рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Робочі столи користувача

Робочі столи користувача - раздел Образование, День перший   1. Робочий Стіл – Це Графічний Інтерфейс Користувача З Операц...

 

1. Робочий стіл – це графічний інтерфейс користувача з операційною системою. Робочий стіл дозволяє:

переглядати в графічному режимі файлову систему і виконувати всі операції над файлами (копіювання, перейменування, вилучення тощо);

розміщувати ярлики файлів і каталогів (папок) для швидкого доступу до них;

розміщувати ярлики змінних дисків для їх монтування та доступу до їх вмісту;

розміщувати ярлики принтерів для прискорення початку друку;

зіставляти програми з файлами певного типу для їх автоматичного запуску.

Як правило, робочий стіл містить панель задач, на якій розташовуються кнопки ярликів, меню, програм і аплетів. Аплет – це невеличка вбудована програма для роботи і контролю за станом системи (наприклад: годинник, калькулятор і т.д.). Зазвичай панель задач реалізована у вигляді рядка в нижній частині екрана, хоча в більшості випадків передбачена можливість її переміщення до будь-якої сторони екрана.

Характерною особливістю робочих столів в Linux, яка відсутня у Windows, є можливість працювати з багатьма віртуальними робочими столами. На кожному із них може розташовуватись свій набір ярликів та відкритих вікон працюючих програм. Кожен віртуальний робочий стіл може мати свою гаму кольорів і рисунків, тобто ці столи функціонують незалежно один від одного.

Для переходу між віртуальними столами існує спеціальний перемикач – пейджер, ярлик якого розташовується на панелі. Можна також переміщувати вікна програм з одного столу на інший. До задач настроювання входить також зміна кількості віртуальних столів.

З точки зору ОС робочий стіл - це набір Х-клієнтів та бібліотек для створення графічного інтерфейсу користувача із системою. Серед Х-клієнтів найважливішими є менеджери дисплеїв та менеджери вікон. Кожний робочий стіл має свій конкретний менеджер дисплея та конкретний менеджер вікна, тобто вони орієнтовані тільки на свій робочий стіл.

2. Робочий стіл KDE

Найбільш відомим робочим столом є KDE (K Desktop Environment – робочий стіл К). Авторські права на цей робочий стіл належать фірмі Trolltech.

Головна перевага KDE – забезпечення єдиного стандарту для всіх його складових частин і програм на основі об’єктно-орієнтованого підходу. В KDE всі елементи трактуються як об’єкти, до яких можна отримати доступ і виконати з ними певні дії.

KDE пропонує користувачеві весь спектр можливостей для керування зовнішнім видом і функціональними можливостями системи. Можна коректувати дуже багато речей – загальний фон робочого стола, вигляд кнопок та ярликів, вміст панелі або меню запуску програм та багато іншого. Для операцій настроювання робочого стола є спеціальний Центр Керування (Control Center), який дуже нагадує Панель керування у Microsoft Windows.

Завдяки використанню об’єктної графічної бібліотеки Qt, дотримується єдиний стиль при створенні кнопок, меню, перемикачів та інших атрибутів вікон. Наприклад, у всіх програмах KDE в правій частині меню розташована опція виклику довідки. Вся довідкова система витримана в єдиному форматі та стилі. У всіх програмах, кнопки, що виконують однакові функції, позначаються однаковими піктограмами. На перший погляд, це може здатись дрібницями. Але така однотипність сприяє швидкому засвоєнню нових програм, адже не завжди є можливість детального опису призначення кожного елементу.

Важливою перевагою KDE є повна підтримка всіма його програмами національних стандартів. Засоби багатомовної підтримки вбудовані безпосередньо в KDE, разом із документацією і файлами довідки.

На сьогоднішній день існує велика кількість програмних пакетів, спеціально створених для KDE. Бібліотеки KDE і Qt, які використовують мову С++, стають основою для розробки нових сучасних програм.

Найважливіше є те, що наявність однієї фірми-розробника означає високу ступінь відповідальності за свій програмний продукт, тобто високу надійність роботи KDE.

