рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальні рекомендації з написання дипломної роботи

Загальні рекомендації з написання дипломної роботи - раздел Образование, Загальні Рекомендації З Написання Дипломної Роботи...

Загальні рекомендації з написання дипломної роботи

Дипломна робота припускає наявність наступних елементів:

- практичної значущості;

- комплексного системного підходу до рішення задач дослідження;

- теоретичного використання передової сучасної методології і наукових розробок;

- наявності елементів творчості.

Дипломна робота являє собою закінчене науково-практичне дослідження.

Реальноювважається робота, виконана у відповідності з наявними проблемами бази переддипломної практики, на основі її реальних даних за ряд років, і… Комплексний системний підхід до розкриття теми роботи полягає в тому, що… Застосування сучасної методології полягає в тому, що при виконанні огляду літератури, аналізу діяльності підприємства…

Характеристика структурних елементів дипломної роботи

Дипломна робота включає наступні структурні елементи:

− титульний аркуш;

− типовий бланк завдання до роботи;

− реферат;

− зміст;

− вступ;

− основна частина (чотири розділи);

− висновок;

− перелік використаної літератури;

− додатки.

Титульний аркуш

Титульний аркуш містить інформацію про вид роботи і найменування теми, даних про студента і керівників, допуску завідувача кафедри до захисту. Розташування інформації на титульному аркуші дипломної роботи подано в методичних вказівках про виконання дипломної роботи.

Завдання на роботу

Реферат Реферат розміщують безпосередньо після завдання на дипломну роботу, починаючи… Реферат має включати дані про:

Зміст

Зміст включає (в порядку згадування):

− вступ;

− послідовно перераховані назви розділів і підрозділів;

− висновок;

− перелік використаної літератури;

− найменування додатків і номери відповідних сторінок.

Вступ

Вступ необхідний для обґрунтування актуальності теми роботи, формулювання мети і завдань дослідження. Рекомендований обсяг вступу – 3-5 сторінок.

Розробка кожного складового елементу дипломної роботи має свої особливості. Головна роль вступу – підготовка до сприймання основного тексту. У вступі слід розкрити актуальність теми, її наукове та прикладне значення, визначити мету і основні завдання роботи, визначити об'єкт і предмет дослідження, структуру, хронологічні рамки, інформаційну базу дослідження.

Багато студентів помилково вважають, що підготовка основної частини дипломної роботи – це серйозна робота, а вступ можна скласти так, як завгодно.

Однак це не так: за вступом можна судити про ретельність підходу, обґрунтованості у виборі теми, про рівень написання всієї роботи в цілому. Ті з членів державної екзаменаційної комісії, хто не можуть прочитати уважно усю роботу, обов'язково дивляться зміст, вступ, висновок і додатки. Багато інформації зі вступу увійде в виступ на захисті. Текст вступу рекомендується писати в останню чергу, коли робота практично готова, оскільки саме тоді простіше обґрунтувати вибір теми, а також мету і завдання. Зрозуміло, загальний план вступу і певні напрацювання потрібно підготувати до написання основної частини, але остаточний текст краще залишити на потім.

Вступ повинен містити наступну інформацію:

Актуальність теми, в якій стисло викладається сучасний стан проблеми, що розглядається та необхідність подальших досліджень.

Правильно сформулювати актуальність обраної теми означає показати уміння відділяти головне від другорядного, з'ясовувати те, що вже відомо і що поки невідомо про предмет дослідження.

Від доказу актуальності вибраної теми доцільно перейти до формулювання мети роботи.

Мета – це уявний, ідеальний образ, що перевищує результати діяльності, кінцевий підсумок роботи.

Мета роботи повинна полягати в рішенні проблемної ситуації шляхом її аналізу і знаходженні нових закономірностей між економічними явищами. Правильне означення мети – процес не менше важливий, ніж формулювання висновків.

Виходячи з мети роботи визначаються завдання. Це зазвичай робиться у формі перерахування (проаналізувати, розробити, узагальнити, виявити, довести, впровадити, показати, знайти, визначити, описати, встановити, з'ясувати, дати рекомендації, встановити взаємозв'язок, зробити прогноз, тощо).

