ТЕМА 5. Основи Visual Basic

При вивченні теми студенти повинні:

– отримати уявлення про мову програмування, їх типи;

– вивчити поняття змінної, методу, процедури, функції;

– вміти дати визначення змінної, методу, процедури, функції.

– опанувати поняття інтегрованого середовища розробки;

– отримати уявлення про різномаїття мов програмування та їх особливості;

– вивчити основні поняття мови програмування та алгоритмів.

Ключові слова: алгоритм; блок-схема; змінна; тип змінної, інтегроване середовище розробки; панель інструментів; методи; процедури; функції; елементи керування; розгалуження; повторення; умовні оператори; редактор коду; стандартні типи даних; стандартні типи функцій; масиви; таблиці.

Лекція 11

1.1. Загальні відомості про Microsoft Visual Basic

1.2. Рядок заголовка.

1.3. Рядок меню.

1.4. Панель інструментів.

1.5. Вікно елементів керування

1.6. Вікно властивостей

 

1.1. Загальні відомості про Microsoft Visual Basic.

Однією з найпоширеніших мов програмування серед сучасних мов високого рівня, що використовуються в ПК, є мова Visual BASIC. Visual BASIC 6.0 — це сучасна могутня система про­грамування, яку складає низка компонентів.

Для завантаження програми Visual Basic необхідно на панелі задач Windows відкрити меню Пуск і вибрати опцію Програми, а потім знайти опцію програми Microsoft Visual Basic.

Створення програм в Visual Basic включає в себе проектування додатків, створення робочого середовища і написання програмного коду.

Після запуску Visual Basic з'явиться діалогове вікно New Project (Створити проект), в якому необхідно вибрати тип створюваного проекту.

Для створення проектів в межах даних лабораторно-практичних занять необхідно вибирати піктограму Standard EXE. Після цього на екрані виникне вікно інтегрованого середовища розробки Visual Basic, у якому виконуються основні дії щодо створення програм.

Інтегроване середовище розроблення прикладних програм у системі Visual BASIC 6.0

Одним із компонентів будь-якої сучасної системи програмування, в тому числі системи Visual BASIC, є ін­тегроване середовище-оболонка, що включає вбудований редактор тексту, систему інформаційної контекстуальної допомоги, транслятор-компілятор, компонувальник і на-лагоджувач програм, а також елементи призначеного для користувача інтерфейсу.

Безпосередня взаємодія програміста з інтегрованим середовищем розроблення здійснюється за допомогою за­собів керування, розташованих у головному вікні проекту (рис. .1). Це вікно з'являється на екрані монітора кожно­го разу під час запуску Visual BASIC. Основні його еле­менти розглядаються нижче.

1.2. Рядок заголовка.

Цей рядок розміщується у верхній ча­стині головного вікна проекту. В ньому відображаються назва проекту і назва його екранної форми. У квадратних дужках указується режим роботи: [design] — режим проек­тування або [run] -— режим виконання. Крім того, у пра­вому кутку рядка заголовка є три кнопки, що керують ві­кном екрана: згорнути, розбити, закрити.

1.3. Рядок меню.

Він знаходиться під рядком заголовка і містить кілька пунктів, кожний з яких має власне спадне меню, що відкривається клацанням лівою клавішею миші на цьому пункті. Спадне меню має список команд, які ви­користовуються під час роботи з Visual BASIC.

МенюФайлпризначене для роботи з проектом та формами.МенюПравкамістить досить відомі команди редагування. МенюВид містить команди, що дають змогу розкри­ти в головному вікні проекту інструментальні вікна, необ­хідні для розроблення та налагодження додатка.

1.4. Панель інструментів.

Ця панель, розташована під ряд­ком меню, призначена для виконання команд із рядка ме­ню, що найчастіше використовуються. Вона є швидким і зручним засобом виконання команд одноразовим клацан­ням лівою клавішею миші на вибраній кнопці.