рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

КОРОТКИЙ СЛОВНИК ТЕРМІНІВ

КОРОТКИЙ СЛОВНИК ТЕРМІНІВ - раздел Образование, АДМІНІСТРАТИВНЕ СУДОЧИНСТВО Адміністративна Справа (Справа Адміністративної Юрисдикції) ...

Адміністративна справа (справа адміністративної юрисдикції) — 1) форма об’єктивізації (зовнішній вираз, матеріальна оболонка) будь-якого питання, яке вирішується шляхом застосування норм адміністративного права і прийняття владного рішення компетентним суб’єктом; 2) переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб’єкт, який основі законодавства здійснює владні функції.

Адміністративна юрисдикція — 1) у широкому розумінні це юридично оформлене право компетентного суб’єкта здійснювати свої функції щодо об’єктів, структур, сфер. Наприклад: юрисдикція України щодо штучних островів; реєстрація банку в юрисдикції, де він фактично не знаходиться; 2) у вузькому розумінні це підсудність (підвідомчість) справ.

Адміністративна юстиція гарантований державою та закріплений чинним національним законодавством спеціально-правовий спосіб захисту фізичними та юридичними особами своїх прав та інтересів від неправомірних дій, бездіяльності суб’єктів владних повноважень (органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб), який полягає у судовому розгляді та вирішенні публічно-правових спорів системою адміністративних судів.

Адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства.

Адміністративний позов – звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод, та інтересів у публічно-правових відносинах.

Адміністративний процес - правовідносини, що складаються під час здійснення адміністративного судочинства.

Адміністративний суд — суд загальної юрисдикції, до компетенції якого Кодексом адміністративного судочинства віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

Відповідач – суб’єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Позивач – особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб’єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява.

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами.

Принципами здійснення правосуддя в адміністративних судах є:

- верховенство права;

- законність;

- рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом;

- змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі;

- гласність і відкритість адміністративного процесу;

- забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень адміністративного суду;

- обов'язковість судових рішень.

Публічна адміністрація — 1) сукупність органів, які утворюються для здійснення (реалізації) публічної влади; 2) система організаційно-структурних утворень, які на законних підставах набули владних повноважень для реалізації публічних інтересів.

Скарга — звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень;

Треті особи – учасники адміністративного процесу, які вступають чи залучаються до цього процесу у будь-який час, до його завершення, з метою реалізації власних специфічних інтересів, повністю або частково відмінних від інтересів сторін.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

АДМІНІСТРАТИВНЕ СУДОЧИНСТВО

УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ... Кафедра господарського права...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: КОРОТКИЙ СЛОВНИК ТЕРМІНІВ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Ужгород – 2013
Адміністративне судочинство:Навчально-методичний посібник. – Ужгород: Видавництво Ужгородського національного університету, 2013. Укладачі:  

ОСНОВНІ КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ
  Знання студентів оцінюються за 100-бальною шкалою, передбаченою Болонським навчально-освітнім процесом. Оцінювання знань студентів здійснюється на основі результатів:

З навчальної дисципліни Адміністративне судочинство
Назви змістових модулів і тем Кількість годин денна форма Заочна форма усього у тому

Тема 3. Адміністративна юрисдикція і підсудність адміністративних справ.
Поняття предмету адміністративної юрисдикції. Поняття публічно- правових спорів та їх види. Межі предмету адміністративної юрисдикції. Предмет адміністративної і конституційної юрисдикції. Предмет

Тема 4. Провадження в суді першої інстанції.
Порядок та умови відкриття провадження в адміністративній справі. Підстави для відмови у відкритті провадження та правові наслідки відмови судом у прийняття заяви. Мета та зміст с

Тема 8. Перегляд судових рішень в адміністративному судочинстві.
Суд, який переглядає судові рішення за винятковими обставинами. Підстави для провадження за винятковими обставинами. Строк оскарження за винятковими обставинами. Порядок провадження за винятковими

Тема 9. Процесуальні питання, пов’язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах. Заходи процесуального примусу.
Право на звернення до адміністративного суду. Відкриття провадження в адміністративній справі. Відмова у відкритті провадження в адміністративній справі. Підготовка справи до судового розгляду. Мир

ТЕМАТИКА СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
  Однією з форм самостійної роботи студентів є семінарське заняття. Семінар – форма навчального заняття, коли викладач організовує дискусію навколо попередньо визначених тем. Готуючис

Тема 1. Загальні положення адміністративного судочинства
1. Предмет і завдання адміністративного судочинства. 2. Характеристика Кодексу адміністративного судочинства. 3. Основні принципи здійснення правосуддя в адміністративних судах.

Тема 3. Адміністративна юрисдикція і підсудність адміністративних справ.
1 Юрисдикція адміністративних судів. 2. Предметна підсудність адміністративних справ. 3. Територіальна підсудність.   Література:

Тема 4. Провадження в суді першої інстанції.
Семінарське заняття №1 (2 год.): 1. Відмова у відкритті провадження. 2. Ухвалення судового рішення. 3. Види судових рішень  

Тема 5. Учасники адміністративного судочинства
1. Поняття учасника адміністративного судочинства 2. Права та обов’язки сторін у адміністративному судочинстві 3. Права та обов’язки інших учасників адміністративному судочинстві

Тема 6. Докази, судові витрати, строки в адміністративному судочинстві.
Семінарське заняття №1 (2 год.): 1. Показання свідків, висновки експертів, речові докази в адміністративному судочинстві 2. Принцип офіційності в адміністративном

Тема 7. Особливості провадження в окремих категоріях адміністративних справ.
1. Порядок вирішення спорів з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби. 2. Порядок вирішення спорів, що виникають з адміністративних дог

Тема 8. Перегляд судових рішень в адміністративному судочинстві.
1. Поняття та значення апеляційного і касаційного оскарження судових актів. 2. Предмет оскарження за винятковими обставинами. 3. Предмет оскарження за нововиявленими обставинами.

Тема 9. Процесуальні питання, пов’язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах. Заходи процесуального примусу.
1. Поняття та ознаки виконання судових рішень в адміністративних справах 2. Процедура та особливості виконання судових рішень в адміністративних справах. 3. Поняття процесуального

ОРІЄНТОВНА ТЕМАТИКА РЕФЕРАТІВ
Реферат є письмовою роботою студентів. Робота над рефератом передбачає: поглиблене вивчення обраної теми, опрацювання наукової літератури, оволодіння навичками логічного узагальнення матеріалу.

ПИТАННЯ ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ
  1.Поняття і завдання адміністративної юстиції. 2. Адміністративне судочинство і адміністративний процес. 3. Адміністративна юстиція в Україні: історичний аспект.

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
  Нормативно-правові акти: 1. Конституція України : Прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 р. (зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги