Тестові завдання

1. У радіологічній лабораторії необхідно екранувати робоче місце рентген-лаборанта від β-випромінювання. Які матеріали Ви запропонуєте?

A. Залізобетон; B. Свинець; C. Парафін;

D. Просвинцьовану гуму; E. Алюміній.

2. Ефективну дозу опромінення лікар-рентгенолог за рік отримав у 2 рази нижчу, ніж допустима. При цьому він працював 50 робочих тижнів по 30 годин на тиждень. На Вашу думку, найбільша роль від зовнішнього опромінення лікаря належала захисту:

A. Захисту кількістю;

B. Захисту часом;

C. Захисту відстанню;

D. Захисту екрануванням;

E. Індивідуальному захисту.

3. Пожежники, під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС отримали високу дозу опромінення організму. У лікарні було встановлено чітку залежність важкості уражень від дози опромінення організму. Назвіть характер уражень організму.

A. Стохастичні ефекти;

B. Сомато-стохастичні ефекти;

C. Детерміністичні ефекти;

D. Генетичні порушення;

E. Хромосомні аберації.

4. Увібрана доза біологічними об’єктами для α-випромінювання становить 0,001 Гр, для β-електронного – 0,02 Гр, для β-позитронного – 0,03 Гр, для γ-випромінювання 0,04 Гр, для рентгенівського 0,05 Гр. У якому випадку еквівалентна доза буде найбільшою?

A. Для α-випромінювання;

B. Для β-електронного випромінювання;

C. Для β-позитронного випромінювання;

D. Для γ-випромінювання;

E. Для рентгенівського випромінювання;

5. Оператор, котрий працював з закритими джерелами іонізуючого випромінювання активністю 2 мг/екв, отримав за тиждень дозу опромінення 0,8 мЗв. Виявлено порушення тривалості роботи упродовж тижня. Для забезпечення допустимої дози опромінення необхідно скоротити тривалість робочого тижня на:

A. 20 %; B. 50 %; C. 100 %;

D. 150 %; E. 200 %.