KDE – це великий проект, до складу якого в стандартному дистрибутиві входить більше сотні програм. Варто запам’ятати лише декілька із них, які є немов би “візитною карткою” KDE: менеджер дисплея kdm, менеджер вікна kwin, файловий менеджер Konqueror. Необхідно відзначити, що в кожній новій версії Linux розширюються функції Konqueror, поступово перетворюючи його із простого файлового менеджера в потужну графічну оболонку.

3. Робочий стіл GNOME

Робочий стіл GNOME був розроблений дещо пізніше, як альтернатива KDE. Основною причиною появи GNOME було побоювання, що фірма Trolltech має право заборонити вільне розповсюдження свого KDE. І хоча цього поки що не сталось, все ж був створений міжнародний проект для розробки графічного інтерфейсу, який повністю підпадає під дію загальної ліцензії GPL (тобто для вільного розповсюдження). Про це свідчить і сама назва нового робочого столу: GNOME - GNU Network Obect Model Environment (GNU – GNU’s Not Unix). Цей комплекс програм став по суті результатом співпраці багатьох програмістів-ентузіастів та фірм зі всього світу. З 2000 року координує всі роботи організація GNOME Foundation.

В GNOME основний наголос було зроблено на гнучкість, швидке оновлення компонентів, неповторність. Хоча цей робочий стіл більш динамічний, його компоненти, створені різними авторами, не завжди детально протестовані на предмет спільного користування. З однієї сторони, це полегшує налагодження GNOME, а з іншої – ускладнює сумісність різноманітних компонентів системи.

GNOME менш інтегрований порівняно з KDE, більше орієнтований на стандарт Open Source.

Якщо стиль KDE витримано в традиціях Microsoft Windows, то GNOME пропонує інтерфейс користувача, який основано на використанні менеджера вікон Enlightenment, (тепер його замінив sawfish). Для GNOME базовим менеджером дисплея є gdm, а графічною оболонкою, яка включає файловий менеджер - Nautilus.

З розвитком KDE і GNOME стало ясно, що вони будуть між собою конкурувати. Проте, і розробники KDE, і розробники GNOME прямують до того, щоб всі вказані розбіжності були непомітними для користувача і перехід від одного робочого столу до іншого не викликав великих проблем.

Як і KDE, робочий стіл GNOME пропонує такі основні функції:

- наявність головного меню для доступу до всіх програм та настроювання робочого столу;

- наявність панелі задач із кнопками для швидкого виклику необхідних програм або виконання налагоджувальних операцій;

- наявність піктограм і ярликів файлів та пристроїв;

- підтримка технології drag-and-drop для копіювання, створення посилань, переміщення або вилучення файлів і пристроїв;

- наявність пейджера для перемикання між різними віртуальними робочими столами.

Якщо на комп’ютері було інстальовано обидва розглянутих робочих столи, тоді для переходу від одного робочого стола до іншого необхідно спочатку ввести команду

switchdesk,

потім вказати ім’я нового робочого столу і виконати перезавантаження X Window. Під час нового завантаження операційної системи завжди завантажується той робочий стіл, назва якого вказана в файлі “/etc/sysconfig/desktop”. Змінити вміст цього файла може тільки адміністратор.

 

Висновок: На даному практичному занятті ми ознайомилися з основними властивостями ОС Linux а також розглянули основні графічні інтерфейси.

 

 


День 14

Тема:Команди консол ОС Linux.

Мета:Вивчити основні консольні команди в Linux.

Хід виконання роботи:

# cat /proc/cpuinfo

# Показать полную информацию о модели процессора (частота, поддерживаемые инструкции и т.д.);

# cat /proc/meminfo

# Показать расширенную информацию о занимаемой оперативной памяти (MemTotal, MemFree, Buffers, Cached, SwapCached,HighTotal, HighFree, LowTotal и т. д.);

# grep SwapTotal /proc/meminfo

# Показать размер раздела выделенного под sw

 

# watch -n1 'cat /proc/interrupts'

# Показать информацию о прерываниях;

# free -m

# Информация о используемой и свободной ОЗУ и Swap-файле (-m указывает, что отображать нужно в Мб);

# lsusb -tv

# Показать обнаруженные USB-устройства;

# [sudo] dmidecode

# Показать информацию о версии BIOS компьютера;

 

