх подальший розвиток.

На виступ студента дипломника відводиться до 10 хвилин.

Виступ повинен бути ув’язаний з наведеними графічними матеріалами, на які необхідно посилатися під час доповіді.

Перед захистом секретар ДЕК оголошує прізвище, ім'я, по-батькові студента і керівника, а також тему дипломної роботи і передає дипломну роботу голові комісії.

Після цього слово для доповіді надається дипломнику. Доповідь рекомендується почати: «Шановний голова, шановні члени Державної екзаменаційної комісії, шановні присутні! Вашій увазі пропонується дипломна робота на тему …». В кінці доповіді необхідно про це повідомити і подякувати за увагу: «Доповідь закінчена. Дякую за увагу».

Після закінчення доповіді спеціалісту задаються питання, на які він зобов'язаний дати повні і вичерпні відповіді, демонструючи уміння швидко орієнтуватися в різноманітних питаннях і рівень професійної підготовки, при цьому студенту дозволяється користуватися самою роботою і графічними матеріалами. Питання можуть бути задані як членами ДЕК, так і іншими особами, присутніми на захисті.

Після відповідей на питання секретар ДЕК інформує, що на роботу надійшла рецензія і зачитує її. Дипломнику надається прикінцеве слово, в якому він відповідає на зауваження рецензента.

По закінченню захисту Державна екзаменаційна комісія на закритому засіданні обговорює результати захисту.

ДЕК приймає рішення про присвоєння спеціалісту кваліфікації, після чого відбувається оголошення результатів захисту.

В тих випадках, коли захист дипломної роботи визнаний незадовільно, ДЕК встановлює можливість допуску студента до повторного захисту з цією ж роботою з доопрацюванням, або зазначає, що він повинен написати нову на нову тему.

Для студента, що не подав або не захистив дипломну роботу з поважної причини, в терміни, встановлені для роботи ДЕК, може бути призначене спеціальне засідання комісії впродовж того періоду, на який затверджено персональний склад ДЕК. Для захисту дипломних робіт студенток, що знаходяться у стані вагітності з критичним терміном (за умови повної готовності роботи) ДЕК може зібратися на дострокове засідання.

Захищені дипломні роботи і один примірник графічного матеріалу здаються в архів університету, які там зберігаються протягом п’яти років.