рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Оповіщення та інформування

Оповіщення та інформування - раздел Образование, ОСНОВИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ Одним З Головних Заходів Захисту Населення Від Нс Є Його Своєчасне Попереджен...

Одним з головних заходів захисту населення від НС є його своєчасне попередження про небезпеку, обстановку, яка склалася внаслідок її реалізації, а також інформування про порядок і правила поведінки в умовах НС.

Інформування та оповіщення є основним принципом та головним і невід'ємним елементом всієї системи захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру.

Оповіщення та інформування у сфері ЦЗ включають:

оперативне доведення до відома населення інформації про виникнення або можливу загрозу виникнення НС, у тому числі через загальнодержавну, територіальні і локальні автоматизовані системи централізованого оповіщення;

завчасне створення та організаційно-технічне поєднання постійно діючих локальних систем оповіщення та інформування населення із спеціальними системами спостереження і контролю в зонах можливого ураження;

централізоване використання мереж зв'язку, радіомовлення, телебачення та інших технічних засобів передачі інформації незалежно від форми власності та підпорядкування в разі виникнення НС.

Процес оповіщення населення обов'язково супроводжується організацією оповіщення органів управління і відповідальних посадових осіб, які приймають рішення на проведення конкретних заходів щодо захисту населення, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт в районах НС.

Оповіщення включає доведення в стислий термін до органів управління, посадових осіб і сил Єдиної системи цивільного захисту, а також населення на відповідній території завчасно установлених сигналів, розпоряджень та інформації органів виконавчої влади і місцевого самоврядування відносно загроз і порядку поведінки в умовах, які склалися.

Оперативне оповіщення населення про виникнення або загрозу виникнення НС, своєчасне достовірне інформування про обстановку, яка складається, та заходи, що вживаються для запобігання НС та подолання їх наслідків - одне з важливих завдань ЦЗ України.

З метою виконання цього завдання у всіх ланках міських та позаміських пунктів управління, на основі апаратури та технічних засобів оповіщення, мережі зв'язку, радіомовлення та телебачення, а також спеціальних засобів створюється система оповіщення та інформаційного забезпечення. Вона являє собою комплекс організаційно-технічних засобів для передачі відповідних сигналів і розпоряджень органам державної виконавчої влади, адміністрації підприємств, установ і організацій, населенню.

Система оповіщення ЦЗ України - це комплекс організаційно-технічних заходів, апаратури оповіщення, засобів та каналів зв'язку, призначених для своєчасного доведення сигналів та інформації з питань ЦЗ до органів виконавчої влади всіх рівнів, підприємств, установ, організацій і населення.

В основу побудови системи оповіщення в Україні покладено характер і регіональне проявлення можливих НС природного і техногенного характеру, а також структуру системи державного управління, наявність і місця розташування сил, які можуть залучатися до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

Оповіщення організується відповідним органом у сфері ЦЗ, який створюється рішенням Голови держадміністрації, згідно зі схемами оповіщення, які затверджуються начальником ЦЗ відповідного рівня. Система оповіщення та інформативного забезпечення створюється завчасно в усіх ланках пунктів управління. Основу системи оповіщення утворюють автоматизована система централізованого оповіщення мережі зв'язку та радіомовлення, а також спеціальні засоби. Автоматизована система оповіщення створюється завчасно на базі загальнодержавної мережі зв'язку та радіомовлення і поділяється на державну та територіальну.

Система оповіщення ЦЗ розподіляється на загальнодержавну, регіональні (внутрішньо обласні), спеціальні системи централізованого оповіщення, локальні та об'єктові системи оповіщення, системи централізованого виклику. Вони повинні охоплювати територію, на якій проживає населення та розташовані підприємства, установи і організації електросиренами, вуличними гучномовцями, мережами радіомовлення та телебачення.

На випадок загрози або виникнення НС загальнодержавного рівня створено загальнодержавну систему централізованого оповіщення центральних і місцевих органів виконавчої влади.

На випадок НС регіонального рівня в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь і містах, віднесених до груп з ЦО, створено регіональні системи з централізованого оповіщення місцевих органів виконавчої влади та населення.

Оповіщення населення про загрозу, виникнення НС, інформування його про наявну обстановку здійснюється за допомогою регіональних, спеціальних та локальних систем оповіщення, з використанням мереж радіо та провідного мовлення, телебачення.

Відповідальність за організацію оповіщення несе особа, уповноважена керівником місцевого органу виконавчої влади. Безпосередньо оповіщення здійснює за рішенням керівника місцевого органу виконавчої влади відповідна чергова служба.

Власником регіональної системи оповіщення є відповідна державна адміністрація, голова якої затверджує побудову системи оповіщення, приймає рішення на будівництво, реконструкцію, удосконалення системи оповіщення, виділяє кошти на її утримання і експлуатаційно-технічне обслуговування.

Безпосередньо на гідроспорудах водосховищ Дніпровського каскаду ГЕС та інших річках за кошти їх власників монтуються спеціальні системи централізованого оповіщення. При загрозі катастрофічного затоплення внаслідок руйнування однієї' чи декількох гребель на водосховищах відповідні чергові служби ГЕС здійснюють оповіщення відповідні чергові служби органів у сфері ЦЗ, які оповіщають населення що потрапляє в зону катастрофічного затоплення. Спеціальні системи централізованого оповіщення змонтованих безпосередньо на гідроспорудах забезпечують оповіщення і подальше інформування чергових служб міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, чергових аварійно-рятувальних служб, аварійних, спеціальних та аварійно-рягувальних служб та підрозділів, які залучаються до дій при виникненні НС, населення, яке знаходиться в зоні НС.

Залежно від характеру і масштабів НС оповіщення здійснюється:

оперативним черговим спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань ЦЗ (далі МНС України) - оповіщення чергових служб центральних органів виконавчої влади, чергових служб місцевих органів виконавчої влади обласного рівня, територіальних органів управління та сил МНС України;

від пунктів управління начальників ЦЗ АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, міст, віднесених до груп з ЦЗ - оповіщення керівного складу органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, чергових аварійних та спеціальних служб, спеціалізованих формувань, аварійно-рятувальних підрозділів, населення території, на якій виникла загроза чи сталася НС.