# pwd

# Выводит текущий путь;

# ls

# Выводит список файлов и каталогов по порядку;

# ls -laX

# Выводит форматированный список всех файлов и директорий, включая скрытые;

 

# cd

# Переход в домашнюю директорию;

 

# cd /home

# Переход в директорию /home;

# touch /home/primer2

# Создание пустого файла /home/primer2;

# cat /home/primer2

# Показать содержимое файла /home/primer2;

# tail /var/log/messages

# Выводит конец файла. Удобно при работе с логами и большими файлами;

 

# nano /home/primer2

# Редактирование файла /home/primer2;

# gedit /home/primer2

# Вторая команда Linux для редактирования файла;

# echo "Последняя строчка" | sudo tee -a /home/primer2

# Добавление к концу файла "Последняя строчка" в файл /home/primer2;

# cp /home/Mut@NT/primer.txt /home/primer.txt

# Копирует /home/Mut@NT/primer.tx в home/primer.txt;

# ln -s /home/Mut@NT/primer.txt /home/primer

# Cоздает символическую ссылку /home/primer к файлу /home/Mut@NT/primer.txt;

# mkdir /home/Mut@NT/shaman

# Создание директории с именем shaman;

# rmdir /home/Mut@NT/shaman

# Удаление директории с именем shaman;

# rm -rf /home/Mut@NT/shaman

# Удаление директории с вложенными фалами;

# cp -la /dir1 /dir2

# Копирование директорий;

# mv /dir1 /dir2

# Переименование директории;

# du -sh /home/Mut@NT/

# Выводит на экран размер заданной директории. Можно использовать для определения размера файлов;

# locate primer

# Поиск всех файлов с именем primer;

 

# uname -a

# Показать версию ядра Linux;

# lsb_release -a

# На экран выводиться информация о версии операционной системы Debian и оснваных на ней дистрибутивах;

 

# cat /etc/SuSE-release

# На экран выводится информация о версии операционной системы SuSE;

# man hier

# Описание иерархии файловой системы (для чего нужна каждая директория в linux);

 

# clear

# Очищение экрана терминала;

# wall Привет

# Отправляет на терминалы других пользователей сообщение "Привет";

# date

# Показывает текущую дату и время;

# cal -3

# Показывает в удобной форме предыдущий, текущий и последующий месяц (типо календарь);

# uptime

# Показать текущее время и работу системы без перезагрузки и выключения;

 

hostname – і'мя комп'ютера

,

export http_proxy=http://your.proxy:port

# змінити змінну оточення http_proxy, для використання інтернету через proxy-сервер;

# Выполнить последнюю команду;

# history | tail -50

# Показать последние 50 набранных команд;

# exit

# Завершить сеанс текущего пользователя;

# passwd

# Меняет пароль текущего пользователя;

# shutdown -h now

# Выход из Linux;

# poweroff

 

# Выход из Linux;

# reboot

 

# Перезагрузка системы;

# last reboot

 

# Cтатистика перезагрузок;

# winecfg

# Настройка Wine - НЕэмулятор WinAPI;

# host itshaman.ru

 

 

Висновок :На даній практичній роботі ми вивчили основні консольні команди для роботи в Linux.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

День перший

PRO це сучасна програма для швидкого і якісного проектування меблів та інтер єру PRO за короткий час дозволяє реалізовувати складні... У програмі PRO можна вести облік кількості використовуваної фурнітури... Візуалізаційні характеристики PRO дозволяють швидко міняти колір предметів кут освітлення в будь проекції гаму...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Робочі столи користувача

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

День перший
Інструкція з техніки безпеки при роботі на комп'ютері:   Загальні вимоги безпеки   Ця інструкція поширюється на персонал

День другий
Тема: системні та стандартні програми, встановлені на ПК з ОС Windows. Їх опис, призначення, область застосування. Хід виконання: "1С: Підприємство&q

CorelDraw
CorelDRAW Graphics Suite X5 - новий графічний пакет, Що дозволяє впевнено просуваті вперед будь-який графічний проект. Точні інструменти, краща на ринку сумісність файлів и оновлен

MicrosoftOffice
Microsoft Office поставляється в декількох редакціях. Відмінності редакцій у складі пакету і ціні. Найповніша з них містить: Microsoft Office Word — т

