Тестові завдання

1. У фізіотерапевтичному кабінеті пацієнт знаходиться на відстані 1 м від штучного джерела УФ випромінювання. Скільки часу необхідно проводити опромінювання пацієнта для отримання профілактичної дози, якщо попередньо визначена біодоза на стандартній відстані 0,5 м становить 1 хв.

А. 0,25 хв.; В. 0,5 хв.;

С. 1 хв.; D. 2 хв.; Е. 4 хв.

2. З профілактичною метою пацієнту фізіотерапевтичного відділення призначений курс УФ опромінення у фотарії. Попередньо потрібно визначити індивідуальну біодозу. Укажіть пристрій, який використовується з цією метою:

А. Уфіметр; В. Ерметр; С. Біодозиметр Горбачова;
D. Ультрафіолетметр; Е. Піранометр.

3. У фізіотерапевтичному відділенні стоматологічної поліклініки потрібно організувати контроль рівня довгохвильового УФ випромінювання. Який прилад використовується в цій ситуації?

А. Актинометр; В. Анемометр;

С. Ерметр; D. Ергограф; Е. Піранометр.

4. З метою забезпечення належного рівня стерильності стоматологічного інструментарію у процесі лікування пацієнта із хронічним гінгівітом застосовується штучне джерело УФ випромінювання. Вкажіть діапазон довжини хвилі (нм) необхідний для досягнення оптимального ефекту:

А. 160-180; В. 180-200;

С. 200-220; D. 220-250; Е. 250-270.

5. Установлено, що через 18 год. після опромінення лампою ЛЕ-30 еритема на шкірі передпліччя пацієнта фізіотерапевтичного відділення з’явилась під 5 віконечком біодозиметра. Укажіть значення біодози:

А. 2 хв.; В. 3 хв.;

С. 4 хв.; D. 5 хв.; Е. 6 хв.