Оповіщення населення передбачає спочатку, за будь-якого характеру небезпеки, включення електричних сирен, переривчастий звук яких означає єдиний сигнал небезпеки "Увага всім!", мережі радіомовлення всіх діапазонів частот та видів модуляції і телебачення незалежно від форм власності. Почувши цей звук (сигнал), люди мають негайно включити наявні у них засоби прийому повної інформації - радіоточки, радіоприймачі і телевізори, щоб послухати інформаційне повідомлення про характер і масштаби загрози, а також рекомендації щодо найбільш доцільної поведінки в умовах, які склалися.

Зміст інформації мають становити відомості про НС, що прогнозуються або вже виникли, з визначенням їхньої класифікації, меж поширення і наслідків, а також заходи реагування на них. Оперативну і достовірну інформацію про стан захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, методи та способи їх захисту, заходи безпеки зобов'язані надавати населенню через засоби масової інформації центральні та місцеві органи виконавчої влади та виконавчі органи рад.

Інформація про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації державного рівня, її можливі наслідки в установленому порядку і в установлені терміни обов'язково подається до оперативно-чергової служби МНС через оперативно-чергові (диспетчерські) служби органів управління функціональних і територіальних підсистем Системи по вертикалі управління - від об'єктового до місцевого, регіонального і державного рівня.

Термін проходження інформації від органу управління Системи об'єктового рівня до державного не повинен перевищувати 1 години, а передачі інформації від оперативно-чергової (диспетчерської) служби центрального і місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації (незалежно від форми власності і господарювання) до оперативно-чергової служби МНС - 5 хвилин.

Оповіщення населення у 30-кілометровій зоні навколо АЕС здійснюється від чергової служби пункту управління начальника територіальної підсистеми цивільного захисту відповідного регіону.

На трасі транспортування аміаку акціонерного товариства відкритого типу "Трансаміак" Тольяггі -Одеса, впродовж магістральних і відвідних трубопроводів транспортування газу та нафти за рахунок їх власників створюються спеціальні системи для оповіщення чергових служб органів виконавчої влади, органів внутрішніх справ, населення і підприємств, які знаходяться в зоні можливого ураження. Ці системи підключаються до відповідних регіональних систем централізованого оповіщення.

Відповідно до закону [16] радіаційні, хімічні і вибухонебезпечні підприємства додатково створюють локальні системи виявлення загрози виникнення НС та оповіщення персоналу і населення, що проживає в зонах можливого ураження.

На випадок виникнення НС безпосередньо на ПНО за їх рахунок створюються локальні або об'єктові системи оповіщення, які мають бути сполученими з регіональними системами централізованого оповіщення.

Локальні системи оповіщення створюються на ПНО, зона ураження від яких, у разі виникнення на них НС, досягає заселених територій або інших підприємств (об'єктів). До їх складу входять абонентські радіоточки мережі радіомовлення та відомчих радіотрансляційних вузлів, вуличні гучномовці, пристрої запуску електросирен та самі електросирени, система централізованого виклику, магнітофони, магнітні стрічки із записаними текстами звернень. Локальні системи оповіщення повинні забезпечувати оповіщення:

керівників та інших працівників ПНО;

оперативних чергових аварійних служб, чергові служби відповідних органів у сфері ЦЗ, територіальних органів внутрішніх справ за прямими телефонами;

керівників та інших працівників підприємств, установ (насамперед дитячих, навчальних, медичних закладів, що знаходяться в межах зони можливого ураження), організацій і населення.

На ПНО, незалежно від форм власності, на яких зона ураження не виходить за територію об'єкта, створюються об'єктові системи оповіщення. До їх складу входять абонентські радіоточки і вуличні гучномовці державної мережі радіомовлення та відомчих радіовузлів, пристрої запуску електросирен та самі електросирени, телефони, включені до системи централізованого виклику, та інші технічні засоби (у разі необхідності).

Об'єктові системи оповіщення повинні забезпечувати оповіщення:

керівників та інших працівників підприємства;

оперативних чергових аварійних служб, чергові служби відповідних органів у сфері ЦЗ, територіальних органів МВС за прямими телефонами.

Оповіщення персоналу ПНО, а також керівників підприємств, установ, організацій і населення, які знаходяться в зоні локальної системи оповіщення, здійснює черговий диспетчер об'єкту (особа, яка виконує ці обов'язки).

Оповіщення підприємств, установ, організацій, населення, які знаходяться за межами зони локальної системи оповіщення, покладається на оперативно-чергову службу відповідних начальників ЦЗ, з залученням сил та засобів відповідних органів внутрішніх справ. У населених пунктах, де відсутні оперативно-чергові служби начальників ЦЗ, їх функції з оповіщення виконують чергові служби відповідних органів внутрішніх справ.

Для своєчасного оповіщення керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, керівного складу центрального і територіальних органів ЦО та НС створюється загальнодержавна система пейджерного зв'язку, яка може охоплювати і оповіщення керівного складу потенційно небезпечних підприємств.

Оповіщення чергових служб центральних і місцевих органів виконавчої злади, керівного складу територіальних органів ЦЗ здійснюється за допомогою системи циркулярного виклику.

Готовність системи оповіщення до застосування забезпечується:

організацією цілодобового чергування на пунктах управління начальників ЦЗ. Там, де таке чергування не передбачається, задіються відповідні чергові служби органів МВС;

організацією прямого телефонного зв'язку від чергових служб потенційно небезпечних об'єктів, сейсмічних станцій, гребель водосховищ (диспетчерів чи начальників змін ГЕС) до чергових служб пунктів управління начальників ЦЗ;

завчасною підготовкою персоналу чергових служб до дій в НС;

впровадженням автоматизованих систем оповіщення з використанням сучасних технологій;

якісним експлуатаційно-технічним обслуговуванням систем оповіщення і зв'язку ЦЗ.

Для забезпечення роботи систем оповіщення використовуються:

місцеві мережі зв'язку;

мережі дротового (ефірного) радіомовлення та телебачення;

постійно діючі мережі радіозв'язку, електросирени і технічні засоби оповіщення незалежно від форм власності.

Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи і організації незалежно від форми власності і господарювання зобов'язані:

забезпечити встановлення електросирен з можливістю централізованого запуску (місце їх встановлення визначає відповідний орган ЦЗ з урахуванням озвучення території);

забезпечити встановлення вуличних гучномовців у місцях масового скупчення працівників та населення (за погодженням з відповідним органом ЦЗ);

забезпечити всі виробничі, службові та адміністративні приміщення, а також приміщення навчальних і лікувальних закладів радіотрансляційними точками (радіоприймачами відповідного діапазону для районів, де немає провідного мовлення) для гарантованого приймання програм державного радіомовлення;

безперешкодно допускати працівників, які здійснюють експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури і технічних засобів оповіщення та зв'язку, за пред'явленими ними посвідченнями особи на територію та в приміщення своїх підприємств, установ і організацій для проведення ремонту або інших робіт, пов'язаних з технічною експлуатацією та обладнанням систем оповіщення.

