Зміст теми

Джерела забруднення повітря приміщень комунально-побутового, громадського, виробничого призначення та приміщень лікувально-профілактичних закладів, в тому числі стоматологічного профілю. Критерії та показники забруднення повітря (фізичні, хімічні, бактеріологічні). Окиснюваність повітря та діоксид вуглецю як чутливі непрямі показники антропогенного забруднення повітря. Вплив різних концентрацій вуглекислого газу на організм людини. Принцип визначення вуглекислого газу в повітрі приміщень за методом Лунге-Цекендорфа.

Хімічні фактори виробничого середовища. Виробнича токсикологія. Поняття про токсичність і небезпечність речовин, кумуляцію та її види. Віддалені наслідки впливу шкідливих речовин на організм людини (онкогенна, мутагенна, гонадотоксична, тератогенна та ембріотоксична дії) та алергенна дія, їхня профілактика.

Виробничий пил, його класифікація, профілактика шкідливої дії. Біологічні фактори у виробництві, профілактика їхньої несприятливої дії.

Вентиляція приміщень, її види, гігієнічне значення вентиляції приміщень. Показники ефективності вентиляції. Необхідний та фактичний об’єм і кратність вентиляції, методи визначення. Кондиціонування повітря.