Формулювання задач необхідно робити якомога більш ретельно, оскільки опис їхнього рішення повинно скласти зміст складових частин роботи. Це важливо також і тому, що заголовки розділів і підрозділів досить часто народжуються з формулювань завдань роботи. В наступному, при написанні висновків доцільно їх побудувати з точки зору досягнення мети і виконання поставлених завдань.

Об'єкт дослідження – це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію.

Стисла характеристика об'єкта дослідження повинна містити такі основні відомості: форма власності, організаційно-правова форма, галузева приналежність; коли і ким засновано, місцезнаходження, матеріально-технічна база (опис приміщення, складів, транспорту тощо; вартісна оцінка), основні економічні показники за звітний період, чисельність працюючих; схема структури апарату управління з коментарем, перелік основних конкурентів.

Предмет дослідження – вузька частина об'єкту дослідження проблема (коло питань), що досліджуються в роботі на прикладі бази переддипломної практики (базового підприємства). Предметом дослідження може бути – теоретичні засади, практичні аспекти і методичні основи формування організації фінансів конкретної фірми.

Об'єкт і предмет дослідження співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об'єкті виділяється та його частина, що є предметом дослідження. Саме на нього повинно бути направлена основна увага студента, оскільки предмет дослідження визначає тему дипломної роботи, винесену на титульний лист як назва.

Інформаційна основа роботи – стисло вказуються прізвища і ініціали авторів (в алфавітному порядку), що внесли найбільш відчутний вклад в рішення проблеми, основні закони і нормативні акти, що згадуються в роботі (зі посиланнями у [квадратних дужках] на номери джерел за переліком використаної літератури).

Інформація про базу переддипломної практики – дається стисла інформація (один абзац) про підприємство (організацію), на підставі даних якого виконується робота та на прикладі якого розглядається предмет дослідження: повна назва, форма власності, сфера діяльності, місце в галузі (велике, середнє, мале) тощо.

При роботі над вступом потрібно бути готовим до того, що текст цієї складової частини буде перероблений два-три рази і від початкових формулювань може мало що залишитися. Це пов'язано з важливістю даної частини роботи (вступ прочитають всі, хто буде оцінювати роботу), а також з тим, що процес написання носить творчий характер, і на попередньому етапі ще не до кінця уявляється майбутня робота.

Загальні рекомендації з написання основної частини дипломної роботи

Зміст основної частини повинен точно відповідати темі роботи і повністю її розкривати. Будь-яка дипломна робота – це не сума її складників. Можна… Логічно побудована робота не містить матеріалу, що може бути вилучений з неї… При роботі над абзацом слід особливу увагу звертати на його початок. В першому реченні краще всього називати тему…

Теоретичний розділ

У цьому розділі зазвичай розглядаються сутність, зміст, організація процесу, що досліджується, його складові елементи. Викладаючи теоретичні аспекти, слід пам'ятати, що цей розділ роботи не… − концепцією предмету дослідження;

Аналітичний розділ

Аналіз практики фінансово-економічної діяльності неможливо проводити без кількісних оцінок процесів, що протікають. При цьому слід враховувати, що… Звітні дані підприємства, що досліджується повинні бути не тільки наведені,… Важливим достоїнством роботи є використання для обробки статистичних даних спеціальних комп'ютерних програм. Не…

Оптимізаційний розділ

Пропозиції, що висловлюються в третьому розділі повинні вирішувати ті завдання, що були сформульовані у вступі. В багатьох роботах пропозиції… Пропозиції необхідно довести до рівня розрахунку показників… Вносячи пропозиції, доцільно пропонувати декілька варіантів рішення виявленої проблеми. Слід проаналізувати кожний з…

Завдання на даний розділ видається викладачем-консультантом з питань охорони праці.

Висновок

Висновок носить форму синтезу отриманих в роботі результатів. Цей синтез – послідовне, логічно струнке викладення отриманих висновків і їх… Саме у висновку найбільш яскраво виявляється спроможність (або неспроможність)… Рекомендований обсяг матеріалу – 4-5 сторінок.

Перелік використаної літератури

У перелік використаної літератури можна включати не тільки ті джерела, що цитуються, згадуються або використовуються у роботі, але і ті, з якими студент ознайомився в процесі підготовки роботи, однак таких не повинно бути більш 20% від загальної кількості джерел у переліку.

Додатки

У додатки необхідно винести проміжні розрахункові матеріали, фінансову і статистичну звітність, а також інші матеріали, використання яких в основної частині роботі порушує логічну стрункість викладення.

Графічна частина

Не рекомендується дублювати один до одного таблиці і рисунки з дипломної роботи, – на плакатах вони повинні бути представлені по іншому – у більш…

Оформлення дипломних робіт

Дипломна робота має бути виконана державною (українською) мовою і оформлена відповідно до ДСТУ 3008-95 «Документація. Звіти у сфері науки і техніки.… Текст роботи може бути написаний від руки або надрукований за допомогою… Текст дипломної роботи слід розміщувати на сторінці, додержуючись таких розмірів берегів: верхній, лівий і нижній – не…

Заголовки

Заголовки структурних частин дипломної роботи «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» слід розташовувати… Заголовки підрозділів, пунктів і підпунктів звіту слід починати з абзацного… Абзацний відступ повинен бути однаковим впродовж усього тексту роботи і дорівнювати п’яти знакам.

Нумерація

Першою сторінкою дипломної роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок. На титульному аркуші номер сторінки не… Такі структурні частини дипломної роботи, як «ЗМІСТ», «ВСТУП», «ВИСНОВКИ»,… Розділи повинні мати порядкову нумерацію в межах роботи («РОЗДІЛ 1», «РОЗДІЛ 2», «РОЗДІЛ 3»). Після номеру розділу в…

Люстрації

Ілюстрація позначається словом «Рис.», яке разом з назвою ілюстрації розміщують після пояснювальних даних, наприклад: «Рис. 2.1 Структура джерел… Ілюстрації слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах… Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, відокремлених крапкою, наприклад «Рис…

Таблиці

У разі перенесення частини таблиці на наступну або інші сторінки назву ставлять тільки над першою частиною таблиці. Цифровий матеріал, як правило, оформлюють у вигляді таблиць. Таблиці (за винятком таблиць у додатках) слід нумерувати арабськими цифрами в межах розділу, наприклад, «Таблиця 1.2»…

Переліки

У тексті пунктів або підпунктів можуть бути переліки. Перед кожною позицією переліку слід ставити дефіс або (за необхідності послатися в тексті на один із переліків) малу літеру, після якої ставлять дужку. Для подальшої деталізації переліку необхідно використовувати арабські цифри, після яких ставлять дужку.

Перелік першого рівня деталізації друкують малими літерами з абзацного відступу, другого рівня – з відступом відносно місця розташування переліків першого рівня.

Формули

Посилання на формулу в тексті роботи виконується за таким зразком: «…у формулі (2.3)…» Формули в додатках нумерують окремо арабськими цифрами в межах кожного додатка… У формулі як символи величин слід застосовувати позначення, встановлені відповідними стандартами або іншими…

Правила цитування та посилання на використані джерела

Посилання в тексті роботи на джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад, «… у… Якщо використовують відомості, матеріали з монографій, оглядових статей, інших… Посилання додаються одразу після закінчення цитати у квадратних дужках, де вказується порядковий номер джерела у…

Оформлення списку використаних джерел

1) Закони України, Укази Президента; 2) Постанови Уряду; 3) нормативні акти та інструкції міністерств і відомств, органів державного управління, місцевого самоврядування;

Попередній захист дипломної роботи

На попередній захист у студента повинні бути за меншою мірою готові два із чотирьох змістовних розділів дипломної роботи. На попередній захист студент повинен подати текст готових розділів та… − які завдання дослідження і яким чином вже вирішені;

Нормоконтроль і допуск до захисту

Нормоконтролер в присутності студента перевіряє роботу на відповідність вимогам до змісту і оформлення. Відмітка про проходження нормоконтроля проставляється на листку-завданні до… Якщо зауваження не істотні, нормоконтролер ставить відмітку відразу, якщо істотні, – після їх усунення.

