РЕМОНТ, МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА ЗАМІНА ДІЮЧИХ ЗАСОБІВ ПРАЦІ

Суть та види ремонтів
Ремонт -процес усунення тимчасового

фізичного спрацювання конструктивних елементів

(деталей, вузлів) у натуральній формі та забезпечення в такий спосіб постійної дієздатності засобів праці протягом усього періоду їхньої експлуатації.

Види ремонтів за технічною ознакою (обсягом і складністювиконуваних робіт):

• поточний - збереження засобів праці в придатному для продуктивного використання стані проведенням регулярних ремонтно - профілактичних операцій для усунення дрібних несправностей і запобігання прогресуючому фізичному спрацюванню;

• капітальний - періодичне відшкодування нормального фізичного спрацювання конструктивних елементів засобів праці й максимально можливе відновлення первинних техніко-експлуатаційних параметрів з допомогою повного розбирання об'єкта, що ремонтується, заміни спрацьованих деталей (вузлів) новими чи відновленими, його наступного складання і короткого післяремонтного випробування;

• відновний — особливий вид найбільш складних ремонтних робіт, необхідність у проведенні яких виникає внаслідок стихійного лиха (пожежі, повені, землетрусу).

Джерела витрат на ремонт
Джерела фінансування витрат на проведення

ремонтів:

 

Витрати на поточний ремонт є постійними і відносно рівномірними протягом експлуатаційного періоду засобів праці, а тому відносяться на собівартість продукції (послуг) після їх здійснення.

Витрати на капітальний ремонт, через їхній порівняно великий обсяг, не можна прямо включати в собівартість продукції (послуг) так само, як витрати на поточний ремонт. Вони заздалегідь плануються і їх відносять на собівартість продукції рівномірно протягом усього міжремонтного циклу, тобто періоду між двома суміжними капітальними ремонтами.

Відновний ремонт фінансується за рахунок державного страхового (резервного) фонду. За характером та обсягом виконуваних робіт такий ремонт належить до сфери капітального будівництва.

Модернізація діючого виробничого устаткування означає його вдосконалення для запобігання техніко - експлуатаційному старінню (або для усунення такого) і підвищення технічних параметрів до рівня сучасних вимог виробництва

Заміна фізично спрацьованих і технічно застарілих засобівпраці-важливий елемент процесу відтворення основних фондів. За простого відтворення засобів праці обсяг їхньої заміни (вибуття) практично має дорівнювати нормі амортизаційних відрахувань, за розширеного відтворення-треба додатково враховувати темпи щорічного збільшення обсягу основних фондів.