Забороняється відключати радіотрансляційні точки та абонентські лінії, через які здійснюється запуск електросирен від мереж державного радіомовлення, демонтувати вуличні гучномовці без погодження з відповідними органами ЦЗ.

Реконструкція загальнодержавної системи централізованого оповіщення здійснюється на підставі рішення Кабінету Міністрів України за поданням МНС України. Реконструкція регіональних систем централізованого оповіщення здійснюється на підставі рішень відповідних місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування за рекомендаціями МНС України.

Реконструкція спеціальних, локальних (об'єктових) систем оповіщення здійснюється відповідно до вимог Положення про організацію зв'язку та оповіщення у НС, затвердженого Кабінетом Міністрів України [26], на підставі рішення керівника підприємства і згідно з проектом розширення підприємства за узгодженням з відповідним органом у сфері цивільного захисту.

Згідно з затвердженою Кабінетом Міністрів України "Комплексною програмою розвитку системи зв'язку, оповіщення та інформатизації МНС на 2004-2010 роки", розвиток (реконструкція) автоматизованих систем централізованого оповіщення ЦЗ буде здійснюватися, в основному, шляхом розробки і впровадження нових засобів і комплексів оповіщення стаціонарного та мобільного базування.

Це дозволить збільшити можливості використання системи оповіщення за призначенням, зменшити термін проходження інформації, розширити функціональні можливості системи щодо швидкої передачі оперативної інформації, суттєво зменшити витрати на утримання та обслуговування. Реалізація нової (перспективної) системи оповіщення на основі новітніх технологій забезпечить її функціонування відповідно до пред'явлених сучасних вимог і легку адаптацію до нових телекомунікаційних мереж, що впроваджуються в Україні.

Використання в системах централізованого оповіщення радіокерованих систем оповіщення населення про НС з використанням засобів транкінкового зв'язку дозволить забезпечити паралельно з виконанням основних завдань, покладених на систему оповіщення, оперативний рухомий радіозв'язок для органів управління, формувань Державної професійної аварійно-рятувальної служби МНС, підрозділів сил МНС в умовах надзвичайних ситуацій.

Модернізація (реконструкція) загальнодержавної та регіональних систем оповіщення буде здійснюватися на основі побудови корпоративних мереж шляхом накладення відповідного програмно-апаратного комплексу на транспортну телекомунікаційну мережу. Це дозволить значно скоротити загальні витрати і забезпечити комплексне використання ресурсів системи зв'язку, оповіщення та інформатизації.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОСНОВИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

УНІВЕРСИТЕТ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ... НСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ... ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Оповіщення та інформування

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

СКОРОЧЕННЯ
АБС - атомна електрична станція АКВ - автомобільні колони для перевезення вантажів АКН - автомобільні колони для перевезення населення АКТ - автомобільні колони для перев

Основні напрямки державної політики України у сфері цивільного захисту
Державна політика у сфері цивільного захисту - це сукупність основних напрямків та способів діяльності держави щодо запобігання виникнення НС, а також по мінімізації та ліквідації їх наслідків.

Правова основа цивільного захисту
Цивільний захист — це система організаційних, інженерно-технічних, санітарно-гігенічних, протиепідемічних та інших заходів, які здійснюються центральними та місцевими органами виконавчої влади, орг

Принципи та завдання ЦЗ
ЦЗ діє на наступних засадах: - гарантування державою громадянам конституційного права на захист життя, здоров'я та їх майна, а юридичним особам - права на безпечне функціонування;

Державне управління захистом та безпекою у надзвичайних ситуаціях
Соціологічні опитування шкали цінностей населенням показують, що більшість громадян віддають перевагу таким цінностям як справедливість, права людини, стабільність і безпека. Всі ці цінності пов'яз

Системні характеристики державного управління у сфері цивільного захисту
Розвиток суспільства та рівень його безпеки відбувається під впливом соціального управління, цілеспрямованого впливу людей на власну суспільну, колективну і групову життєдіяльність, яке складається

Механізми державного управління за складовою запобігання НС
Офіційно запобігання виникненню НС трактується для НС техногенного та природного характеру, як підготовка і реалізація комплексу правових, соціально-економічних, політичних, організаційно-технічних

Формування та розвиток діяльності спрямованої на регулювання безпеки у НС
Формування та розвиток діяльності спрямованої на регулювання техногенної та природної безпеки, в частині безпеки у НС, повинно здійснюватися багатопланово, в загальному комплексі заходів з регулюва

Оцінка ризику
В проблемі ризику, що широко дискутується однозначного тлумачення оцінки ризику не встановлено, оскільки застосування цього поняття використовується в різних сферах діяльності. Ризики в як

Завчасне реагування на загрозу виникнення НС
Завчасне реагування на загрозу виникнення НС є сукупністю організаційних, інженерно-технічних і технологічних, медико-біологічних, фінансово-економічних, екологічних, спеціальних та інших заходів,

Механізми державного управління у сфері цивільного захисту за складовою ліквідації НС
Виходячи з офіційного визначення терміну ліквідації НС - як проведення у зоні НС усіх видів рятувальних та невідкладних робіт, а також організація першочергового життєзабезпечення постраждалого нас

Негайне реагування
Негайне реагування наводиться, як виконання взасмоузгоджених дій органів управління ЄДС НС стосовно негайного отримання інформації, своєчасного повідомлення населення, зацікавлених структур, аналіз

Аварійно-рятувальні роботиу зоні НС
Аварійно-рятувальні роботи у зоні НС це дії, спрямовані на пошук, захист і рятування людей, матеріальних і культурних цінностей на захист довкілля під час ліквідації НС, та на локалізацію зони впли

Життєзабезпечення постраждалого населення
Першочергове життєзабезпечення постраждалого населення здійснюється з метою створення умов, необхідних для збереження життя і здоров'я людей у зоні НС, маршрутах евакуації та місцях відселення пост

НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ ТА ЗАГРОЗИ ЇХ ВИНИКНЕННЯ
Під надзвичайною ситуацією розуміється порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об'єкті або території, викликане небезпечною подією (аварією, катастрофою, стихійним лихом, епідемією, е

Класифікація НС
Офіційна класифікація НС в Україні здійснюється двома нормативно-правовими документами: Державним класифікатором надзвичайних ситуацій ДК 019-2001, введеним у дію з 01.03.2002 р. наказом Д

Класифікація НС залежно від причин їх виникнення
Згідно з ДК 019-2001 залежно від причин, які можуть зумовити виникнення НС на території України, розрізняються: - НС техногенного характеру - НС, що виникли внаслідок дії чинників техноген

Класифікація НС природного і техногенного характеру, залежно від масштабів та розмірів нанесеного збитку
Відповідно до "Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями" НС, залежно від обсягів заподіяних збитків, технічних і матеріальних ресурсів

Загрози виникнення НС
Останні роки населення і територія України перебувають під суттєвим негативним впливом чинників, які призводять до виникнення НС і небезпечних подій, загибелі людей, погіршення умов життєдіяльності

Абразія
На водних акваторіях України розвиваються абразивні процеси. Особливо вони розвиваються: в АР Крим (де абразія розвивається на протяжності 225 км), Миколаївській (60 км, на забудованій території -

Землетруси.
Серед ендогенних геологічних процесів в Україні самими небезпечними є землетруси. В Україні, в середньому в рік мережею Кримських станцій реєструється близько 150 локальних землетрусів басейну Чорн

Загрози гідрометеорологічного характеру
Чинниками виникнення НС та ускладнень гідрометеорологічного характеру, в Україні здебільшого виступають поєднання декількох явищ протягом короткого проміжку часу або локальні короткотермінові інтен

Загрози пожеж в природних екосистемах
Небезпека пожеж в екосистемах території України є досить значною. Землі лісової фундації в Україні займають площу понад 10,7 млн. га і розподіляються територіально нерівномірно. Лісистість на Поліс

Загрози медико-біологічного характеру
Серед медико-біологічних загроз найбільшу небезпеку становлять інфекційні захворювання населення, масові отруєння (неінфекційні захворювання) людей, інфекційні захворювання сільськогосподарських тв

Загрози радіаційної небезпеки
Радіаційний вплив є одним з самих небезпечних техногенних чинників, які негативно відображаються на умовах життя населення і на навколишньому середовищі. В Україні об'єктами ядерної і раді

Загрози пожежовибухонебезпеки
У господарському комплексі України діє понад 1,5 тис. вибухо і пожежонебезпечних об'єктів, на яких зосереджено близько 13 млн. тонн твердих і рідких вибухо і пожежонебезпечних речовин. Пер

Чинники небезпеки на транспорті
У транспортній галузі України функціонує: 6 залізниць, 32 аеропорти, 20 державних морських торговельних портів, 10 річкових портів, 97 авіа та близько 150 судноплавних компаній різних форм власност

Місцевий електротранспорт
В останній час через збиткове функціонування міського електротранспорту, відсутність достатнього оновлення інвентарного парку його рухомого складу суттєво знизився рівень безпеки перевезень пасажир

Місцевий електротранспорт
В останній час через збиткове функціонування міського електротранспорту, відсутність достатнього оновлення інвентарного парку його рухомого складу суттєво знизився рівень безпеки перевезень пасажир

За видами у 2003 - 2006 роках
Надзвичайні ситуації техногенного характеру Авари в системах життєзабезпечення 2003 рік 2004 рік 2005 рік 2006 рік

Транскордонні загрози
На території України і суміжних з нею держав розташовані об'єкти, вірогідні аварії на яких можуть створювати загрозу ураження населення і навколишнього середовища в межах прикордонних територій. До

Соціально-політичні загрози
Чинниками небезпеки соціально-політичного характеру, здатними привести до надзвичайної ситуації в Україні є: можливості терористичних актів; наявність великої кількості озброєння,

Питання для самоконтролю
1. Що розуміється під терміном «надзвичайна ситуація»? 2. З якою метою проводиться офіційна класифікація надзвичайних ситуацій в Україні? 3. Якими нормативними документами визнача

ДИНА ДЕРЖАВНА СИСТЕМА ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
З метою забезпечення реалізації державної політики у сфері ЦЗ населення і територій від НС в Україні відповідно до закону [10] створена Єдина державна система цивільного захисту населення і територ

Органи управління ЄДС ЦЗ
Структуру ЄДС ЦЗ становлять центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування і створювані ними функціональні та територіальні підсистеми ЄДС ЦЗ. Очолює ЄДС ЦЗ

Сили і засоби ЄДС ЦЗ
Складовою ЄДС ЦЗ є сили ЦЗ (відповідні сили і засоби функціональних і територіальних підсистем ЄДС ЦЗ, а також недержавні, добровільні рятувальні формування, які залучаються для виконання відповідн

Загальні положення про Державну комісію з питань ТЄБ та НС
Діяльність Державної комісії з питань ТЕБ та НС визначається Кабінетом Міністрів України [25], діяльність комісій з питань ТЄБ та НС регіонального, місцевого та об'єктового рівнів здійснюється відп

Загальні положення про Державну комісію з питань ТЄБ та НС
Діяльність Державної комісії з питань ТЕБ та НС визначається Кабінетом Міністрів України [25], діяльність комісій з питань ТЄБ та НС регіонального, місцевого та об'єктового рівнів здійснюється відп

Спостереження та лабораторний контроль
Спостереження і лабораторний контроль здійснюються з метою своєчасного захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру, запобігання та реагування на них відповідними центр

Загальні питання
Одним з найефективніших способів захисту населення при виникненні техногенних аварій з викидом НХР, радіоактивних та інших небезпечних речовин є укриття населення в захисних спорудах (ЗС) ЦЗ. З ціє

Сховища
Сховища повинні забезпечувати захист людей, що укриваються від розрахункового впливу вражаючих факторів ядерної зброї і звичайних засобів ураження (без урахування прямого влучення), бактеріальних (

Протирадіаційні укриття
Протирадіаційні укриття (ПРУ) повинні забезпечувати захист людей, що укриваються від впливу іонізуючих випромінювань при радіоактивному забрудненні місцевості і припускати безупинне перебування в н

Евакуаційні заходи
Захист населення і територій це система загальнодержавних заходів, які реалізуються центральними і місцевими органами виконавчої влади, виконавчими органами рад, органами управління з питань надзви

Загальні положенняз евакуації
Евакуація - комплекс заходів щодо організованого вивезення (виведення) населення з районів (місць), зон можливого впливу наслідків надзвичайних ситуацій і розміщення його у безпечних районах (місця

Евакуаційні органи, їх призначення.
Для планування, підготовки та проведення евакуації, приймання і розміщення населення (працівників) за рішенням керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самовря

Завдання основних видів забезпечення евакуаційних заходів
Розвідка: своєчасне отримання достовірних даних з радіаційної, хімічної, пожежної, медичної, біологічної, ветеринарної, обстановки у небезпечних районах, на маршрутах евак

Питання для самоконтролю.
1. Мета планування і здійснення евакуаційних заходів? 2. Коли здійснюється часткова евакуація? 3. Які категорії населення завчасно вивозяться при частковій евакуації? 4.

Зміст інженерного захисту територій.
Під час проектування і експлуатації споруд та інших об'єктів господарчої діяльності , наслідки діяльності яких можуть шкідливо вплинути на безпеку населення та довкілля, з метою запобігання виникне

Заходи інженерного захисту при проектуванні та будівництві підприємств та міст
Подальший розвиток діючих промислових підприємств повинен здійснюватися за рахунок їхньої реконструкції і технічного переоснащення з урахуванням нормативних документів [4,9,12,15,17]. Нові

Радіаційний захист
З метою ефективної реалізації завдань ЦЗ, зменшення втрат та недопущення шкоди населенню та територій в разі виникнення НС, пов'язаних з аваріями на радіаційно небезпечних об'єктах, та в разі засту

Радіоактивне забруднення місцевості при аваріях на АЕС
Специфіка цього забруднення полягає у тому, що радіонукліди залишаються зв'язаними у аерозольних частинах та природно хімічно неактивними, отже, у більшості своєї нерозчинними. На радіоакт

Радіоактивне зараження місцевості при застуванні ядерної зброї
При ядерному вибуху ізотопи розпилюються до молекулярного, атомного стану. Радіоактивне зараження місцевості, приземного шару атмосфери, повітряного простору, води та інших об'єктів навколишнього с

Хімічний захист
Хімічний захист - це комплекс заходів ЦЗ щодо захисту населення та територій у разі хімічного забруднення в умовах мирного та воєнного часу. Мета хімічного захисту: не допустити а

Характеристика НХР, які використовуютьсяу промисловому виробництві України.
Небезпечна хімічна речовина - хімічна речовина, безпосередня чи опосередкована дія якої може спричинити загибель, гостре чи хронічне захворювання або отруєння людей і /або завдати шкоди довкіллю

Характеристика НХР, які використовуютьсяу промисловому виробництві України.
Небезпечна хімічна речовина - хімічна речовина, безпосередня чи опосередкована дія якої може спричинити загибель, гостре чи хронічне захворювання або отруєння людей і /або завдати шкоди довкіллю

Основні величини дозиметричного контролю та одиниці їх вимірювання
Для визначення ступеню поразки особового складу ЦЗ та населення необхідно визначити дозу випромінювання, потужність дози та ступень радіоактивного забруднення. Доза випромінювання - це ене

Значення коефіцієнтів для розрахунку ефективної дози опромінення
Коефіцієнт Доба   ISO а

Співвідношення між несистемними одиницями та одиницями у системі СІ
Величина та її символ Несистемна одиниця Одиниця у системі СІ Співвідношення між одиницями Поглинена доза ви

Методи виявлення іонізуючих випромінювань.
Іонізуючі випромінювання виявляються по тих ефектах, які проявляються при їх взаємодії з речовиною. Розрізняються такі методи виявлення випромінювань та їх вимірювання: сцинтиляційний, при

Прилади дозиметричного контролю
У залежності від завдань, що виконуються, прилади радіаційної розвідки поділяються на: індикатори радіоактивності - призначені для виявлення радіоактивного зараження місцевості та орієнтов

Методи та прилади хімічного контролю
НХР та ОР можуть бути виявлені за допомогою приладів хімічної розвідки. В основу методу покладено особливості хімічних реакцій НХР та ОР з реактивами. При введенні в НХР та ОР - реактивів-

Спеціальне майно цивільного захисту
Спеціальне майно ЦЗ є складовою частиною матеріальної основи ЦЗ. До спеціального майна тривалого зберігання відносяться: засоби РХЗ, медичне майно і засоби зв'язку. Основним завданням трив

Засоби радіаційного і хімічного захисту
Табельні засоби РХЗ, що надходять на постачання ЦЗ поділяються на такі види: - засоби індивідуального захисту органів дихання і шкіри (313): (фільтруючі та ізолюючі протигази, респіратори,

Вимоги керівних і нормативних документів по зберіганню спеціального майна цивільного захисту
Основним керівним документом по організації тривалого зберігання майна ЦЗ є « Інструкція з тривалого зберігання засобів радіаційного та хімічного захисту» [63]. Тривале зберігання спеціального майн

Вимоги керівних і нормативних документів по зберіганню спеціального майна цивільного захисту
Основним керівним документом по організації тривалого зберігання майна ЦЗ є « Інструкція з тривалого зберігання засобів радіаційного та хімічного захисту» [63]. Тривале зберігання спеціального майн

Спеціальна обробка
Спеціальна обробка містить у собі проведення дезактивації, дегазації і дезінфекції об'єктів: транспорту, техніки, одягу, взуття, засобів захисту , а при необхідності і санітарної обробки особового

Речовини і розчини, що застосовуються для спеціальної обробки.
Для здійснення спеціальної обробки застосовуються спеціальні рецептури, призначені для дезактивації транспорту, техніки, ЗІЗ ізолюючого типу, для дегазації відкритих ділянок шкіри людини, обмундиру

Особливість проведення спеціальної обробки під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС
Особливістю робіт із дезактивації було те, що вони велися в основному, у сільських населених пунктах, що характеризуються різнотипними будівлями і спорудами, великою кількістю господарських споруд,

Питання для самоконтролю
1. Мета радіаційного захисту населення та територій. 2. Які основні заходи радіаційного захисту населення та територій? 3. Характеристика радіаційного забруднення при аваріях на А

Біологічний захист
Біологічний (бактеріологічний) захист - це комплекс адміністративно-господарських, режимно-обмежувальних і спеціальних протиепідемічних та медичних заходів, направлених на своєчасне виявлення чинни

Захист від біологічних засобів ураження та заходи для попередження інфекційних захворювань
Для захисту від біологічних засобів використовуються: індивідуальні і колективні засоби захисту, що надійно захищають органи подиху і шкірні покриви людини; спеціальні і підручні

Основні заходи медичного захисту у НС
Медичний захист ЦЗ - це сукупність заходів з охорони здоров'я особового складу формувань та населення, підтримування належного рівня санітарно-епідеміологічного стану серед особового складу формува

Організація в Україні екстреної медичної допомоги.
Вітчизняний і міжнародний досвід свідчить, що може скластися ситуація, за якої виникає потреба у наданні невідкладної медичної допомоги значній кількості постраждалих у короткий проміжок часу.

Психологічний захист
Психологічний захист є одним з основних заходів реалізації завдань системи цивільного захисту щодо запобігання та зменшення ступеня негативного психологічного впливу на населення та своєчасного над

Мета, завдання, принципи психологічної допомоги при НС
Головна мета психологічної допомоги населенню, постраждалому внаслідок надзвичайної ситуації - це збереження психологічного та фізіологічного здоров'я потерпілих, запобігання розвитку деструктивних

Застосування психопрофілактичних методів
Психологічна профілактика — цілеспрямована систематична робота психолога разом із керівниками підрозділів системи цивільного захисту з попередження негативних явищ (серед населення та особового скл

Виявлення чинників, що сприяють виникненню соціально-психологічної напруги
Виявлення чинників, що сприяють виникненню соціально-психологічної напруги забезпечується проведенням постійного психодіагностичного моніторингу. Психодіагностичний моніторинг реалізовується за доп

Використання сучасних технологій психологічного впливу для нейтралізації негативних психічних станів серед населення
Модель використання сучасних технологій з метою нейтралізації негативних психічних станів серед населення визначається структурою методів активного психологічного впливу, до якої належать методи: і

ЗАПОБІГАННЯ ВИНИКНЕННЮ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ. УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ НС
Запобігання виникненню НС - це підготовка і реалізація комплексу заходів, що спрямовані на регулювання безпеки, управління ризиками та завчасне реагування на загрозу виникнення НС. Діяльні

ЗАПОБІГАННЯ ВИНИКНЕННЮ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ. УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ НС
Запобігання виникненню НС - це підготовка і реалізація комплексу заходів, що спрямовані на регулювання безпеки, управління ризиками та завчасне реагування на загрозу виникнення НС. Діяльні

Декларування безпеки ОПН
Декларування безпеки ОПН здійснюється з метою запобігання аваріям, а також забезпечення готовності до локалізації, ліквідації аварій і їх наслідків. Декларування безпеки проводить СГД, яки

Паспортизація та реєстрація ПНО
Паспортизація ПНО - це процедура підготовки і представлення паспорта ПНО відповідно до вимог положення про паспортизацію потенційно небезпечних об'єктів, затвердженого наказом МНС [64]. Па

Паспортизація та реєстрація ПНО
Паспортизація ПНО - це процедура підготовки і представлення паспорта ПНО відповідно до вимог положення про паспортизацію потенційно небезпечних об'єктів, затвердженого наказом МНС [64]. Па

Державна стандартизація у сфері цивільного захисту
Державна стандартизація з питань безпеки в умовах НС техногенного і природного характеру здійснюється відповідно до закону і направлена на забезпечення: - безпеки продукції (робіт, послуг)

Державний нагляд і контроль у сфері цивільного захисту
Державний нагляд і контроль у сфері діяльності, пов'язаної з ОПН, здійснюють уповноважені законами органи влади, у тому числі спеціально уповноважені ЦОВВ і їх відповідні територіальні органи, до в

Управління ризиками НС
Прийнятний ризик - ризик, який не перевищує на території ОПН і/або за її межами гранично допустимого рівня. Прийнятний ризик для об'єктів повинен встановлюватися місцевими органами виконав

Основи планування заходів ЦЗ 6.1.1. Загальні питання
Кардинальне вирішення проблем захисту населення і територій України від НС, зменшення їх соціально-економічних і екологічних наслідків можливе лише шляхом проведення цілого комплексу заходів.

Організація та порядок планування
Планування ЦЗ залежить від конкретних умов обстановки, як і прийняття рішення, може здійснюватися послідовним або паралельним методом. Можливе їх поєднання. Але яким би методом ні здійснювалося пла

Завдання і принципи управління заходами і діями сил ЦЗ
Управління ЦЗ полягає в постійній цілеспрямованій організуючій діяльності органів управління, служб ЦЗ, спрямованої на всебічну підготовку і своєчасне здійснення заходів щодо захисту населення, ОГД

Система управління ЦЗ
Матеріальною основою управління є система управління. Для забезпечення управління ЦЗ створюються відповідні системи управління, що включають у себе органи та пункти управління, системи опо

Особливості організації управління у режимі НС
Управління заходами щодо локалізації та ліквідації НС і захисту населення здійснюють голови комісій з питань ТЕБ та НС та начальники ЦЗ, як правило, з РПУ розгорнутих у районах НС. Безпере

Основні положення
Правовою основою діяльності в галузі пожежної безпеки є Конституція України, Закон України "Про пожежну безпеку" та інші закони України, постанови Верховної Ради України, укази і розпоряд

Основні положення
Правовою основою діяльності в галузі пожежної безпеки є Конституція України, Закон України "Про пожежну безпеку" та інші закони України, постанови Верховної Ради України, укази і розпоряд

Організація забезпечення протипожежних заходів
Нормативним документом, який встановлює загальні вимоги з пожежної безпеки, є Правила пожежної безпеки в Україні [56], чинність яких поширюється на підприємства, установи, організації та інші об'єк

Державний пожежний нагляд за станом пожежної безпеки
Об'єкти незалежно від форм власності відповідно до рівня пожежної небезпеки поділяються на об'єкти І та II групи. До об'єктів І групи належать промислові та складські об'єкти категорії &qu

Гасіння пожеж та проведення оперативно-рятувальних робіт
Гасіння пожеж є складовою частиною системи протипожежного захисту та основним видом бойових дій пожежно-рятувальних підрозділів, спрямованих на ліквідацію пожеж і зниження наслідків від них.

Гасіння пожеж та проведення оперативно-рятувальних робіт
Гасіння пожеж є складовою частиною системи протипожежного захисту та основним видом бойових дій пожежно-рятувальних підрозділів, спрямованих на ліквідацію пожеж і зниження наслідків від них.

