Контрольні тести

1. Діапазон довжини хвиль видимого частини сонячного спектра становить …..(нм): а) 760 - 4000; б) 400 - 760; в) 290 - 400; г) 280 - 315.

2. Коефіцієнт природного освітлення на постійних робочих місцях у всіх стоматологічних кабінетах повинен бути не менше:

а) 0,5%, б) 1%; в) 1,5%;; г) 2%; д) 2,5%;.

3. Кут падіння світлових променів на робоче місце зубного техніка повинна бути не менше: а) 5°; б) 15°; в) 27°; г) 30°; д) 45°.

4. Кут падіння світлових променів на робоче місце - це:

а) кут між робочою поверхнею та лінією до проекції на вікно верхнього краю протилежного будинку; б) кут між лініями від робочого місця до верхнього краю вікна та до проекції на вікно верхнього краю протилежного будинку; в) кут між робочою поверхнею та лінією до верхнього краю вікна; г) кут між лінією від робочого місця до верхнього краю вікна та світильника; д) кут між горизонтальною лінією, проведеною від центра робочого місця до вікна, та лінією з тієї ж точки на поверхні стола до верхнього краю вікна.

5. Коефіцієнт природного освітлення (КПО) - це:

а) щільність світлового потоку на освітлюваній поверхні; б) відношення площі вікон до площі підлоги; в) процентне відношення природної освітленості горизонтальної поверхні у приміщенні до одночасної освітленості розсіяним світлом небосхилу під відкритим небом (на тій самій горизонталі з захистом від прямих сонячних променів); г) природна освітленість, яка припадає на площу 1 м2; д відношення природної освітленості в середині приміщення до площі підлоги.

6. Світловий коефіцієнт - це:

а) відношення площі заскленої поверхні одного вікна до площі підлоги; б) відношення площі заскленої поверхні вікон (без рам) до площі підлоги; в) відношення площі всіх вікон до площі підлоги; г) відношення освітленості у приміщенні і назовні; д) відношення природної освітленості в середині приміщення до площі підлоги.

7. Недостатнє освітлення приміщень зумовлює: а) нервово-емоційні зрушення; б) зниження резистентності капілярів; г) порушення постави; д) астигматизм; є) ксерофтальмію; ж) зниження апетиту; з) міопію.

8. Які внутрішні фактори впливають на природне освітлення приміщень:

а) орієнтація вікон; б) наявність будівель, дерев; в) кількість вікон, їх конструкція; г) якість та чистота скла; д) наявність квітів, фіранок; е) клімат місцевості; є) яскравість (відбиваюча здатність стін, стелі, меблів); ж) висота підвіконня, висота вікна; з) географічна широта.

9. Які фактори впливають на рівень штучної освітленості:

а) площа приміщення; б) висота підвішування світильників; в) висота приміщення; г) кут отвору; д) відстань між світильниками в горизонтальній площині; е) кут падіння; є) проекція небосхилу; ж) орієнтація вікон; з) наявність квітів, фіранок; к) освітлювальна арматура.