Підприємстві.

Існує шість конкретних завдань, які стоять перед системою внутрішнього контролю, досягнення яких дозволяє уникнути помилок в облікових записах:

1. Реальність облікової інформації.

2. Повнота обліку.

3. Санкціонування.

4. Господарські операції повинні бути належним чином відображені у системі
рахунків.

5. Своєчасне відображення господарських операцій.

6. Арифметична точність облікової інформації.

З метою проведення тестів контролю вказані завдання системи внутрішнього контролю повинні бути поставлені до кожного з типів господарських операцій. Процедури для збору аудиторських свідчень про ефективність системи внутрішнього контролю і називається тестами контролю.

З метою отримання аудиторських доказів щодо ефективності структури систем обліку і внутрішнього контролю, що означає, наскільки ця структура попереджає, виявляє і своєчасно виправляє істотні помилки; функціонування внутрішнього контролю протягом всього періоду перевірки, здійснюються тести на відповідність внутрішнього контролю, що виконуються на підставі розроблених програм.

Для складання тестів контролю необхідно застосовувати опитування, спостереження, прийоми документального контролю. Під час планування тестів контролю аудитор повинен визначитись щодо: мети їх здійснення, обсягу, термінів. Аудитор повинен орієнтуватись на можливі відхилення в облікових даних, які потрібно попередити, виявити і виправити, і на цій підставі складає програму тестів контролю (табл. 3.4.).