Порядок захисту дипломної роботи

– повне найменування теми дипломної роботи і обґрунтування її актуальності; – мету і задачі, поставлені студентом при розробці дипломної роботи; – результати проведених аналітичних досліджень;

Розробка тез доповіді

Доповідь повинна складати до 10 хвилин. При цьому необхідно передбачити 1-2-хвилинний резерв на випадок несподіваностей (відмова техніки, кашель… Доповідь доцільно будувати не шляхом викладення змісту роботи по розділам, а… Студенту необхідно врахувати наступні поради при підготовці тексту своєї доповіді:

Захист роботи в ДЕК

На захисті роботи необхідно виступати із заздалегідь підготованими тезами доповіді і демонструвати ілюстрації, що обґрунтовують логіку викладення… В ході доповіді слід звернути увагу на правильну вимову слів. В мові… При виступі з доповіддю слід прагнути до виразності, що залежить від темпу, гучності і інтонації промови. Якщо…

ДОДАТКИ

Додаток А1

Рекомендована тематика дипломних робіт

Основний список

Фінанси підприємств

2.Механізм фінансової діяльності підприємства. 3.Фінансово-кредитне регулювання розвитку аграрних підприємств в Україні. 4.Реструктуризація заборгованості підприємства.

Державні фінанси

50.Фінансове забезпечення розвитку освіти в Україні. 51.Фінансові важелі державного регулювання економіки України. 52.Фондовий ринок України: стан та перспективи розвитку.

Фінанси регіону, місцеві бюджети

60.Формування місцевих бюджетів в Україні. 61.Реформування системи місцевих податків і зборів в Україні. 62.Проблеми формування доходів місцевих бюджетів та шляхи їх вирішення.

Фінанси банківського сектору

68.Фінансові послуги небанківських установ в Україні. 69.Оптимізація структури активів банківської установи. 70.Управління прибутковістю банку.

Страхові послуги та соціальне страхування

83.Медичне страхування в Україні: стан та перспективи розвитку. 84.Лайфові види страхування в Україні. 85.Моделі формування поведінки споживача страхових послуг.

Лізингові операції та інвестиційна діяльність

94.Лізинговий кредит в Україні: стан та перспективи розвитку. 95.Стимулювання іноземних інвестицій в Україні. 96.Напрямки інноваційного розвитку підприємства та джерела його фінансування.

Податкова система

103.Податковий контроль в Україні: стан та перспективи розвитку. 104.Акцизне оподаткування в Україні: стан та перспективи розвитку. 105.Оподаткування прибутку юридичних осіб в Україні.

Форма № Н-9.01

пРИВАТНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«єВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ»

Факультет економіки та менеджменту

Кафедра фінансів та банківської справи

 

Пояснювальна записка

___________________________________________ (освітньо-кваліфікаційний рівень)  

__________________

“____” _________________20___року

 

З А В Д А Н Н Я

НА МАГІСТЕРСЬКУ РОБОТУ СТУДЕНТУ

(прізвище, ім’я, по батькові) 1. Тема магістерської… _____________________________________________________________________________

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

 

Студент ____________ ________________________

( підпис ) (прізвище та ініціали)

Науковий керівник магістерської роботи _______ ___________________

( підпис ) (прізвище та ініціали)

 

ДОДАТОК А.4

 

Приклад складання реферату

РЕФЕРАТ

Дипломна робота містить 113 сторінок, 40 таблиць, 10 рисунків, список літератури з 63 найменувань, 10 додатків. Тема роботи: «Тенденції і перспективи розвитку автотранспортного страхування в… Предмет дослідження - вивчення змісту, принципів, методів оцінки та засобів покращення ведення автотранспортного…

ДОДАТОК А.5

Зразок оформлення зовнішньої рецензії на дипломну роботу

РЕЦЕНЗІЯ

  (прізвище, ініціали)

ДОДАТОК А.6

Зразок оформлення відгуку на дипломну роботу

ВІДГУК

На дипломну роботу студента

(прізвище, ініціали) на тему: _____________________________________________________________  

СЕВАСТОПОЛЬСЬКА ФІЛІЯ

Кафедра Економіки і менеджменту

 

Спеціальність_________________________________________________________

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Зав. кафедри Сторожук Р.П.