Сутність проблеми підвищення стійкості роботи економіки України в НС
Проведення заходів по підвищенню стійкості роботи економіки не може повністю уберегти об'єкти від руйнувань, затоплень і т.п. Воно лише сприяє зменшенню можливих втрат та створює більш сприятливі у

Основні напрямки підвищення стійкості функціонування економіки України в надзвичайних умовах
Основними напрямами підвищення стійкості функціонування об'єктів є наступні: забезпечення захисту населення і його життєдіяльності; раціональне розміщення виробничих сил та потужн

Забезпечення захисту населення і його життєдіяльності.
К організаційним і інженерно-технічним заходам по забезпеченню захисту населення відносяться: вдосконалення системи оповіщення, навчання населення діям по сигналах ЦЗ; накопичення

Раціональне розміщення виробничих сил на території держави.
Раціональне розміщення виробничих потужностей базується на наступних заходах: розміщення нових промислових підприємств, не пов'язаних з обслугову- ванням населення, за межами ЗМСР , а кате

Раціональне розміщення виробничих сил на території держави.
Раціональне розміщення виробничих потужностей базується на наступних заходах: розміщення нових промислових підприємств, не пов'язаних з обслугову- ванням населення, за межами ЗМСР , а кате

Раціональне розміщення виробничих сил на території держави.
Раціональне розміщення виробничих потужностей базується на наступних заходах: розміщення нових промислових підприємств, не пов'язаних з обслугову- ванням населення, за межами ЗМСР , а кате

Підготовка системи управління ЦЗ до функціонування в умовах мирного та воєнного часу.
Підготовка передбачає заходи, завчасне проведення яких повинно забезпечити безперервність керівництва функціональними і територіальними підсистемами ЄДС ЦЗ, готовність до рішення задач ліквідації н

Зміст та послідовність виконання РІНР
У результаті впливу НС мирного часу а також застосування сучасних засобів ураження у воєнний час, можуть утворюватися райони ураження, які викликають екстремальні ситуації, що порушують нормальну ж

Алгоритм дій керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування при виникненні НС
До основних нормативно-правових документів, яки визначають завдання і дії керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування при виникненні НС відносяться [6,24,32,39,42]. На

Алгоритм дій керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування при виникненні НС
До основних нормативно-правових документів, яки визначають завдання і дії керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування при виникненні НС відносяться [6,24,32,39,42]. На

Заходи забезпечення РІНР
Забезпечення дій сил і засобів в районах проведення робіт організовується з метою створення для них необхідних умов успішного виконання поставлених завдань. Основними видами забезпечення є: розвідк

Заходи безпеки при виконанні РІНР
За рішенням комісії або штабу з ліквідації НС органи управління функціональних і територіальних підсистем ЄДС ЦЗ планують і здійснюють заходи щодо: забезпечення безпеки органів управління

Забезпечення життєдіяльності населення у НС
Життєзабезпечення населення у випадку НС мирного та воєнного часу - це комплекс заходів, спрямованих на задоволення потреб населення у матеріальних засобах та умовах, необхідних для підтримання їх

Вимогидо вибору районів розміщення заміських зон
Райони заміських зон повинні бути розташовані за межами 50 км (30 км) зон навколо АЕС, поза зонами можливого руйнування, небезпечних радіоактивних забруднень, хімічного зараження, катастрофічних за

Забезпечення продовольством, питною водою та предметами першої необхідності
Забезпечення евакуйованих продуктами харчування у заміській зоні повинно здійснюватися через місцеву мережу продовольчих магазинів та підприємств громадського харчування сумісно з органами робочого

Усереднений розрахунок добової норми забезпечення основними продуктами харчування на одну людину
№ з/п Найменування продуктів харчування Норма Забезпеч, г/добу   1. Хліб та хлібобулочні вироби

Добові норми продовольства, яке закладається на пункти управління та сховища на випадок виникнення НС у перерахунку на одну людину на добу
№ з/п Найменування продуктів харчування Одиниця виміру Норма для   пунктів управління схов

Мінімальна норма забезпечення водою
№ з/п Вид водоспоживання Норми водоспоживання по режимах, л/чол. доба     1 режим

Забезпечення житлом, комунальними послугами та працевлаштування евакуйованих
При тимчасовому розміщенні евакуйованих необхідно забезпечити середню жилу площу у розрахунку не менше 2,5 кв. м на людину. Не допускається розміщення евакуйованих у виробничих приміщеннях

Торгово-побутове обслуговування та медичне забезпечення
Торгово-побутове обслуговування евакуйованих здійснюється через місцеві торговельні організації, мережі громадського харчування та побутового обслуговування, а також шляхом розширення та збільшення

Фінансування та матеріальне забезпечення заходів у сфері ЦЗ
Ефективність виконання заходів ЦЗ в значної мірі визначається фінансовим та матеріальним забезпеченням. Досвід ліквідації аварії на ЧАЕС підтверджує: стале фінансове та матеріальне забезпе

Порядок фінансування заходів з запобігання та ліквідації НС
Основними законодавчими та нормативно-правовими документами з цього питання є [10,11,23,31]. Фінансування заходів щодо попередження, ліквідації НС та їх наслідків здійснюється за рахунок к

Порядок створення та використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації НС та їх наслідків
Основними законодавчими та нормативно-правовими документами, які регулюють питання порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації НС та їх наслідків є [2,10,11,

УМОВАХ НС
Як показують наукові і соціологічні дослідження в різних країнах, першопричиною техногенних і багатьох природних НС, а також невиправдано великих розмірів збитків при цьому є недостатня компетентні

Формальната неформальнаосвіта населення способам захисту в разі виникнення НС
Функціональне навчання управлінських кадрів, інших осіб, що приймають рішення з проблем безпеки у сфері ЦЗ разом з підготовкою студентів та учнівської молоді з питань безпеки життя і діяльності люд

Підготовка студентів та навчально-виховна робота з дітьми й учнівською молоддю
При розробці державних стандартів освіти з кожного освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівня обов'язково передбачається мінімум змісту питань з підготовки населення до дій при виникненні НС.

