Відмінності Інкотермс 2010 від 2000 року

16 вересня 2010 Міжнародна торговельна палата оголосила про випуск нової редакції для Вашого національних і міжнародних торгових термінів. Правила Інкотермс 2010 відображають сучасні тенденції розвитку міжнародної торгівлі, що склалися з моменту випуску останньої редакції Правил у 2000 році.

1. Кількість правил Інкотермс зменшено з 13 до 11. Це було досягнуто шляхом введення двох нових правил, які можуть застосовуватися незалежно від погодженого виду транспорту – DAT, Поставка на терміналі, та DAP, Поставка в місці, - замість правил Інкотермс 2000 DAF, DES, DEQ та DDU. Крім того, нова версія містить невелике керівництво до кожного терміна, щоб допомогти користувачам Правил Інкотермс 2010 вибрати потрібний термін.

2. Правила Інкотермс у редакції 2000 року визначали ті документи, які можна було замінити повідомленнями електронного зв'язку. Проте в правилах Інкотермс 2010 статті А1/B1 дають електронним засобам зв'язку таке ж значення, як і паперовим засобам передачі інформації, якщо сторони про це домовилися чи існує такий звичай. Подібне формулювання сприяє розвитку нових електронних процедур протягом всього терміну дії правил Інкотермс 2010.

3. Інкотермс 2010 - це перша версія правил Інкотермс після перегляду Умов страхування вантажів, в яких враховуються зміни, внесені до цих Умов. Інкотермс 2010 містить інформаційні обов'язки по страхуванню, які розміщені в статтях А3/В3 і стосуються контрактів (договорів) перевезення і страхування. Ці положення були перенесені зі статей А10/В10 Інкотермс 2000, що містили більш загальну інформацію. Також змінено формулювання статей А3/В3 щодо страхування з метою роз'яснення зобов'язань сторін.

4. Сьогодні все більше уваги приділяється безпеці перевезення товару, яке вимагає підтвердження, що товар не становить загрози життю або майну через фактори, які не пов'язані з притаманними товару якостями. Саме тому Інкотермс 2010 в статтях А2/В2 і А10/В10 розподіляють зобов'язання між покупцем і продавцем для виконання або сприяння у виконанні формальностей щодо контролю безпеки, наприклад, надання інформації щодо безпеки в ланцюгу постачання.

5. Згідно з правилами Інкотермс CPT, CIP, CFR, CIF, DAT, DAP і DDP продавець повинен організувати перевезення товару до погодженого місця призначення.

Незважаючи на те, що витрати на перевезення (фрахт) оплачує продавець, насправді вони оплачуються покупцем, оскільки вартість перевезення (фрахту) зазвичай включається продавцем в загальну ціну продажу. Вартість перевезення іноді включає витрати на завантаження і розвантаження товару на терміналі і його переміщення в межах порту або контейнерного терміналу. Перевізник або оператор терміналу може покласти ці витрати на покупця, який отримує товар.

За таких обставин покупець захоче уникнути подвійної оплати одних і тих самих послуг: перший раз - продавцю як частина загальної ціни продажу, а другий - окремо перевізнику або оператору терміналу. Правила Інкотермс 2010 спрямовані на уникнення подібної ситуації шляхом чіткого розмежування таких витрат у статтях А6/В6 відповідних правил Інкотермс.

6. На відміну від продажу промислового товару, сировинний товар часто перепродається «по ланцюжку» кілька разів протягом перевезення. В такому випадку продавець всередині ланцюга не «відвантажує» товар, тому що він вже відвантажено першим продавцем. Таким чином, продавець всередині ланцюга виконує свої зобов'язання перед своїм покупцем, не відвантажуючи товар, а «забезпечуючи надання» товару, який вже відвантажено. З метою роз'яснення Інкотермс ®2010 включають зобов'язання «забезпечення надання відвантаженого товару» як альтернативу зобов'язанням відвантажувати товар згідно з деякими правилами Інкотермс.