Splan70
sPlan 7.0 - програма для професійної компоновки електронних мікросхем з величезним вибором як елементів так і вживаного функціоналу до них. Конструювання досить трудомістка справа

TotalComander
Total Commander (раніше WinCmd) - файловий менеджер для Windows ™, на зразок «Провідника Windows». Однак Total Commander використовує інший підхід: у нього дві постійні панелі «плі

Базис70
Базис(основа) - безліч таких векторів у векторному просторі, що будь-який вектор цього простору може бути єдиним чином представлений у вигляді лінійної комбінації векторів з цієї б

Интернет
Microsoft Internet Explorer — графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft. Mozilla Firefox — вільний безкоштовний веб-оглядач з в

Мультимедиа
AIMP - безкоштовний аудіопрогравач із закритим вихідним кодом, написаний на Delphi. The KMPlayer (похідне від Kang Multimedia Player) - програвач звукових і ві

Можливості
Програма для розпізнавання тексту дозволяє швидко і точно, без передруковування, переводити зображення документів і PDF-файли в електронні формати, придатні для редагування (Microsoft Word, Microso

Система
Revo Uninstaller Pro - потужна утиліта для видалення не потрібних програм, встановлених на вашому комп'ютері. Revo Uninstaller має просунутий алгоритм сканування системи до і після

День третій
Тема: Поняття віртуалізації. Недоліки та переваги різних клієнтів віртуалізації (VMware, ESXi, Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V, Oracle VirtualBox..). Віртуаліз

День четвертий
Тема: Існуюча побудова систем віртуалізації в коледжі. Опис та характеристики використовуємих компонентів.   На навчальних ПК використовується програма створ

День п’ятий
Тема: Програма VMware Worstation. Сворення віртуальної машини. Встановлення операційної системи Windows XP на віртуальну машину. Порядок створення віртуальної маши

День шостий
Тема:Налагодження мережевої взаємодії між основною та віртуальною машинами. Використання функцій віддаленого робочого столу віндовс. Підключення до мережі інтернет віртуальної маши

Використання командної консолі в консолі відновлення Windows
Консоль відновлення надає обмежений доступ до файлової системи NTFS і томів FAT та FAT32. Консоль відновлення запобігає завантаженню графічного інтерфейсу користувача Windows (GUI) для відновлення

Bootcfg /redirect useBiosSettings
Можна використовувати такі варіанти параметрів: /add додає інсталяцію ОС Windows до меню завантаження. /rebuild виводить усі інсталяції ОС Windows і д

Dir диск: шлях ім’я_файлу
Ця команда використовується для відображення списку файлів та підпапок певної папки. У синтаксисі цієї команди диск:шлях ім’я_файлу вказує диск, папку та файли, які потрібно відобрази

Diskpart /add/deleteім’я_пристрою ім’я_диска ім’я_розділу розмір
Ця команда використовується для керування розділами на томах жорсткого диска. Можна використовувати такі варіанти параметрів: /add створює новий розділ. /delet

Expand джерело [/F:filespec] /D
Ця команда використовується для розпакування файлів. У синтаксисі команди джерело вказує файл, який потрібно розпакувати, а призначення задає папку або ім’я для нового файлу. Якщо при

FIXBOOT
fixboot ім’я_диска: Ця команда використовується для записування нового коду завантажувального сектора ОС Windows у системному розділі. У синтаксисі команди ім’я_

Type ім’я_файлу
Команда type використовується для відображення текстового файлу. Видалення консолі відновлення: 1. Відкрийте папку «Мій комп'ютер»

Встановлення консолю відновлення

Резервне копіювання і відновлення
Резервне копіювання (архівування) - процес створення копій даних для використання з метою відновлення у разі їх втрати. Як правило, відновлення даних з резервної копії необхідно у двох вип

Клонування диска
В ході цієї операції виконується перенос або копіювання всього вмісту одного диска на інший диск. Наприклад, це може бути необхідно при установці диска більшої ємності. Результат - два ідентичних д

Алгоритм вибору місця збереження резервної копії
У функції моментально захисту вибір сховища для резервної копії здійснюється за наступним алгоритмом. 1. Перш за все підраховується обсяг простору, необхідного для роботи моментально захис

