рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

АДМІНІСТРАТИВНЕ СУДОЧИНСТВО

АДМІНІСТРАТИВНЕ СУДОЧИНСТВО - раздел Образование, Міністерство Освіти І Науки України ...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Кафедра господарського права

 

АДМІНІСТРАТИВНЕ СУДОЧИНСТВО

Навчально-методичний посібник

Ужгород – 2013

Укладачі:   Ярема Василь Іванович,доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри господарського права Ужгородського…

ЗМІСТ

Вступ………………………………………………………………………….4

Основні критерії оцінювання знань студентів…………………………..6

Тематичний план……..…………………………………………………….7

Зміст дисципліни за модулями……………………………………………9

Тематика семінарських занять…………………………………………...12

Орієнтовна тематика рефератів…………………………………………..25

Питання підсумкового контролю знань студентів……………………...28

Орієнтовні тестові завдання для модульного контролю……………….30

Рекомендована література………………………………………………..41

 

 

ВСТУП

 

Із проголошенням незалежності України відбулися значні державно-політичні перетворення, запроваджено нові інституції, змінено пріоритети діяльності органів влади. Становлення України як правової держави передбачає і якісно новий рівень судового захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на еонові законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Важливе місце у цій діяльності належить системі адміністративних судів України, розбудова та діяльність якої здійснюється відповідно до вимог Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про судоустрій та статус суддів».

Ці та інші реформаційні процеси, які відбувалися у сфері судової влади і відповідного законодавства, обумовлюють потребу у ґрунтовному дослідженні особливостей функціонування та здійснення правосуддя адміністративними судами. Тому вивчення системи та особливостей здійснення правосуддя адміністративними судами України наразі є невід'ємною складовою процесу засвоєння студентами вищих навчальних закладів юридичного профілю таких фундаментальних дисциплін, як «Судові та правоохоронні органи України», «Конституційне право», «Адміністративне право», «Адміністративне судочинство». У свою чергу оволодіння теоретичними положеннями зазначених предметів та набуття відповідних практичних навичок студентами є необхідною умовою для отримання ними освітньо-кваліфікаційного рівня у галузі юриспруденції та здійснення у майбутньому ними якісного правосуддя в адміністративних судах.

Навчально-методичні матеріали подані таким чином, що студент має опрацювати викладений теоретичний матеріал, проаналізувати висновки та закріпити вивчене.

Для закріплення вивчення матеріалу, з метою додаткового поглиблення опрацювання тем адміністративного судочинства пропонується відповідний перелік основної та додаткової нормативно-правової, наукової та навчальної літератури. Форма підсумкового контролю - залік.

Предметомнавчальної дисципліни виступає сукупність суспільних відносин, які складаються в процесі організації і діяльності адміністративних судів, здійснення адміністративного судочинства в Україні.

Метанавчальної дисципліни полягає у формуванні теоретичних знань та практичних навичок щодо правового регулювання суспільних відносин, які складаються в процесі організації і діяльності адміністративних судів, здійснення адміністративного судочинства в Україні.

У відповідності до мети формулюються наступні завдання:

- вивчення чинного судового адміністративно-процесуального законодавства України;

- здобуття основоположних знань з адміністративного судочинства України;

- набуття навичок застосування отриманих теоретичних знань з адміністративного судочинства в практичній діяльності;

- ознайомлення з дискусійними питаннями теорії та практики адміністративного судочинства.

 

В результаті вивчення дисципліни Адміністративне судочинство студенти повинні знати:

- поняття та принципи судового адміністративного процесу;

- порядок організації адміністративного судочинства;

- адміністративно-процесуальний статус учасників адміністративного судочинства;

- порядок провадження в адміністративному суді першої інстанції;

- особливості провадження в окремих категоріях адміністративних справ;

- порядок перегляду судових рішень;

- порядок виконання судових рішень в адміністративних справах.

 

Студенти повинні вміти:

- використовувати набуті знання у вирішенні професійних завдань;

- застосовувати норми Кодексу адміністративного судочинства України в конкретних правових ситуаціях;

- тлумачити положення окремих статей Кодексу адміністративного судочинства України;

- визначати підвідомчість адміністративних справ;

- складати адміністративно-процесуальні документи.

