Порядок виконання роботи

1) Отримати у викладача взірець для вимірювання густини матеріалу з якого виготовлений даний взірець. Замалювати ескізне креслення взірця з нанесенням буквених позначень розмірів, які необхідно виміряти для обчислення об’єму взірця.

2) За допомогою штангенциркуля чи мікрометра провес-ти багаторазові (=10...25) вимірювання визначених на кресленні розмірів взірця. Результати вимірювань занести у табл. (див. лаб № 1). Таблиця складається для кожного розміру.

3) За допомогою технічних терезів провести багаторазові (=10...25) вимірювання маси взірця із занесенням результатів вимірювань у відповідну таблицю (див. лаб № 1).

4) Для серії вимірювань по кожному з розмірів і для серії вимірювань маси взірця обчислити середнє значення (математичне сподівання) і середньоквадратичне відхилення. Провести розрахунки на предмет виявлення промахів у вибірці результатів спостережень згідно методики наведеної у додатку Б.

5) За результатами обчислень п. 4 розрахувати найбільш ймовірнісне (середнє) значення густини взірця .

6) За отриманими даними розрахувати довірчі границі похибки опосередкованого вимірювання під час довірчої ймовірності =0,95.

7) Обчислити довірчі границі відносної похибки вимірювання густини взірця.

8) Кінцевий результат записати згідно п. 8 результат вимірювання округлити до двох значущих цифр після коми, згідно правила наведеного у додатку В.