ТЕМАТИКА СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

 

Однією з форм самостійної роботи студентів є семінарське заняття. Семінар – форма навчального заняття, коли викладач організовує дискусію навколо попередньо визначених тем. Готуючись до семінарського заняття і виступаючи на ньому, студент набуває вмінь обґрунтовувати і формулювати свої думки, удосконалює навички публічного виступу, ведення дискусій, виявляє свої знання та вчиться їх відстоювати.

Підготовка до семінарського заняття включає:

1) з’ясування логічної послідовності питань, що визначені у темі;

2) перегляд конспектів лекцій тих навчальних курсів, які мають відношення до теми, винесеної на семінар. У лекціях викладаються найновіші досягнення відповідної галузі юридичної науки й законодавства, подається огляд вітчизняної і зарубіжної літератури;

3) вивчення рекомендованої літератури (список рекомендованих джерел може не бути вичерпним, тому необхідно виявляти самостійність у пошуку нових джерел).

Виступ на семінарському занятті має бути чітким, висвітлювати зміст питання в основних напрямах. Допускається користування своїми записами для точного цитування першоджерел.

Учасники семінару:

1) уважно слухають виступ;

2) за потреби ставлять запитання; відзначають помилки, спірні твердження;

3) вносять необхідні поправки, уточнення.

На семінарських заняттях розглядаються теоретичні питання, також студенти вирішують задачі та розглядають практичні ситуації. Семінар завершується заключним словом викладача, в якому: підсумовується робота групи, робляться зауваження щодо висвітлення змісту питань, які виносились на семінарське заняття, оцінюються підготовлені студентами реферати, їх виступи, активність у дискусії, уміння формулювати і відстоювати власну позицію тощо.

 

 

№ з/п Назва теми Кількість годин
Загальні положення адміністративного судочинства
Організація адміністративного судочинства
Адміністративна юрисдикція і підсудність адміністративних справ
Провадження в суді першої інстанції
Учасники адміністративного судочинства
Докази, судові витрати, строки в адміністративному судочинстві
Особливості провадження в окремих категоріях адміністративних справ
Перегляд судових рішень в адміністративному судочинстві
Процесуальні питання, пов’язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах. Заходи процесуального примусу