 

ОСНОВНІ КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

Знання студентів оцінюються за 100-бальною шкалою, передбаченою Болонським навчально-освітнім процесом. Оцінювання знань студентів здійснюється на основі результатів: - поточного контролю знань;

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН

З навчальної дисципліни Адміністративне судочинство

 

ЗМІСТ ДИСЦИПЛІНИ ЗА МОДУЛЯМИ

Модуль І

Тема 1. Загальні положення адміністративного судочинства

 

Адміністративна юстиція як передумова утвердження верховенства права. Поняття і завдання адміністративної юстиції. Світові моделі адміністративної юстиції. Запровадження адміністративної юстиції в Україні: історія та сучасність. Поняття адміністративного судочинства. Завдання та принципи адміністративного судочинства. Кодекс адміністративного судочинства України: предмет регулювання; структура: основні поняття.

 

Тема 2. Організація адміністративного судочинства

Загальна характеристика адміністративної юстиції сучасної України. Співвідношення понять адміністративної юстиції та адмініст¬ративної юрисдикції . Адміністративне судочинство як складова адміністративної юстиції. Адміністративне судочинство як складова адміністративної юстиції. Судові виклики та інші повідомлення. Склад суду та відводи у адміністративному судочинстві

 

Тема 3. Адміністративна юрисдикція і підсудність адміністративних справ.

 

Тема 4. Провадження в суді першої інстанції.

Підстави для відмови у відкритті провадження та правові наслідки відмови судом у прийняття заяви. Мета та зміст стадії підготовки справи до судового засідання. Примирення… Попереднє судове засідання: мета та порядок проведення.

Тема 5. Учасники адміністративного судочинства

Загальна характеристика учасників адміністративного процесу. Поняття адміністративно-процесуальної правосуб’єктності. Сторони в адміністратив-ному провадженні: позивач та відповідач. Правовий статус третіх осіб. Правовий статус осіб, які обслуговують позовне провадження. Правовий статус свідка, експерта та спеціаліста в адміністративно-позовному провадженні.

Модуль ІІ

Тема 6. Докази, судові витрати, строки в адміністративному судочинстві.

Докази в адміністративному судочинстві. Судові витрати в адміністративному судочинстві. Строки в адміністративному судочинстві. Показання свідків, висновки експертів, речові докази в адміністративному судочинстві. Принцип офіційності в адміністративному судочинстві. Джерела доказів в адміністративному судочинстві. Обчислення процесуальних строків. Поновлення та продовження процесуальних строків.

Тема 7. Особливості провадження в окремих категоріях адміністративних справ.

Право на звернення до адміністративного суду. Відкриття провадження в адміністративній справі. Відмова у відкритті провадження в адміністративній справі. Підготовка справи до судового розгляду. Судові рішення за наслідками підготовчого провадження. Судовий розгляд справи. Зупинення провадження в адміністративній справі. Закриття провадження у справі. Заходи процесуального примусу.

 

Тема 8. Перегляд судових рішень в адміністративному судочинстві.

Підстави для провадження за нововиявленими обставинами. Строк звернення про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами. Вимоги до заяви…

Тема 9. Процесуальні питання, пов’язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах. Заходи процесуального примусу.

     

ТЕМАТИКА СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

Однією з форм самостійної роботи студентів є семінарське заняття. Семінар – форма навчального заняття, коли викладач організовує дискусію навколо… Підготовка до семінарського заняття включає: 1) з’ясування логічної послідовності питань, що визначені у темі;

Модуль І

Тема 1. Загальні положення адміністративного судочинства

2. Характеристика Кодексу адміністративного судочинства. 3. Основні принципи здійснення правосуддя в адміністративних судах.  

Тема 3. Адміністративна юрисдикція і підсудність адміністративних справ.

2. Предметна підсудність адміністративних справ. 3. Територіальна підсудність.  

Тема 4. Провадження в суді першої інстанції.

1. Відмова у відкритті провадження. 2. Ухвалення судового рішення. 3. Види судових рішень

Тема 5. Учасники адміністративного судочинства

2. Права та обов’язки сторін у адміністративному судочинстві 3. Права та обов’язки інших учасників адміністративному судочинстві  

Модуль ІІ

 

Тема 6. Докази, судові витрати, строки в адміністративному судочинстві.

1. Показання свідків, висновки експертів, речові докази в адміністративному судочинстві 2. Принцип офіційності в адміністративному судочинстві 3. Джерела доказів в адміністративному судочинстві

Тема 7. Особливості провадження в окремих категоріях адміністративних справ.

2. Порядок вирішення спорів, що виникають з адміністративних договорів. 3. Порядок вирішення спорів за адміністративним позовом суб‘єкта владних…  

Тема 8. Перегляд судових рішень в адміністративному судочинстві.

2. Предмет оскарження за винятковими обставинами. 3. Предмет оскарження за нововиявленими обставинами.  

Тема 9. Процесуальні питання, пов’язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах. Заходи процесуального примусу.

2. Процедура та особливості виконання судових рішень в адміністративних справах. 3. Поняття процесуального примусу в адміністративному судочинстві  

ОРІЄНТОВНА ТЕМАТИКА РЕФЕРАТІВ

Реферат є самостійною роботою, яка має виявити здатність студентів розумітися у правових питаннях, систематизувати теоретичних матеріал з обраної… Думки інших авторів та цитати повинні мати посилання на джерела у… Тема реферату обирається студентом самостійно. Як правило, вона має висвітлювати найважливіші правові проблеми і вибір…

ПИТАННЯ ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

1.Поняття і завдання адміністративної юстиції. 2. Адміністративне судочинство і адміністративний процес. 3. Адміністративна юстиція в Україні: історичний аспект.

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

Нормативно-правові акти: 1. Конституція України : Прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 р.… № 30. – Ст. 141.

Internet - ресурси

1. http://www.rada.kiev.ua/ - Верховна Рада України

2. http://www.guds.gov.ua – Головне управління державної служби України

3. http://www.naiau.kiev.ua – Національна академія внутрішніх справ України

4. http://www.kmu.gov.ua – Кабінет Міністрів України

5. http://www.nau.kiev.ua – Нормативні акти України

6. http://www.scourt.gov.ua – Верховний суд України

7. http://www.vasu.gov.ua - Вищий адміністративний суд України

КОРОТКИЙ СЛОВНИК ТЕРМІНІВ

Адміністративна юрисдикція — 1) у широкому розумінні це юридично оформлене право компетентного суб’єкта здійснювати свої функції щодо об’єктів,… Адміністративна юстиція –гарантований державою та закріплений чинним… Адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у…

– Конец работы –

Используемые теги: адміністративне, судочинство0.052

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: АДМІНІСТРАТИВНЕ СУДОЧИНСТВО

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН ДИСЦИПЛІНИ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ. РОБОЧА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
Навчально методичний посібник призначений для надання допомоги студентам які вивчають дисципліну Адміністративне право України та спецкурси... ББК Укр я... К УДК...

З курсу Адміністративне судочинство
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ... Затверджую...

НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ... Кафедра адміністративного права і процесу... НАВЧАЛЬНО МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКС...

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ МОЛОДІ... ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВА...

Навчальна програма курсу Адміністративне право України
Навчальна програма курсу... Адміністративне право України... для бакалаврів спеціалістів Київ...

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
ЗМІСТ... Слово до... Вступ до академічного курсу РОЗДІЛ...

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ... Імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО... АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ...

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРОЦЕСУАЛЬНЕ ПРАВО
Б Ф Демський... АДМІНІСТРАТИВНЕ... ПРОЦЕСУАЛЬНЕ...

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО
імені Е О Дідоренка... Кафедра адміністративного права та адміністративної діяльності...

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
Прикарпатський національний університет... імені Василя Стефаника... Юридичний інститут Ославський М І...

0.029
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам