рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок виконання роботи

Порядок виконання роботи - раздел Образование, Електротехнічних систем   1. Перевірити Готовність Осцилографа С1-77 І Генератора Г6-37...

 

1. Перевірити готовність осцилографа С1-77 і генератора Г6-37 до вимірювань. Г6-37 відтворює сигнали синусоїдальної, трикутної, прямокутної (меандр) і пилкоподібно-імпульсної форм. Знайомство з експлуатацією генератора проводиться безпосередньо на робочому місці.

2. Отримати експериментальні дані, виконавши наступні вправи:

Вправа 1. Керування розгорткою, що створюється ГР осцилографа.

Перевести ЕК 15 в положення «I». Ручкою резистора 9 (рисунок Д.1) встановити лінію розгортки в центр екрану. Виставити ручку резистора 24 в таке положення, при якому слід від променя по горизонталі займає 8 великих поділок. Ручкою резистора 3 встановити яскравість зображення, зручну для спостереження. Обертанням ручки резистора 4 досягти однакової чіткості зображення по всій лінії розгортки.

Перемикач 22 встановлений в положенні «1ms», яке означає, що промінь під дією HP рухається по горизонталі з постійною швидкістю і одна велика поділка проходить за час 1 мс або, коротко, одна велика поділка по горизонталі відповідає інтервалу часу 1 мс. Аналогічно, в іншому положення перемикача 22 одна велика поділка по горизонталі дорівнює інтервалу часу, що відповідає даному положенню.

Коли перемикач 22 встановлено в положенні «1ms» через інерційності людського ока траєкторія руху променя сприймається нами як горизонтальна лінія. Шляхом послідовної зміни положень перемикача 22 із положення «l ms» в «200 ms» і з «l ms» в «0,1ms» поспостерігати зміну виду сприйманого зображення траєкторії і яскравості зображення.

Зафіксувати будь-яке з положень перемикача 22. Поспостерігати зміни виду сприйманого зображення траєкторії і яскравості зображення при установці ручки резистора 24 в положення «».

Перевести ручку резистора 24 в положення «», ЕК 15 - в положення «II», перемикач 22 - в положенні «1 ms». Ручкою резистора 10 встановити лінію розгортки в центр екрану. Провести дослідження, аналогічне дослідженню в положенні «I» ЕК 15.

Зробити висновок про те, як змінюється вигляд сприйманого зображення траєкторії руху променя і яскравості зображення залежно від положення перемикача 22, тобто в залежності від швидкості розгортки.

Вправа 2. Перевірка калібрування коефіцієнтів відхилення та розгортки . Перевести ручку резистора 24 в положення «», ЕК 15 - в положення «I», перемикач 22 - в положенні «1ms». Переконатися, що ручки резисторів 7 і 23 встановлені в крайнє праве положення. Встановити перемикач 5 у положення « ». На екрані повинно з’явитися зображення меандра. За допомогою резистора 24 поєднати один з фронтів імпульсу на початковому етапі розгортки з першою вертикальною лінією на екрані ЕПТ.

Меандр генерує калібратор. Амплітуда сигналу дорівнює 1 В, частота - 1 кГц. Відзначимо, що і є каліброваними тоді, коли розмах меандру становить 5 поділок по вертикалі і восьмий період сигналу збігається з останньою вертикальною лінією шкали на екрані ЕПТ.

Якщо розмах меандру не дор івнює 5 поділкам, то за допомогою резистора 13 стиснути /розтягнути зображення по вертикалі і встановити необхідний розмах сигналу. Якщо 8 періодів меандру не розміщуються на екрані ЕПТ, то за допомогою резистора « » стиснути / розтягнути зображення по горизонталі до необхідного розміру.

Встановити ручку резистора 24 в положення «». У цьому випадку період меандру повинен укладатися на 5 великих горизонтальних поділках шкали. У разі невідповідності за допомогою резистора « » провести необхідне коректування.

Перевести ручку резистора 24 в положення «», ЕК - в положення «II». Переконатися, що ручка резистора 8 встановлена ​​в крайнє праве положення. Встановити перемикач 6 в положення « ». Провести перевірку, аналогічну перевірці в положенні «І» ЕК 15, використовуючи для стиснення / розтягування зображення по вертикалі резистор 14.

Вправа 3. Вимірювання амплітуди, періоду Т і частоти досліджуваного сигналу. У звіті зобразити три шкали, аналогічних шкалі осцилографа, із зазначенням п'яти параметрів: положень перемикачів 5 і 22, значень , Т і , обчислюваних по положенню перемикачів 5 і 22 (рисунок 5.5 а). У заголовку першого рисунка вказати «синусоїдальний сигнал», другого - «трикутний сигнал» і третього - «меандр».

Рисунок 5.5 (а – шкала і параметри, б – приклад зображення синусоїди на шкалі і вказівки значень параметрів)

 

Перевести ЕК 15 в положення «I», перемикачі 5 і 6 - в положення, відмінні від « », ручки резисторів 7, 8 і 19 - в крайнє праве положення, перемикач 22 - в положення «1ms», ручку резистора 24 – в положення «». За допомогою резисторів 9 і 24 отримати зображення горизонтальної лінії, довжиною 8 великих поділок, в центрі екрану.

З генератора Г6-37 подати досліджувану синусоїду (за завданням викладача) на вхід 16. Перевести перемикач 5 у таке положення, щоб розмах зображення сигналу становив близько п'яти великих поділок. За допомогою резистора 19 добитися стійкого зображення. Перевести перемикач 22 в положення, при якому спостерігаються 1 - 2 періоди синусоїди. Встановити ручку резистора 9 так, щоб мінімальний рівень сигналу збігався з однією з нижніх ліній шкали, а максимальний - знаходився в межах екрану. Встановити ручку резистора 24 в положення, при якому один з верхніх піків синусоїди знаходився на вертикальній верхній лінії. Виміряти розмах сигналу у вертикальних поділках, період у горизонтальних поділках. Визначити , Т і синусоїди. Зобразити на підготовленій шкалі синусоїду, вказати значення параметрів.

Наприклад, отримано зображення синусоїди, показане на рисунку 5.5 б. При цьому перемикач 5 знаходиться в положенні «5», перемикач 22 - у положенні «l ms». Розмах сигналустановить 4 великі поділки, період Т - 4 великі поділки. Одна велика поділка по вертикалі відповідає напрузі 5 В, одна велика поділка по горизонталі - часу 1 ms. Таким чином, ,

Встановити ЕК 15 в положення «II». Подати досліджувану синусоїду (за завданням викладача) на вхід 17. Як у випадку використання каналу I, отримати зображення синусоїди і визначити , та . Рисунок сигналу на підготовленій шкалі і вказівка значень параметрів в даному випадку не потрібні.

Аналогічні дослідження провести при подачі на входи 16 і 17 трикутного сигнал і меандру.

Вправа 4. Робота тракту вертикального відхилення в режимах переривчасто «…», почергово «» і додавання сигналів «».У режимі роботи «…» на екрані ЕПТ спостерігаються досліджувані сигнали каналів I і II. Перемикання каналів здійснюється з частотою порядку 100 кГц. Режим «…» використовується при швидкостях розгортки 0,5 мс/под і нижче. При більш високих швидкостях розгортки стають видимими моменти перемикання каналів, що ускладнює спостереження досліджуваних сигналів.

У режимі роботи «» на екрані ЕПТ також спостерігаються досліджувані сигнали каналів I і II. Перемикання каналів здійснюється після кожного прямого ходу розгортки. Протягом першого прямого ходу розгортки досліджуваний сигнал надходить з каналу I, а протягом наступного прямого ходу з каналу II. Режим «» використовується при швидкостях розгортки 0,5 мс/под і вище. При більш низьких швидкостях розгортки моменти перемикання каналів стають видимими, що ускладнює спостереження досліджуваних сигналів.

У режимі роботи «» на екрані ЕПТ спостерігається сума або різниця сигналів, що надходять з каналів I і II, в залежності від положення перемикача 18.

Подати два однакових меандра з частотою (100500) Гц на входи 16 і 17. Отримати стійке зображення меандрів при установці ЕК 15 в положення «І» і «ІІ» так, щоб спостерігалося 1 - 2 періоди досліджуваних сигналів, а розмах становив 4-5 поділок. Перевести ЕК 15 в положення «…». На екрані повинні спостерігатися два меандри, положення яких по вертикалі можна змінювати за допомогою резисторів 9 і 10. Перевести ЕК 15 в положення «». Переконатися в тому, що зображення сигналів стає мерехтливим і незручним для спостереження.

Подати два однакових меандри з частотою () кГц на входи 16 і 17. Отримати стійке зображення меандрів при тих же вимогах, що і при подачі меандрів з частотою () Гц. Перевести ЕК 15 в положення «». На екрані повинні спостерігатися два меандри. Перекласти ЕК 15 в положення «…». Переконатися в тому, що зображення сигналів стає мерехтливим і незручним для спостереження.

Перевести ЕК в положення «». Встановити ручками резисторів 7 і 8 величини розмахів меандрів, рівні трьом великим поділкам. Перемістити зображення меандрів в центр екрану.

Перевести ЕК 15 в положення «», перемикач 18 - в положення « + ». У цьому випадку сигнали каналів складаються, і на екрані повинно спостерігатися зображення меандру з розмахом, рівним шести великим вертикальним поділкам. Встановити перемикач 18 в положення « - ». При цьому сигнали каналів віднімаються, і на екрані повинно спостерігатися зображення меандру з розмахом, рівним нулю, тобто пряма лінія.

Вправа 5. Послідовне включення каналів I і II. При послідовному ввімкнені каналів I і II, щоб забезпечити , необхідно перемикачі 5 і 6 встановити в положення 0,005.

Перевести ЕК 15 в положення «I», ручки резисторів 7 і 8 - в крайнє праве положення, перемикачі 5 і 6 - в положення «0,005». Подати в канал I синусоїду з амплітудою і частотою ~ 1 кГц. Отримати стійке зображення досліджуваного сигналу. Переконатися, що розмах синусоїди не перевищує однієї великої поділки.

З'єднати кабелем роз'єми « » і 17, перевести ЕК 15 в положення «II». Отримати стійке зображення досліджуваного сигналу. Розмах синусоїди повинен становити близько двох великих поділок.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Електротехнічних систем

ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Затверджено на засідання кафедри...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок виконання роботи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Відповідальний редактор
Рецензент: Самойлик Олександр Васильович, к.т.н., доцент    

В ЛАБОРАТОРІЇ ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ
Тіло людини є провідником, опір якого змінюється в широких межах залежно від ряду факторів. Вологість, забруднення шкіри тощо зменшують його опір, а нервове збудження, навпаки, збільшує опір.

Правила техніки безпеки
1. До роботи в лабораторії допускаються студенти, які ознайомились із правилами техніки безпеки для діючих електротехнічних установок. Вивчивши ці правила, студент розписується в журналі обліку про

Короткі теоретичні відомості
До приладів безпосереднього відліку відносять прилади, шкали яких попередньо проградуйовані за зразковими величинами і дозволяють безпосередньо відрахувати значення вимірюваної величини.

Порядок виконання роботи
1. Зібрати схему повірки шкали вольтметра заданого класу точності (рисунок 1.2). 2. Здійснити повірку шкали вольтметра в п’ятьох точках, які лежать в останній третині шкали. Для повірки ви

Контрольні питання
1. Яких класів точності виготовляють електровимірювальні прилади та що означає клас точності приладу? 2. Що таке перевідний множник (ціна поділки) приладу? Як визначити ціну поділки шкали

Короткі теоретичні відомості
  1. В колах постійного струму для розширення меж вимірювання застосовують додаткові резистори і шунти спільно з приладом магнітоелектричної системи. Додаткові резистори, вві

Контрольні питання
1. Чому не застосовуються шунти в ланцюгах змінного струму? 2. Які способи розширення меж вимірювання приладів застосовуються? 3. Які номінальні параметри мають шунти і додаткові

Короткі теоретичні відомості
В лабораторній роботі досліджені деякі методи вимірювання потужності. Решту методів необхідно засвоїти студентам за підручником (конспектом лекцій). Застосування методу залежить від виду з’єднання

Порядок виконання роботи
  1. Зібрати схему рисунок 3.1. Змінюючи величину ємнісного навантаження, отримати додатнє, нульове та від’ємне значення одного з ватметрів. Другий ватметр буде показувати лише додатн

Короткі теоретичні відомості
  Для лічильників змінного струму використовують індукційні вимірювальні механізми. Відлік енергії в таких лічильниках здійснюється за показами механізму - лічильника обертів

Короткі теоретичні відомості
  Електронні осцилографи Найбільш поширеними і універсальними приладами для дослідження сигналів є осцилографи. Осцилографи – прилади, призначені для візуального спост

Контрольні питання
  1. Вказати призначення та застосування осцилографа, перелічити види осцилографів. 2. Пояснити призначення основних елементів узагальненої структурної схеми осцилографа.

ЛІТЕРАТУРА
1. Підручник: у двох томах / М. Дорожовець, В. Мотало, Б. Стадник, В. Василюк, Р. Борек, А Ковальчик; За ред Б. Стадника. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2005. Формат 170 х 240 мм. Тверд

Технічні дані універсального осцилографа С1-77
  У даному розділі використовуються скорочення, прийняті в лабораторній роботі № 5. С1-77 - однопроменевий двоканальний універсальний осцилограф, який призначений для дослідж

Елементи конструкції осцилографа С1-77
  Осцилограф С1-77 є переносним настільним приладом. Каркас, в якому виконаний осцилограф, включає дві несучі литі рами (передню і задню), з'єднані між собою стяжками. Спереду і ззаду

Підготовка осцилографа С1-77 до вимірювань
  1. Заземлити корпус осцилографа перед підключенням до джерела живлення. 2. Перевірити наявність запобіжників на задній стінці осцилографа і їх відповідність величині сили с

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги