Таблиця . Розподіл функцій з реалізації завдань СУОПП між структурними підрозділами і службами підприємств

 

Завдання СУОПП Структурні підрозділи

Керівні Виконавчі

Забезпечення безпеки: виробничих процесів ВГТ КП, ПК, СПЛ, ВГМетр, ВОП, ВГМ, ВГЕ

устаткування ВГМ ВОП, ВТК, ПК, КП, ВГК, СПЛ

будинків, споруд ВКБ КП, ВОП, ВМТП, ПК

Нормалізація гігієнічних умов КП ВОП, ПК, СПЛ, КП, ВОП, ПК

Забезпечення ЗІЗ і т.п. ВМТЗ

Примітка: ВГТ відділ головного технолога; ВГМ - відділ головного механіка; ВКБ відділ капітального будівництва; КП керівник підрозділу; ВМТЗ відділ матеріально-технічного забезпечення; ВМТП відділ матеріально-технічного постачання; ПК профспілковий комітет; СПЛ санітарно-промислова лабораторія; ВГМетр відділ головного метролога; ВОП відділ охорони праці; ВГЕ відділ головного енергетика; ВТК відділ технічного контролю; ВГК відділ головного конструктора;

• організаційно-методичне керівництво на регіональному і галузевому рівнях;

• стимулювання інтеграції управління охороною праці в єдину систему загального управління організацією виробництва;

• широке впровадження позитивного досвіду у галузь охорони праці.

Основні функції СУОП, пов’язані з її функціонуванням, передбачають:

планування робіт; розробку, прийняття і скасування нормативних актів; професійний відбір; навчання з питань охорони праці; регламентацію процесу праці; атестацію робочих місць щодо умов праці; паспортизацію об’єктів; реєстрацію та облік; експертизу; ліцензування і сертифікацію; забезпечення безпеки устаткування, процесів, будинків, споруд і територій; забезпечення санітарно-гігієнічних умов праці, санітарно-побутового, лікувально-профілактичного і медичного обслуговування; узгодження і видача дозволів; попередження про виникнення небезпечних ситуацій; розслідування та облік нещасних випадків; розслідування та облік хронічних професійних захворювань; розслідування та облік аварій; фінансування робіт з охорони праці; стимулювання охорони праці; пропаганда і виховання безпечної поведінки; контроль та інспектування; наукове забезпечення; міжнародне співробітництво.

 

Тема 4. Організація охорони праці на підприємстві

1. Структура, основні функції і завдання управління охороною праці в організації.

2. Служба охорони праці підприємства. Статус і підпорядкованість. Основні завдання, функції служби охорони праці. Структура і чисельність служб охорони праці. Права і обов’язки працівників служби охорони праці.

3. Громадський контроль за станом охорони праці в організації. Уповноважені найманими працівниками особи з питань охорони праці, їх обов’язки і права.

4. Комісія з питань охорони праці підприємства. Основні завдання та права комісії. Регулювання питань охорони праці у колективному договорі.

5. Атестація робочих місць за умовами праці. Мета, основні завдання та зміст атестації. Організація робіт та порядок проведення атестації робочих місць. Карта умов праці.

6. Кабінети промислової безпеки та охорони праці, основні завдання та напрямки роботи кабінетів.

7. Кольори, знаки безпеки та сигнальна розмітка.

8. Стимулювання охорони праці.