ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ

 

На першому занятті викладач повідомляє студентам план виконання лабораторних робіт, кількість балів за лабораторні роботи, строки їх вико­нання і захисту, рекомендує їм необхідну літературу, знайомить з прийнятою методикою проведення робіт, а також з дією різних технічних засобів.

Окрім того, на першому занятті особисто викладачем проводиться ін­структаж з техніки безпеки. Після проведення інструктажу студенти обов'язково підтверджують підписами знайомство з правилами техніки без­пеки і зобов'язання не порушувати встановлені правила у спеціальному ла­бораторному журналі.

Перед виконанням кожної лабораторної роботи викладач опитує сту­дентів, як за змістом самої роботи, так із методики її виконання. Непідготовлені студенти не допускаються до виконання лабораторної роботи, а вивча­ють в лабораторії не засвоєний ними матеріал з рекомендованої літератури. До виконання лабораторної не допускаються студенти, які не мають належним чином оформленого протоколу перед виконанням роботи.

Після дозволу на виконання лабораторної роботи студент виконує її згідно з планом проведення. Якщо в процесі роботи схема чи установка пра­цюють неправильно, він зобов'язаний знайти причину і усунути її, дотри­муючись правил техніки безпеки. Після виконання лабораторної роботи екс­периментальні дані, отримані під час виконання роботи, підписуються ви­кладачем.

Захист протоколів лабораторних робіт проводиться на лабораторних заняттях, консультаціях, під час самостійної роботи студентів, під контролем викладача.

Протоколи усіх робіт зберігаються у студента до виконання останньої роботи, після чого доповнюються загальною анотацією, змістом і резюме. Протоколи робіт можуть використовуватись студентом під час підготовки до заліку, після чого вони здаються викладачеві.

Протоколи лабораторних робіт оформляються в зошиті і повинні включати в себе титульний лист, мету робо­ти, короткі теоретичні відомості, хід роботи, результати експериментальних досліджень, необхідні розрахунки і графіки, висновки з даної роботи. Бажаним є використання обчислювальної техніки для опрацювання результатів експериментальних досліджень.