Навчальні практичні завдання

(основний етап заняття 70%)

1. Оцінити фактичне харчування індивідуума і зіставити з індивідуальними потребами в енергії та харчових речовинах (з навчальною метою кожний студент оцінює свій добовий раціон харчування):

а) записати одноденне фактичне меню і на його основі скласти меню-розкладку раціону за кожний прийом їжі на сніданок, обід, вечерю (необхідно вказати й окремі харчові продукти, котрі споживаються за день – хліб, печиво, молоко та молокопродукти, зелень, яблука та інші фрукти, морозиво тощо);

б) обчислити нутрієнтний склад і енергоцінність фактичного добового раціону, користуючись таблицями хімічного складу харчових продуктів. Остаточний нутрієнтний склад і енергоцінність раціону обчислити з урахуванням узагальнених величин втрат харчових речовин при тепловій обробці.

в) провести гігієнічну оцінку раціону за показниками, наведеними у додатку, звернути увагу на середньодобовий продуктовий набір, різноманітність, поєднання і чергування продуктів і страв;

г) зіставити отримані показники раціону харчування з індивідуальними потребами в енергії і харчових речовинах, котрі було розраховано на попередньому занятті, дані записати в таблицю, зробити висновки, провести корекцію раціону.