Головний екран
При запуску Програми Acronis True Image Home 2011 відкрівається головний екран, Що надає швидкий доступ практично до Всіх функцій прогр. ЯКЩО ще не Було Створено Ні однієї резервної копії,

Відновлення даних
Мета резервного копіювання даних - відновлення даних з резервної копії, якщо вихідні файли втрачені з якоїсь причини, наприклад через випадкового видалення файлів, відмови обладнання, пожежі або кр

ОС Windows 7
З виходом Windows 7 багато ІТ-фахівців й домашніх користувачів знайдуть у цій операційній системі безліч нових функцій і можливостей, які були відсутні в попередніх ОС Windows. Найбільша ж кількіст

WIM-Образ
Корінна відмінність в установці Windows 7 у порівнянні з Windows XP полягає в тому, що вона виробляється з використанням файлів у форматі WIM (Windows Image Format). Дистрибутив складається із прог

Файл відповідей
Файл відповідей являє собою сценарій відповідей на серію діалогових вікон графічного інтерфейсу установки системи, надаючи програмі установки всю інформацію, що користувач уводить вручну під час ст

Нтеграція відновлень ОС і драйверів
До питання інтеграції драйверів і відновлень операційної системи можна підійди із двох сторін. З одного боку, можна встановити їх у режимі аудита, а потім зберегти WIM-образ системи. З іншої, можна

Розгортання операційних систем за допомогою Configuration Manager
При запуску консолі диспетчера конфігурацій розгортання операційних систем і відкритті вікна керування комп'ютером, можна помітити нову зону для розгортання операційної системи.

День 11
Тема:Ознайомлення з серверними операційними системами Windows Server. План: 1. Ознайомлення з серверними ОС компанії Microsoft. 2. Короткі відомості про

Ролі Active Directory
За допомогою Active Directory замовники можуть управляти посвідченнями та взаємовідносинами, що формують мережу організації. Служби Active Directory інтегровані з Windows Server 2008 R2, можуть вик

Служби Терміналів
У Windows Server 2008 відбулося значне оновленняСлужб Терміналів(Terminal Services). Служби Терміналівтепер підтримує Remote Desktop Protocol 6.0. Найпомітніше удосконалення, назване

Windows PowerShell
  Windows Server 2008 — перша операційна система Windows, випущена з вбудованим Windows PowerShell, розширюваної оболонкою з інтерфейсом командного рядка і супутнім мовою сценаріїв, р

Самовідновлююча NTFS
Якщо в попередніх версіях Windows операційна система виявляла помилки у файловій системі томи NTFS, вона відзначала тому як «брудний»; виправлення помилок на томі не могло бути виконане негайно. З

Windows System Resource Manager
Диспетчер системних ресурсів Windows (Windows System Resource Manager) Адміністративне засіб WSRM, що дозволяє керувати ресурсами сервера з метою рівномірного розподілу робочого навантаження між ро

Загальні відомості про ОС Linux.
Linux - вільно розповсюджуване ядро Unix-подібної системи, написане Линусом Торвальдсом за допомогою великого числа добровольців по всій Мережі. Linux має усі властивості су

Ключові риси LINUX.
  ü Багатозадачна операційна система, захищеного 32-х розрядного режиму, у її складі немає 16-ти розрядного коду, крім підпрограми завантаження. ü Передова 32[64 дл

Система X Window
  Система X Window версії 11 (далі X Window або Х11) – це бібліотека графічних програм, що використовується для створення графічного інтерфейсу користувача в операційній системі Linux

Менеджери вікон
  Менеджер вікон (інша назва – диспетчер вікон, адміністратор вікон) – це Х-клієнт, який дає можливість керувати вікнами прикладних і системних програм: змінювати їх розміри, переміща

Менеджери дисплея
  Менеджер дисплея вкликається автоматично при завантаженні системи X Window. Цей Х-клієнт відповідає за реєстрацію користувачів в системі. Таким чином, при введенні login та пароля,

Висновок.
За час проведений на цій практиці я набув навичок у працюванні з комп’ютером на більш доскональному рівні. Я ознайомився з основними програмами які встановлені на комп’ютерах в моєму коледжі.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги