ОПИС КОНСТРУКЦІЇ І ПРИНЦИП РОБОТИ

Несучою конструкцією апарату РЗ-ФЕО, (рис.3) є станина 1. На ній розташовано два швелери, що виконують роль направляючих, по яких у вертикальному напрямі переміщається каретка 2. На каретці закріплена ванна 3, до певного рівня заповнена водою. Переміщення каретки здійснюється за допомогою гвинтової передачі, обертанням штурвалу 4, розташованого під направляючими станини.

Для запобігання поразці людини електричним струмом ванна з водою по обидві сторони забезпечена огорожею з вініпласта.

Підтримка необхідного рівня води у ванні проводиться регулятором поплавкового типу.

Робоча напруга подається до ванни від вторинної обмотки силового трансформатора, що входить до складу електричного блоку 5, складовими частинами якого є монтажна і лицьова панелі. На монтажній панелі встановлений пакетний вимикач, перемикач, трансформатор, зібраний на базі стандартного типу ОСМ-0,4У.

На лицьовій панелі розміщені сигнальна арматура і шафи для установки робочої напруги. Задана робоча напруга встановлюється перемикачем, до якого приєднані виводи обмотки трансформатора. На шкалі електричного блоку вказані номінальні значення робочої напруги.

Включення апарату в мережу проводиться автоматичним вимикачем закритого виконання і вимикачем електричного блоку. Для сигналізації про включення апарату служать сигнальна лампа електричного блоку і лампа світлофора, встановленого настоянці апарату.

Для зручності обслуговування ліве крило огорожі з боку штурвалу виконане у вигляді дверці, яка в робочому положенні утримуються за допомогою спеціального фіксатора. При відкритті дверьок спрацьовує шляховий вимикач, що розриває ланцюг подачі робочої напруги, забезпечуючи безпечне обслуговування.

Заземлення апарату проводиться за допомогою заземляючого болта угвинченого в бобишку, розташовану в нижній частині станини.

Робоча напруга, встановлена для певного виду птаха, подається до тієї, що направляє і до ванни, ізольованої від решти конструкції до заповнення водою. При русі конвеєра підвіска з птахом в робочій зоні входить в контакт з тією, що направляє. Птах, потрапляючи головою в контактне середовище, замикає електричний ланцюг, піддававшись при цьому дії електричного струму. Наявність води забезпечує надійний контакт з тушкою птаха і створює необхідну робочу напругу для її оглушення.

 

Рис. 3. Загальний вигляд апарата Р3-ФЕО