_______________________________

Р.

 

ЗАВДАННЯ

На дипломну роботу студентові

Коваленко Нателлі Вадимівні

 

Тема дипломної роботи (проекту) ______________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________

 

Затверджена наказом по університету «___» ______________________ 201_ р. № _______________________

Термін здачі студентом закінченої роботи (проекту)______________________________________________

Цільова установка та вихідні дані до роботи (проекту)____________________________________________ _______________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Перелік графічного матеріалу (з точним визначенням обов’язкових креслень) _________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

5. Консультанти по роботі (проекту), із зазначенням розділів проекту, що стосується їх:

Розділ Консультант (прізвище, ініціали) Підпис, дата
Завдання видав Завдання прийняв
       
       
       

 

 

6. Зміст дипломної роботи (проекту) (перелік питань, що їх належить розробити)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

7. Календарний план виконання роботи (проекту)

 

№ п/п Назва етапів дипломної роботи (проекту) Термін виконання етапів роботи (проекту)
за планом фактично
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

 

Дата видачі завдання “_____” ____________________ 201__ р.

 

Керівник роботи (проекту)____________________________________________

(прізвище, ініціали)

_________________________

(підпис)

 

Завдання прийняв до виконання

студент –дипломник _________________________

(підпис студента)

 

Висновок керівника дипломної роботи (проекту)

Студент____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Керівник ___________________________________________________________

(дата, підпис) (прізвище, ініціали)

 

Висновок кафедри про дипломну роботу (проект)

 

Дипломну роботу (проект) переглянуто.

Студент ______________________________________________________________

(прізвище, ініціали) (підпис)

Може бути допущений до захисту цієї роботи (проекту) в державній екзаменаційній комісії.

 

 

Завідувач кафедри ______________________________

(підпис, прізвище, ініціали)

 

 

Р.

 

ДОДАТОК А.8

 

Приклади оформлення бібліографічного опису у списку джерел та наукової літератури

– Конец работы –

Используемые теги: Загальні, рекомендації, написання, дипломної, роботи0.084

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальні рекомендації з написання дипломної роботи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ 1.2.1 Зміст розрахунково-графічної роботи 1.3 Порядок захисту роботи
ВСТУП... РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ РОЗРАХУНКОВО ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ... Завдання до роботи Організаційні вказівки...

Командний рядок. Робота з файлами. Командний рядок. Робота з пакетними (bat, batch) файлами. Командний рядок. Робота з командами SET, IF GOTO. Windows XP. Створення файлу відповідей
Лабораторна робота Командний рядок Робота з файлами Лабораторна робота Командний рядок Робота з пакетними... ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

Методичні рекомендації Щодо написання курсової роботи з фінансового обліку II
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ... Житомирський національний агроекологічний... КАФЕДРА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З виконання, оформлення та захисту дипломної роботи для студентів денної та заочної форми навчання зі спеціальності “ПРАВОЗНАВСТВО”
КИЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ... ім гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного... ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ...

Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни «Фінансовий облік-І» для студентів напряму підготовки «Облік і аудит» усіх форм навчання
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Методичні рекомендації до самостійної роботи з обліку нематеріальних активів з навчальної дисципліни Фінансовий...

Мета та вимоги до написання курсової роботи
Мета та вимоги до написання курсової роботи... Курсова робота це завершальний етап вивчення курсу Фінансовий облік підсумок самостійного комплексного дослідження студентом одного з об єктів...

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з НАПИСАННЯ курсових робіт З навчальної ДИСЦИПЛІНИ ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ... Дніпропетровський ГУМАНІТАРНИЙ університет... Кафедра загальноправових дисциплін...

Важливою частиною дипломного проекту, або дипломної роботи є технологічна частина, де обґрунтовуються технологічні заходи
Дипломне проектування починається після вивчення всього циклу дисциплін... Робота над дипломним проектом складається з ряду етапів переддипломної практики аналізу зібраних матеріалів...

Ціль роботи :дослідження роботи лічильників
Рис Схема дослідів...

Методичні рекомендації до організації самостійної роботи з курсу ФІЛОСОФІЯ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ... Кафедра філософії та політології...

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам