Внутрішні чинники економічного зростання НІС.

По-перше, загальною для всіх НІС внутрішньою причиною було те, що майже у всіх склалися автократичні або близькі до таких режими, лояльні до промислово розвинених країн, які забезпечували політичну стабільність. Демократичні та політичні перетворення були спрямовані на користь капіталістичних економічних реформ. Іноземним інвесторам всередині НІС гарантувалася висока ступінь безпеки для їхніх інвестицій.

По-друге, всі НІС мають надлишкову армію робочої сили, якій притаманні працелюбність і дисциплінованість. Цей фактор давав можливість транснаціональним компанія із США і Японії забезпечувати зниження витрат виробництва, перенесеного на територію цих країн.

По-третє, як у латиноамериканських, так і в південно-азіатських НІС на додачу до людських ресурсів, є значна сировинна база і достатньо місткі внутрішні ринки.

Модель розвитку, якої дотримувалися НІС передбачає проходження трьох етапів економічного розвитку:

1-й етап - розвиток імпортозамінних галузей;

2-й етап - створення експортоорієнтованих галузей;

3-й етап - орієнтація на розвиток наукомістких галузей.

Перший етап (50-60-і р.) ставив основним завданням розвиток в країнах галузей промисловості, призначених замінити своєю продукцією імпорт аналогічних товарів із-за кордону, це забезпечувало економію валютних коштів і насичення внутрішніх ринків НІС основними споживчими товарами.

Цей етап був однаковим для всіх НІС за своїми якісними характеристиками і результатам.

Другий етап індустріалізації НІК (кінець 60-х - кінець 70-х рр.) збігався із структурною перебудовою у промислово розвинених країнах і змінами в міжнародному поділі праці. Експортна орієнтація ставила своєю метою створення галузей виробництва продукції орієнтованої на експорт з метою використання доходів від експорту для збільшення фінансових ресурсів країни та модернізації структури господарства.

Цей етап мав принципові відмінності в азіатських і латиноамериканських НІК.

У НІС південно-східної Азії створювалися переважно трудомісткі підприємства по випуску продукції масового споживання, а латиноамериканські НІК основний акцент зробили на розвиток високотехнологічних капіталомістких галузей, переважно в обробній і видобувній промисловості.