Контрольні тести

1. Навчально-дослідна зона школи складає: а) 6-10%; б) 10-20%; в) 20-30%; г) 30-40%; д) 40-50% загальної площі школи.

2. При розміщені класів та кабінетів у двоповерховій будівлі загальноосвітньої школи на першому поверсі передбачається розташування 1-4х класів, майстерень для уроків праці, медичного блоку, їдальні, спортзалу та кабінетів для учнів 10-12 класів. Які порушення допущені в даному випадку?

а) розташування на 1 поверсі 1-4х класів; б) розташування на 1 поверсі майстерень для уроків праці; в) розташування на 1 поверсі медичного блоку; г) розташування на 1 поверсі їдальні; д) розташування на 1 поверсі спортзалу; е) розташування на 1 поверсі кабінетів для учнів 10-12 класів.

3. На першому поверсі загальноосвітньої школи обладнали клас для трудового навчання учнів у якому розмістили 30 верстатів у два ряди при лівобічному природному освітленні, є окремі гардероб і туалет. Які недоліки допущенні при обладнанні класу трудового навчання?

а) кількість верстатів; б) розташування верстатів у 2 ряди; в) розташування майстерні на 1 поверсі; г) наявність природного освітлення з лівого боку; д) організація окремого туалету та гардеробу.

4. Для будівництва міської загальноосвітньої школи слід обрати оптимальний тип забудови для компактного навчання трьох паралелей класів для дітей одного віку. Запропонуйте оптимальну систему архітектурно-композиційного рішення (систему забудови)?

а) блочно-секційна; б) змішана; в) компактна; г) децентралізована; д) централізована.

5. У середній загальноосвітній школі з кабінетною системою навчання кабінети 5-9 класів розташовані на 3 поверсі, на другому поверсі – 10-12 класів із розрахунку 2 кабінети на один предмет, а класні кімнати для учнів 1-4 класів розміщені на першому поверсі в окремому блоці. Укажіть на порушення санітарно-гігієнічних правил при взаєморозташуванні навчальних приміщень:

а) розташування кабінетів 5-9 класів на останньому поверсі; б) кількість кабінетів на один предмет; в) розташування 1-4 класів на першому поверсі; г) розташування 1-4 класів у окремому блоці; д) розташування кабінетів 10-12 класів на другому поверсі.

6. Кут розглядання дошки, для дітей, що сидять за першими партами має бути не менше: а) 150; б) 250: в) 300; г) 350; д) 400.

7. Для правильного підбору учнівських меблів визначається довжина стегна і відміряється його 2/3 довжини. Який розмір шкільних меблів при цьому встановлюється?

а) глибина сидіння; б) висота сидіння; в) дистанція спинки; г) висота спинки стола; д) диференція.

8. На занятті з гігієни студент оцінив відстань від заднього краю кришки парти до спинки стільця яка перевищує передньозадный розмір грудної клітки учня 7 класу на ширину його долоні. Який основний розмір парти був визначений при цьому: а) дистанція спинки; б) диференція; в) глибина сидіння; г) висота спинки; д) рельєф сидіння.

9. Учнівські столи групи 1 розраховані для дітей, що мають ріст:
а) до 115 см; б) до 120 см; в) до 130 см; г) до 145 см; д) до 160 см.

10. З метою профілактики розвитку патології зору (міопії) у дітей, в класі при 3-х рядному розташуванні парт, відстань від дошки до першої парти повинна становити не менше як __ (м): а) 1,0; б) 1,5; в) 2,0; г) 2,5; д) 3,0; е) 3,5.