Міжнародна валютно-фінансова система - форма організації та регулювання міжнародних валютних відносин, закріплена міждержавними угодами.

Міжнародна економічна інтеграція являє собою процес економічної взаємодії країн, що приводить до зближення господарських механізмів, який приймає форму міждержавних угод і регульований міждержавними органами.

Міжнародна міграція робочої сили - це процес організованого або стихійного переміщення працездатного населення з однієї країни в іншу в межах міжнародного ринку праці на термін більше року, обумовлене характером розвитку продуктивних сил та виробничих відносин, дією економічних законів.

Міжнародна торгівля - сфера міжнародних товарно-грошових відносин, що представляють собою сукупність зовнішньої торгівлі всіх країн світу.

Міжнародні валютно-фінансові відносини - сукупність відносин, що складаються між країнами в ході здійснення міжнародних валютних, розрахункових та кредитно-фінансових операцій.

Міжнародні економічні відносини - господарські відносини між резидентами (тобто постійно перебуваючими в даній країні юридичними та фізичними особами) та нерезидентами (тобто іноземними юридичними та фізичними особами).

Міжконтинентальна міграція - це переміщення населення між країнами різних континентів.

Міжнародний ринок - частина національних ринків, яка безпосередньо пов'язана з закордонними ринками.

Міжнародний поділ праці- це найвищий ступінь розвитку суспільно-теориторіального поділу праці між країнами, основою якого є економічно вигідна спеціалізація окремих країн і обмін випущеною продукцією визначеної кількості та якості.

Національний валютний ринок - відносини, які здійснюються між суб'єктами господарської діяльності з приводу купівлі-продажу окремих конвертованих валют в рамках даної країни.

Національний доход – сукупний доход в економіці, отриманий резидентами від використання факторів виробництва (праці, капіталу, робочої сили, технології).

Національний ринок - внутрішній ринок, частина якого орієнтується на іноземних покупців.

Нелегальна міграція– самовільне переміщення населення щодо кордонів країни всупереч законодавству.

Організована міграція - переміщення населення згідно з національним законодавством (наприклад візовий режим).

Постійна міграція - це виїзд (в'їзд) населення в іншу країну на постійне місце проживання.

Примусова міграція– виселення громадян із своєї країни на основі рішення судових організацій.

Природні ресурси – природні блага, які використовуються при виробництві товарів і послуг (земля, клімат, копалини, ландшафти, водойми);

Ревальвація - підвищення курсу національної валюти, щовигідно імпортерам.

Регіональні валютний ринок - відношення між суб'єктами світового господарства з приводу купівлі - продажу іноземних валют, що діють в регіональних масштабах.

Реекспорт - вивезення раніше завезеного товару, без його переробки

Рееміграція - повернення емігрантів на батьківщину.

Реімпорт - ввезення раніше вивезених товарів, без його переробки.

Сальдо поточних операцій платіжного балансу– сума показників торгового балансу, чистого факторного доходу і чистих трансфертів.

Світове господарство - система взаємопов'язаних і взаємозалежних економік, що функціонують і розвиваються за єдиними об'єктивним законам ринку.

Світовий ринок - сфера стійких товарно-грошових відносин між країнами, заснованих на міжнародному поділі праці, та інших факторів виробництва.

Сезонна міграція - це щорічна міграція на період певного сезону (як правило, для збирання врожаю сільськогосподарських культур) з подальшим поверненням на батьківщину;

Система національних рахунків – це сукупність міжнародновизнаних правил обліку економічної діяльності, що відображають всі основні макроекономічні зв'язки, включаючи взаємодію національної і міжнародної економіки

Стандарт СДР - це метод порівняння середньозваженого курсу однієї валюти по відношенню до певного набору (кошику) інших валют.

Субсидія - фінансова або інша економічна підтримка в будь-якій формі, яка здійснюється урядом країн - учасниць зовнішньоторговельних операцій, і яка може надаватися індивідуально, окремої галузі, окремому регіоні на основі об'єктивних критеріїв.

Технічні бар'єри - усі державні заходи контролю та обмежень, пов'язані з вимогами до технічних параметрів товару, які можуть бути використані як засіб обмеження доступу тих чи інших товарів на внутрішній ринок країни.

Технологічні ресурси - наукові методи досягнення практичних цілей, включаючи підприємницькі здібності (управлінські знання бізнесменів, необхідні для організації прибуткового виробництва).

Товарна номенклатура - диференційований список товарів, що означає їх розподіл по розділах, групах і підгрупах відповідно до визначених ознак. –

Торговий оборот - сума вартісних обсягів експорту та імпорту.

Торгівельне сальдо - різниця вартісних обсягів експорту та імпорту.

Тимчасова міграція - це робота за кордоном протягом певного обмеженого часу з подальшим поверненням на батьківщину або переїздом в іншу країну.

Фактори виробництва (factors of production) - економічні ресурси, які необхідно затратити, щоб виробити товар.

Чистий внутрішній продукт –національний доход, збільшений на суму непрямих податків.

Чистий факторний дохід – різниця доходів від використання факторів виробництва, що перебувають за кордоном, які є власністю резидентів даної країни, і виплат нерезидентам за використання належних їм факторів виробництва в даній країні.

Чисті трансферти - різниця між переказами робітників-мігрантів, які вважаються резидентами, з даної країни і в дану країну.