Навчально-практичні та просвітницькі заходи з навчання населення за місцем роботи на підприємствах, в установах, організаціях та проживання
Досягнення мети програм спеціальної та загальної підготовки працівників підприємств, установ та організацій не обмежується лише вивченням теоретичного курсу програм - їх мета обов'язково реалізуєть

Навчально-практичні заходи з навчання населення за місцем роботита проживання
Комплексні об'єктові навчання та тренування є вищою колективною формою навчання і основним методом перевірки готовності до дій виробничого та управлінського персоналу, заключним етапом підготовки в

Просвітницькі заходи з навчання населення за місцем проживання
Пошук шляхів розв'язання проблем з підвищення рівня свідомості та загальної культури населення у питаннях безпеки життєдіяльності, а також нормативно визначена потреба щодо створення для громадян У

ПОЛОЖЕННЯ про ОКНС
1. Загальні положення 1. Комісія з надзвичайних ситуацій об'єкта створена відповідно до наказу керівника об'єкту № ____ від _______________ 200__ року для організації і к

Права ОКНС
ОКНС має право: приймати участь в розслідуванні питань виникнення НС на нарадах об'єкту всіх рівнів та приймати рішення, у згоді з покладеними задачами; контролювати діяльність структурних

Права ОКНС
ОКНС має право: приймати участь в розслідуванні питань виникнення НС на нарадах об'єкту всіх рівнів та приймати рішення, у згоді з покладеними задачами; контролювати діяльність структурних

Характеристика окремих НХР, які використовуютьсяу промисловому виробництві України.
Хлор- газ жовто-зеленого кольору з різким удушливим запахом. У 2,5 рази важче повітря, добре розчиняється у воді. tKИП= 34,60 С, стислість - 1,56 г

НДИКАТОР-СИГНАЛІЗАТОР ДП-4
Індикатор-сигналізатор ДП-64 призначається для виявлення гамма-випромінень та забезпечення звукової та світлової сигналізації при наявності гамма-випромінень. У комплект приладу входять: і

Вимірювач потужності дози ИМД-21С(Б).
Вимірювач потужності дози ИМД-21С призначений для: - виміру потужності експозиційної дози гамма-випромінення; - видами світлового сигналу про перевищення граничного значення потуж

Устрій та робота вимірювача
Вимірювач містить у собі блок детектування БДМГ-Зб, блок виміру середньої частоти БИО-05 та блок живлення. Блок детектування робить перетворення потужності експозиційної дози гамма-випромі

ВИМІРЮВАЧ ПОТУЖНОСТІ ДОЗИ ИМД-1
Призначений для виміру в польових умовах та розсіяному денному світлі та в темноті потужності експозиційної дози гамма-випромінення в діапазоні енергії від 0,08 до 3 МЗв та виявлення бета-випроміню

РАДИОМЕТР-РЕНТГЕНМЕТР ДП-5Б, В.
Вимірювач потужності дози /рентгенметр/ ДП-5Б,В призначений для виміру рівнів гамма-радіації і радіоактивної зараженості різноманітних предметів по гамма-випроміненню. Є можливість виявлення бета-в

ДОЗИМЕТРИ
Вплив іонізуючого випромінювання на організм людини прийнято оцінювати розміром поглиненої дози зовнішнього опромінення, що вимірюється на поверхні тіла людини в радах, або експозиційною дозою, що

КОМПЛЕКТ ДОЗИМЕТРІВ ДК-0.2; 2-ДОЗИМЕТР.
Рис. 4.6.8. Комплект індивідуальних дозиметрів ДК-0,2. Відлік що вимірюються експозиційних доз провадиться по шкалі, розташованої усередині дозиметра та відградуйований у мілірентгенах.

Комплект дозиметрів термолюмінесцентних КДТ-0,2
Застосовується в якості індивідуального дозиметра призначається для виміру експозиційної дози рентгенівського та гамма випромінювані Викори-стовується будь-який накопичувач доз. Склад:

ШИРОКОДІАПАЗОННИЙ ДОЗИМЕТР ДРГ-О1Т
Серійно випускається з 1987 р. По основних показником, призначенню, ваговим та габаритним та вартісним характеристикам, а також застосованому джерелу живлення він не має аналога відповідного класу

АВАРІЙНИЙ НЕЙТРОННИЙ ДОЗИМЕТР СИГНАЛІЗАТОР АНДС
Його призначення - реєстрація та вимір дози при імпульсному впливі нейтронного випромінювання. Використовується для виявлення аварії на ядерних установках та визначення розміру аварійної дози нейтр

УСТАНОВКА ДЛЯ КОНТРОЛЮ БЕТА- ЗАБРУДНЕННЯ
Призначена для сигналізації перевищення або не перевищення встановленого граничного рівня забруднення шкірних покровів та спец, одяги бета-активними речовинами. Установка забезпечує: - сиг

СИГНАЛІЗАТОРИ ЗАБРУДНЕННЯ ПОВЕРХНІ РУК БЕТА - АКТИВНИМИ
Рис. 4.6.12. Сигналізатори забруднення поверхні рук бета - активними речовинами С

СИГНАЛІЗАТОРИ ЗАБРУДНЕННЯ ПОВЕРХНІ РУК БЕТА - АКТИВНИМИ
Рис. 4.6.12. Сигналізатори забруднення поверхні рук бета - активними речовинами С

ДОЗИМЕТРИЧНИЙ УСТРІЙ ДЕТЕКТУВАННЯ УДМС-1К.
Призначено для перетворення дози фотонного та електронного випромінюваньу пропорційний їй розмір вихідної напруги. Застосовується для контролю розподілу утворюваних випромінюючими

Призначення.
Військовий прилад хімічної розвідки /ВПХР/ призначений для визначення в повітрі, на місцевості, на техніку зарину, зоману, іприту, фосгену, синильної кислоти, хлорцину, а такожпарі

РУЧНИЙ НАСОС; 2- НАСАДКА; З- КАСЕТИ З IT; 4- ЗАХИСНІ КОВПАЧКИ: 6- ПРОТИДИМНІ ФІЛЬТРИ.
Рис. 4.6.13. Військовий прилад хімічної розвідки - ВПХР для розігріву трубок на іприт при температурі +15° С і нижче; для підігріву трубок на ОР типу зоман при температурі О С і н

Бикова О. В. та ін.
Основи цивільного захисту [текст] : навч.посіб. / О. В. Бикова, О. Ч. Болієв, Д. М. Деревинський, В. Н. Єлісєєв, С. М. Миронець, С. І. Осипенко, Ю. О. Півень, В. І. Плетньов, Л. В. По­пов, І. П. Со

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги